Стојмир Симјаноски - Уфолог, Футуролог, Визионер...

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Видеово се кажува...

https://www.youtube.com/watch?v=p_RXklJ8E8k

По 50.000.000 години човекот ќе го немало, а ќе имало наследник на зајакот висок два метра, кој ќе ја замени стоката и елените. Глушец колку волк што ќе лови во чопори, потоа гигантски антилопи, кенгурести животни, а ќе имало и пустински ајкули. Но најголема и најопасна ѕверка која ќе го замени човекот била ноќниот ловец или manambulus perhorridus, кој ќе бил висок околу 15 метри, ќе талкал по шумите во чопори и ќе ги растегнувал со канџите влекачите и цицачите.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Ауу, жив ли е овој бе, од средно ми фали. :icon_lol:

Се враќам една вечер од искачање, лом напраен од гане и уклучувам лејт најт шоу со Миленко на Канал 5. И човеков таму гостин и ок све, зборат за вонземјани.

Кога почна да збори за Александар Македонски како склучил пакт со вонземјаните во пирамидите во Египет. Па вонземјаниве му дале енергетски мечови исто ко тие од Стар Ворс и ја направиле фалангата џедаи. :pos:

И ради тоа фалнгата после тоа била толку ефикасна во клање Персијанци. И пресмета математички дека дури и во најпродуктивната фарма за кокошки на Скандинавија не се клале пилиња толку брзо и ефикасно ко што војската на Александро наш клала Персијанци, нормално пошто имале џедајски мечови. :pos:

Ја не можев да се совземам од смеење и така се неам смеено откога во Плоешти во Романија на екскурзија видов како мечка се симна од шума и почна да јаде од контејнер и целосно не игнорираше, а ние до контејнерот вртиме џокац. После тоа бегавме и се газевме од смеење, а на мене не ми беше верно и се сумњав дека гането се има сјебано пошто другаров го шверцаше во шише со шампон. :pos:Епа исти сензации и човеков ми предизвикува, како и да е, добри времиња, да можам да ја најдам емисијана со Миленко, да ми се вратат деновите од средно. :)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Ауу, жив ли е овој бе, од средно ми фали. :icon_lol:

Се враќам една вечер од искачање, лом напраен од гане и уклучувам лејт најт шоу со Миленко на Канал 5. И човеков таму гостин и ок све, зборат за вонземјани.

Кога почна да збори за Александар Македонски како склучил пакт со вонземјаните во пирамидите во Египет. Па вонземјаниве му дале енергетски мечови исто ко тие од Стар Ворс и ја направиле фалангата џедаи. :pos:

И ради тоа фалнгата после тоа била толку ефикасна во клање Персијанци. И пресмета математички дека дури и во најпродуктивната фарма за кокошки на Скандинавија не се клале пилиња толку брзо и ефикасно ко што војската на Александро наш клала Персијанци, нормално пошто имале џедајски мечови. :pos:

Ја не можев да се совземам од смеење и така се неам смеено откога во Плоешти во Романија на екскурзија видов како мечка се симна од шума и почна да јаде од контејнер и целосно не игнорираше, а ние до контејнерот вртиме џокац. После тоа бегавме и се газевме од смеење, а на мене не ми беше верно и се сумњав дека гането се има сјебано пошто другаров го шверцаше во шише со шампон. :pos:Епа исти сензации и човеков ми предизвикува, како и да е, добри времиња, да можам да ја најдам емисијана со Миленко, да ми се вратат деновите од средно. :)
Види, колку лудо и да звучи ова, настрана џедајските мечеви има трошка вистина.

Не се работи за Вонземјани, се работи за интердимензионални ентитети кои од секогаш биле присутни. Поентата е што сите моќни лидери и кралеви дури и ден денес се во контакт со нив и во замена за технологија и знаење која ја добиваат од ентитетите за возврат го опресираат човештвото, односно го држат заслепено.

Што е поентата? Гностичките текстови го опишуваат ова најубаво, живееме во материјална илузија во која Демиурџот и неговите Аркони не држат како заложници, односно ја држат нашата спиритуална енергија мртва. Сите религии се инфилтрирани и спиритуалниот дел е запоставен. Ова е многу опширна тема што не може да се објасни во еден пост, звучи лудо за секој што не ги читал старите Веди, текстовите за Хермес, Кабалата, Тантрата и останатите мистични текстови.

Настрана Македонизмот, ова нема врска со Античките Македонци, сите големи Кралеви и Држави, Александар, Наполеон, Античкото Индиско Кралство, Персија, Египет, Сумер сите биле во контакт и манипулирани од овие ентитети. Америка и Британија од поновото време, Круната е изградена со помош на Окултизам како Џон Дее кој бил главен советник на Елизабета Прва која пак замисли градела Пирамиди во Шкотска. Си слушнал за пирамидите во Шкотска? Се разбира дека не.

Ова е темната страна, има и светла, ама не би да навлагам, и така тука се смеете па нека биде темава за сеир на Покојниот УФОлог.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.767
Не е убаво да се смеете на човеков, сигурно е член на форумов...милион посто повеќе од еден акаунт.
Не е член, починат е пред неколку години. Пријател ми беше, но со него разговаравме на долго и широко за историја и слични работи. На теми околу вонземјани во старт не му влегував во муабет, па и тој не напинаше . Не беше така напорен да убедува некого...

Многу беше ценет како истражувач на терен од аспект на култура, историја. Човекот знаеше многу работи кои и историчарите ги немаат впишано во историјата-на пример дека Дамјан Груев не е роден во с.Смилево, туку во едно од трите исчезнати села на месноста Лопушник кај Кичево, кое тогашно време било село. Трите села се отселени бидејќи постојано биле напаѓани од качачки банди, а се наоѓале дирекно на патот Дебар-Кичево. даме Груец е како мало бебе заминат со неговите во Смилево, и затоа е наведен како таму роден

Човекот беше енциклопедија за факти...но за жал сите го оценуваа по темата за ванземаљците.

Впрочем, колку и да беше занесен во неговите теми, сепак тој совои втора награда во областа на уфологијата, награда врачена дирекно од уфолозите во САД.
Лично ги имам слушнато неговите мислења за Александар со ванземаљците....но тоа ќе го оставам во себе
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Види, колку лудо и да звучи ова, настрана џедајските мечеви има трошка вистина.

Не се работи за Вонземјани, се работи за интердимензионални ентитети кои од секогаш биле присутни. Поентата е што сите моќни лидери и кралеви дури и ден денес се во контакт со нив и во замена за технологија и знаење која ја добиваат од ентитетите за возврат го опресираат човештвото, односно го држат заслепено.

Што е поентата? Гностичките текстови го опишуваат ова најубаво, живееме во материјална илузија во која Демиурџот и неговите Аркони не држат како заложници, односно ја држат нашата спиритуална енергија мртва. Сите религии се инфилтрирани и спиритуалниот дел е запоставен. Ова е многу опширна тема што не може да се објасни во еден пост, звучи лудо за секој што не ги читал старите Веди, текстовите за Хермес, Кабалата, Тантрата и останатите мистични текстови.

Настрана Македонизмот, ова нема врска со Античките Македонци, сите големи Кралеви и Држави, Александар, Наполеон, Античкото Индиско Кралство, Персија, Египет, Сумер сите биле во контакт и манипулирани од овие ентитети. Америка и Британија од поновото време, Круната е изградена со помош на Окултизам како Џон Дее кој бил главен советник на Елизабета Прва која пак замисли градела Пирамиди во Шкотска. Си слушнал за пирамидите во Шкотска? Се разбира дека не.

Ова е темната страна, има и светла, ама не би да навлагам, и така тука се смеете па нека биде темава за сеир на Покојниот УФОлог.
Не дека неам пасија за уфологија и не следам се од Џереми Корбел и Џорџ Кнап, али ова повеќе спаѓа во митологија. Иначе ти можда мислеше на the Nephilim и The Book of Enoch?
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
511
Поени од реакции
2.245
Не дека неам пасија за уфологија и не следам се од Џереми Корбел и Џорџ Кнап, али ова повеќе спаѓа во митологија. Иначе ти можда мислеше на the Nephilim и The Book of Enoch?
Само на тарот змејче посвети се и нема да имаш гајле :) Батали ова УФО и слични ствари.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Само на тарот змејче посвети се и нема да имаш гајле :) Батали ова УФО и слични ствари.
Подобро со деца Покемон и Јуџио ќе играм него да верувам во овие глупости каде што некоја 16 годишна од средно уметничко ми превртува карти. Уфологија за овие тинејџерски готик глупости е врвна наука.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
511
Поени од реакции
2.245
Подобро со деца Покемон и Јуџио ќе играм него да верувам во овие глупости каде што некоја 16 годишна од средно уметничко ми превртува карти. Уфологија за овие тинејџерски готик глупости е врвна наука.
Секој со своите лудости :icon_lol:
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Ова е темната страна, има и светла, ама не би да навлагам, и така тука се смеете па нека биде темава за сеир на Покојниот УФОлог.
Ако имаш време и желба слободно пишувај, ете јас би сакал да прочитам за светлата страна.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Секој со своите лудости :icon_lol:
Ништо, никому, никогаш не му е погодено со овие карти. Чисто за забава служат. Ако бирам гатање и гледање, кафе и ливчиња од црн чај многу повеќе погаѓаат.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Не дека неам пасија за уфологија и не следам се од Џереми Корбел и Џорџ Кнап, али ова повеќе спаѓа во митологија. Иначе ти можда мислеше на the Nephilim и The Book of Enoch?
Не, мислев на Гностицизам, прочитај го текстот Апокрифонот на Џон.

Мислев на учењата запишани во античките Веди. Знаеш дека концептот на Симулација е постар од 6000 години.

Според Хиндуизмот и Будизмот, живееме во илузијата наречена 'Маја', заглавени во циклични повторувања. Прикажано е во тркалото на Бавачакра односно за да излезеш од Самсара мора да постигнеш просветлување. Овие религии се малку поблаги према симулацијата која во Гностицозмот се смета за апсолутно зло.

Токму тоа спиритуално просветлување оди преку внатрешната спиритуална енергија, која станува забранета во религиите. Тука змијата од симбол за просветлување односно искачување кон вечноста и продуховување станува 'Ѓаволот'.

Сепак скриена е и во новите религии и тоа скирена пред очи и лесно можеш да ја воочиш ако знаеш каде да гледаш.

Многу комплексна тема е за на Кајгана, бара многу читање и дискусија со некој што ги студирал старите религии и симболот на Змијата како и забранетите женски божества. Некој што ги читал Херметичките текстови, заборавените Коптски текстови, античка филозофија, некој што ги истражувал првите скриени мистични религии како Елусијските Мистерии, Сумерските легенди, Римските тајни друштва итн...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom