Струга

Член од
6 август 2007
Мислења
65
Поени од реакции
0
Koga gi gledav slikive se naeziv NE E MOZNO DA IMAME OLKU UBAV GRAD A vo nego nikoj da ne vlozvit za sramota!!! Struga e najubaviot grad na balkanov samo treba da se sredat nekoi raboti!!! :salut:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
Struga sega e najuba, ko bea nasive gradonacalnici gledaa samo pari da kradat, dojde Ramiz na vlast, i go dotera gradot, go napravi da bleska
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Струга е најубав град.Не затоа што моето потекло е од таму,има доволни причини и без тоа да го пишувам постов.
Кој може да одолее на убавините на Дримот кој истекува од езерото?На глетката од хотелот Београд кој е пласиран во чаршијата?
Кој може да рече дека Струга не е убав град и откако ќе ги види вџашените лица oд природните убавини на светските поети кои доаѓаат од "крају света" за Струшките вечери на поезијата?
Иако живеам во Скопје,Струга за мене е најубав град и нејзиното име во мене побудува емоции кога и да се спомне и секогаш ќе има посебно место во моето срце.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Како малечка многу често одев во Струга.Го обожавав градот.
Најубавиот бурек го јадев таму,од една бурекџилница која се уште памтам како изгледаше.
Се качував на тие едни не знам како се викаат,се качуваш и се мрда некои 5 минути и престанува.Не знам,за деца едни де.:pos::pos:
Се сеќавам на шетањата кои ги имав.Бев и на кошаркарски камп.
Имам многу убави спомени поврзани со Струга.
Немам отидено едно 5-6 години сигурно...Се надевам дека наскоро ќе имам можност да отидам.

Го заборавив Еуротелот.Ах кои спомени ги имам од таму....:pipi:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Struzani!!!! Ima nekoj ziv momentalno od vas? Mi treba usluga pod HITNO! Pls! Anyone alive?
 
Член од
6 август 2007
Мислења
65
Поени од реакции
0
Струга е најубав град.Не затоа што моето потекло е од таму,има доволни причини и без тоа да го пишувам постов.
Кој може да одолее на убавините на Дримот кој истекува од езерото?На глетката од хотелот Београд кој е пласиран во чаршијата?
Кој може да рече дека Струга не е убав град и откако ќе ги види вџашените лица oд природните убавини на светските поети кои доаѓаат од "крају света" за Струшките вечери на поезијата?
Иако живеам во Скопје,Струга за мене е најубав град и нејзиното име во мене побудува емоции кога и да се спомне и секогаш ќе има посебно место во моето срце.
Bravos Prijatele ,mnogu dobro napisano
 
Член од
10 април 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
E stvarno sum bila vo Struga mnogu pati, i sekogas koga tamu odma posle Ohrid, se cuvstvuvam podobro neznam zosto...hahah se zezam, stavrno uslugata e podobra, rekata fantasticna , prosetkite isto taka, e sea neznam kakvi se plazite ne sum bila 5 godini, taa zenskaat nesto ne mi se svigase, ama mozda uredile, sepak ne znam. A za od Struga pa nakaj Biser se znae, tamu e raj , pa i vo okolnite planinski mesta nemam zborovi.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom