Стипендии

Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Ја сум на стопанска од новите уште нема ништо...има ли стварно некој од новите што му има стигнато или кур ташак си играете?
Има стварно. 101% - лично проверив, и веќе реков, зборувам за тип А (ако мислете дека банката нешто значи - Шпаркасе). Знам луѓе што немаат уште стипендии земено, но тие се тип Б и В.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
8
џабе, освен А за ништо од новите нема стигнато... педерска работа. пред 2 месеца рече овој дека ќе ги пушти... идиот
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Мислам дека на Шпаркасе, тип А, се пуштени уште 2 рати (освен ако некој друг мене ми пуштил уште 8000) :helou:
Не дека мене не ми одговара, ама мислам дека е време и на другите нешто да пуштат. Кај и да е, верувам дека нема толку многу да чекаат за другите да пуштат.
Па, стипендаши од тип А, честито празници!
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Мислам дека на Шпаркасе, тип А, се пуштени уште 2 рати (освен ако некој друг мене ми пуштил уште 8000) :helou:
Не дека мене не ми одговара, ама мислам дека е време и на другите нешто да пуштат. Кај и да е, верувам дека нема толку многу да чекаат за другите да пуштат.
Па, стипендаши од тип А, честито празници!
Не само Шпаркасе, во сите банки мислам има пуштено и 3 се на број :) 12 000 :wub: Ајмо децо!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Не само Шпаркасе, во сите банки мислам има пуштено и 3 се на број :) 12 000 :wub: Ајмо децо!
Јок. Прилично сигурен сум дека се 5. :pipi: Не сакам да спамирам, ама денес имав на сметка 20000. Ќе извадам утре извод, па за сигурно ќе ви потврдам дали се пуштени уште 2 рати од Министерството.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Таму некаде, во јануари 2012 година, кога ќе ги исплатат сите рати (тогаш ќе бидат белким исплатени), ќе си купам ај пад, човечки. Нормално, со дополнително финансирање. Оваа одлука следуваше откако сфатив дека многу нерви ќе ми требаат да чекам исецкани рати од МОН.
 

My Computer

Catch me if you can!
Член од
1 февруари 2011
Мислења
31
Поени од реакции
3
Има некој од Б добиено пари? Слушам пуштиле по 3ипол рати т.ест 10500???? Чудно :toe: ама така прочитав на др. форум
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Еј , а студентски кредити???
Имате некоја информација, имаат пуштено нешто?
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
8
педери, засрамете се, сакам да паднете на 5ти јуни, никогаш повеќе на фотеља да не седнете, арамии, бесрамници, бесчуствителни гомна! Пуштете ги парите, редно е, каква влада - никаква
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Ќе се молиме за избори бидејќи знаеме дека пред избори ќе пуштат некој денар...па и не ја пуштаат целосната стипендија одеднаш ццц...ма и ние студентиве сме криви, со скрстени раце чекаме знаејќи дека нема ништо да добиеме навреме и после се нервираме...ебате државата, ебате системот:nerv:
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Ајде нека ни е со среќа конечно и ние од Б да добиеме некој денар 12 000. Среќни првомајски празници!!! :eek:jea:
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Јас сум од старите корисници на стипендија...само 4 рати ви се исплатени ? јас досега имам 3 примено... ?!?П!?П!
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
8
Ајде нека ни е со среќа конечно и ние од Б да добиеме некој денар 12 000. Среќни првомајски празници!!! :eek:jea:
Сакаш да ми кажеш дека имате стипендија добиено? и колку рати му се фаќаат 12 000?
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Потврдено и кај мене ( од Стопанска банка ) има. Нови корисници тип Б - 12 000 денари т.е 4 рати :vozbud::vozbud::vozbud: Таман на време :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom