Стипендии

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Луѓе дајте пак да интервенираме , пошо овие од министерство сигурно се по одмори дајте барем во некоја телевизија да се обратиме во понеделник е 30 јули вторник 31 значи уште два дена има до ветеното за стипендиите а абер нема да се пуштат . Од Б тип немаат исплатено уше 5 стипендии.
Ајде! Да пуштиме mail или нешто, дајте да се договориме?
 
Член од
28 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
2
Ајде и јас сум за да пуштиме маил до сител на пример вака како поддржувачка тв на власта да направи некако да издејствува
--- надополнето: 28 јули 2012 во 23:52 ---
Јас само што пуштив еден маил до сител тв ве молам пуштете сите вие кои што сакате да се исплатат стипендииве аман веќе вечност стана исплатава :))
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Ајде и јас сум за да пуштиме маил до сител на пример вака како поддржувачка тв на власта да направи некако да издејствува
--- надополнето: 28 јули 2012 во 23:52 ---
Јас само што пуштив еден маил до сител тв ве молам пуштете сите вие кои што сакате да се исплатат стипендииве аман веќе вечност стана исплатава :))
Пиши ми на кој mail им пиша и што? Да го пратиме истиот текст, да нè забележат.
 
Член од
28 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
2
Pa im pisav deka treba da go potsetat nadleznoto ministerstvo deka ostanaa uste dva dena do krajot na mesec juli a deka aber za isplata na stipendii uste se nema. Navedov deka stipendiite na studentite se da im pomognat vo tekot na studiite i kaj ne gi isplakaat navreme ne gi davaat ni otkako ke vetat,kako da molime za ovie pari sto vsusnost se dobivka steknata so nasiot trud.Otprilika toa pisav
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
sekoja cest momci sto se interesirate i zdruzeno gi barate nasive prava od ovaa nasa drzava, sto nema aber koga treba da se pustat pari.
jas sum nov na forumov i jas ocekuvam 5 rati od tip V a koga ke stasaat neznam. ubavo sto se trudite na sekakov nacin da se cue nasiot glas do javnosta.
ako e potrebno dajte mi meil i jas ke pratam. pozz svima
--- надополнето: 29 јули 2012 во 16:55 ---
Pominaa i vetenite 2 nedeli... zarem na nikogo od tip V ne se isplateni poslednite 5 rati???
nema druze sega sme 29.7 nema i jas cekam
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.353
Поени од реакции
6.351
ИМА ПАРИ !!!!

http://www.facebook.com/groups/362141294575/
Имало и група на фејсбук за меѓусебно студентско тапшање по рамо дека ќе ни пуштат, објавија таму дека има пари.
проверив и на сметка, има :)
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.353
Поени од реакции
6.351
fala, jas cekam za V ali izgleda ke bide na drugiot 30, off ke cekameeeeeeee.
На групава пишуваше дека на тип Ц им ги пуштиле, затоа и проверив јас, види ако имаш на тутунска онлајн сметка, или некој другар ако знаеш, или јави се во банка. Ако нема, ваљда ќе има во рок од 2 недели, не верувам да ве остават само вас.
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
На групава пишуваше дека на тип Ц им ги пуштиле, затоа и проверив јас, види ако имаш на тутунска онлајн сметка, или некој другар ако знаеш, или јави се во банка. Ако нема, ваљда ќе има во рок од 2 недели, не верувам да ве остават само вас.
jas proveruvam sekoj den na prokredit elektronski ali nema pa zatoa pratam po forumov sto kako :D
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
А на тип А од продолжените ја има пуштено последната рата што ни ја должат или слабо?
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
дали на некој му имаат стасано сите 9 рати од тип В (V) пошто негледам никој да реагира а кај мене нема пари на сметка?
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
62
Поени од реакции
14
Дечки може ли да се аплицира и за А и Б пошо јас имам 9.7 просек али ми е страв да не ме одбијат ако аплицирам за А ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Дечки може ли да се аплицира и за А и Б пошо јас имам 9.7 просек али ми е страв да не ме одбијат ако аплицирам за А ?
Со 9.7 не верувам дека би те одбиле за А, но како и да е можеш да аплицираш и за Б, кога ќе излезе онлајн конкурсот ќе се пријавиш и во двете категории (со што ќе добиеш исти датум за поднесување на документите за 2те стипендии), откако ќе ги извадиш сите потребни документи, ќе направиш копија и при доставувањето ќе им нагласиш дека едните се за А, другите за Б и тоа е тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom