Стојмир Симјаноски - Уфолог, Футуролог, Визионер...

Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.063
Поени од реакции
14.961
Човекот беше многу интересен и полн со енергија. Само некаде одеше, пишуваше книги, правеше промоции....полн со енергија. Кога ќе разговаравме негде на мирно место, зборуваше со восхит по неколку часови. Еднаш ми дојде во канцеларија околу 13-14 часот, а си заминавме околу 19.....:facepalm:

Права енциклопедија беше заа настани, поготово селски верувања во некои традиции, митови, легенди. Ми ја има раскажувано легендата за Калина пештера која по негово кажување си ја имаат неправедно присвоено од Лазарополе. Оригиналната Калина пештера тој има докажувано дека се наоѓа кај месноста Лопушник(каде е загинат Кочо Рацин). Но мијаците секогаш биле јаки во власта и успеале да ја промовираат нивната пештера како Калина. Ми кажуваше и докази за тоа, но имам подзаборавено
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.407
Поени од реакции
2.384
@zmej gorjanin ќе може ли линк од таа тарот страната шо погодуела? Плс :) сакам да си гледам:oftopik::rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom