Стипендии

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
На сите?
Не само на новите?
И сите рати?
Леле, изгледа сепак нема да мољацкам дома за на одмор да одам.
Би требало на сите да, и јас сум од старите. :)
Да му веруваме на господинот министер.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Би требало на сите да, и јас сум од старите. :)
Да му веруваме на господинот министер.
Добро е што го зајадоа новинарите, а имаше и писмо на студенти преку факултети.мк страната, сега и да не планирал да дава пари во јули, ќе мора да даде, или тогаш, или што поскоро, за да не го ребрат.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Лајк ако секој ден проверувате сметка, и во темава, за секој случај да не им пратиле пари на други а вас не :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Некој да даде инфо за тоа кога се аплицира за стипендија и која документација треба да се поседува за да се аплицира? Фала однапред :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Некој да даде инфо за тоа кога се аплицира за стипендија и која документација треба да се поседува за да се аплицира? Фала однапред :)
Рано е сега, ноември или декември месец се аплицира. Резултати има јануар, договори праќаш февруар. А пари ќе на форум тука ќе ти кажеме кога ќе има, ама пошто во 2013,2014 и 2015 има избори така да брзо ќе стасуат парите :)
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Јас да ве известам ми стигна решението дека сум ОДБИЕНА. Значи денес, утре на сите ќе ви стигнат, проверувајте си во сандаче... Ај па да ни ги прифатат приговорите :)
moze li da mi kazesh kolku prosek imashe i na koj fax si da znam dali voopsto da apliciram za tip b imam 8.1 prosek na medicina
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Дали со просек над 9 можеш да аплицираш за сите 3 типа на стипендии? или само за 2 ?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Втора недела од тоа што министерот рече дека за 2 недели ќе има пари. Ако нема до петок, ништо :D
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Втора недела од тоа што министерот рече дека за 2 недели ќе има пари. Ако нема до петок, ништо :D
Дали станува збор за досега неисплатени стипендии од привите рати, или ова е вториот дел од стипендиите ?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Дали станува збор за досега неисплатени стипендии од привите рати, или ова е вториот дел од стипендиите ?
Вториот, ама чекаме повеќе од 6 месеци.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Мене во декември ми стигнаа првите. Пред Нова година.
Ја глупост напраив, наместо да ја продолжам стипендијата, наново аплицирав.
Така да најверојатно вие што сте ги продолжиле сте добиле тогаш, ние во април.

успат. ТИП А дали имате нешто на сметка, обично кај вас се првите пари :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom