Стипендии

Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Парите биле пуштени во трезор од страна на министерство... сега се чека на банките... демек до наредна недела ќе стигнеле парите. ова зборам за тие 400 средношколски
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
42
Поени од реакции
4
Конечно им текна на ова наша држава дека и ние постоиме...
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
42
Поени од реакции
4
Дали на некој им стигна стипендијата шо е за 400 средошколци ?
 
Член од
5 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
6
Јас сум на правен факултен прва година имам 9 предмети вкупно во 1 и 2 семестар ако ми остани еден предмет ќе можам ли да аплицирам за социалната стипендија?
 
П

Пепси_

Гостин
какви стипендии се нудат на нашите факултети,од оваа година ќе бидам 1ва ?

социјален случај ? просек од средно ?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
какви стипендии се нудат на нашите факултети,од оваа година ќе бидам 1ва ?

социјален случај ? просек од средно ?
МОН дава стипендии, само треба да имаш остварено просек во прва година над 8 (Тип Б) и 8,5 (Тип А) ако си на некој од техничките факултети, и над 8.5 (тип Б) и 9 (тип А) ако си на општествените. Ги земаат во обзир и приходите во семејството.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.793
Поени од реакции
17.550
МОН дава стипендии, само треба да имаш остварено просек во прва година над 8 (Тип Б) и 8,5 (Тип А) ако си на некој од техничките факултети, и над 8.5 (тип Б) и 9 (тип А) ако си на општествените. Ги земаат во обзир и приходите во семејството.
значи можеш да аплицираш после прва година :)?
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
A за продолжување на добиената стипендија се смета целокупниот просек досега или само просекот од претходната година?
Пример јас сум 2ра година и моментално земам тип А, е сега кога ќе ја продолжувам тип А ќе ми се смета просекот од 1ва и 2ра или само проекот од 2ра година?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom