Стипендии

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Дали некој успеа да се пријави тука?
http://stipendii.mon.gov.mk/Stipendii.aspx?id=10
Мене не ми го отвора формуларот за пријавување .Дали воопшто беше достапен ?
Конкурс за доделување на стипендии за студенти запишани на додипломски студии од јавните и приватните универзитети и високо образовни установи во Република Македонија за студиската 2010/2011

Поради технички проблеми со апликацијата, истата ќе може да ја пополните од утре, 26.11.2011
.............
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
da ve prasam dali treba uverenieto za drzavjanstvo da bide zavereno na notar(poso taka mi rekoa a na konkursot pisuva samo kopija) i dali ima vrska sto mi e 2007-ma a ne od 2010? fala odnapred
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
А кај Плата, пензија, социјална помош или надоместок по основ на технолошки вишок од мајка/татко дали треба да се запише платата само за еден месец или годишно како шо е напишано у документо од УЈП?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
Дечки јас ја продолжив стипендијата, ама ме интересира сега ќе аплицира сестра ми и дали треба потврда од ујп дека јас земав стипендија или не треба ништо за мене освен дека сум редовен студент или треба и потврда од ујп за некакви приходи?
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Дали има некој информации кога ќе се исплатат последните две рати од студентските кредити за стари корисници ?
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Da prasam nesto vo apliciranjeto elektronski za stipendii kade sto se licnite podatoci odnosno data na raganje namesto po kalendarot jas sam napisav primer 13.07.1991 a ne 13/07/1991 i sega greska li e ponovo da apliciram ili.....
fala odnapred
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Може ли некој да ми објасни како да стигнам до Министерствово за Образование и наука на улица Мито Хаџивасилев - Јасмин ББ 1000 ....од железничка. (блиску,далеку)
Значи утре ќе ги носам документите за стипендија за информатичари па да не лутам низ Скопјево. :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Може ли некој да ми објасни како да стигнам до Министерствово за Образование и наука на улица Мито Хаџивасилев - Јасмин ББ 1000 ....од железничка. (блиску,далеку)
Значи утре ќе ги носам документите за стипендија за информатичари па да не лутам низ Скопјево. :)
Беше денес или да ти кажам како ? Оти гледам постот ти е напишан во 01 40, па не знам за кога мислиш „утре“... Пиши ми на пп, ако ти треба најблизок пат од автобуска/железнича до Министерство...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Беше денес или да ти кажам како ? Оти гледам постот ти е напишан во 01 40, па не знам за кога мислиш „утре“... Пиши ми на пп, ако ти треба најблизок пат од автобуска/железнича до Министерство...
Завршив работа друже.


Иначе студентите кои аплицирале за стипендиите за информатичари можат да аплицирам и за другите стипендии што се од тип А, Б ...итн
:) Така ми кажа денеска тетката од министерството кога ги поднесував документите.

Јас ќе аплицирам електронски за тип А. Ако ме нема на ранг листата за информатичари(што не ми се верува,) тогаш ќе си ги поднесам документите за 4000 ден што е стипендијата. Ако ме има, не поддавам документи. Двојна шанса:pipi:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ропаци, не е фер.Ние останатите не можеме да аплицираме за две стипендии(доколку не сме сигурни дека таа под А ќе ја добиеме)а вие можете.Ебате министерството ебате
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
A KOGA NA NAS KE NI ISPLATAT 1 RATA OD STIPENDIITE???????????????????
Не знам, ама би требало пред Нова Година.... Барем лани така беше, али дека се е хаос во Министерството, тешко дека оваа година ќе биди така ! :))
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Прва рата од стипендиите, после 25ти Јануар мислам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom