Стипендии

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
3600.
Колку рати се исплатени досега од стипендијата?
Мислам дека оваа беше 7 рата. Значи треба да ни исплатат уште 2 или 3 во зависност дали ќе има 9 или 10 рати, што е малку потешко.
 
Член од
20 март 2010
Мислења
35
Поени од реакции
2
дечки има една рата студентски кредит
WOOW :D
бтв... ти си од оние студенти кои што првпат зимаат кредит или од старите корисници си ?
пошо јас како што проверував пред неколку дена.. единствено нешто што видов на мојата картичка во банкоматот, се златните 3 нули :S
позз
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Мислам дека оваа беше 7 рата. Значи треба да ни исплатат уште 2 или 3 во зависност дали ќе има 9 или 10 рати, што е малку потешко.
По 9 рати се добиваат, да не бидеме премногу лакоми :) До сега имаше 6 исплатено, така да ако стигнала сега нова тоа е 7ма.
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
По 9 рати се добиваат, да не бидеме премногу лакоми :) До сега имаше 6 исплатено, така да ако стигнала сега нова тоа е 7ма.
Тоа го прочитав овде на форумов. Не знам од каде е ваква информација.
 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
109
Поени од реакции
18
да,имаше нешто напишано, за евентуална десетта стипендија годинава, демек дека немало ни ваучери,и заради доцнењето Груевски ке ја исправел грешката со уште една стипендија плус. Абе ајј
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
А ,дали имаат пуштено нешто за тие што прв пат земаат кредит?
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
стар корисник сум,ама верувам има и за новите корисници
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.785
Поени од реакции
10.001
Имаше низ медиумите информација дека ќе има 10 рати. Не е зборување на празно. Прашав и за тоа на тој е-мејлот ама нема одговор.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Знам дека е рано ама ја на време да си прашам::pipi: Каде се вади уверение за материјална и семејна положба на студентот? и колку време се чека за него? Фала:smir:
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Знам дека е рано ама ја на време да си прашам::pipi: Каде се вади уверение за материјална и семејна положба на студентот? и колку време се чека за него? Фала:smir:
Да , и мене ме интересира ако може да знам какви документи се потребни за стипендија поднесување...однапред фала :smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Знам дека е рано ама ја на време да си прашам::pipi: Каде се вади уверение за материјална и семејна положба на студентот? и колку време се чека за него? Фала:smir:
Се иде во УЈП (управата за јавни приходи), и зимаш за сите од семејството кои што имаат некаква работа, а документите ти ги даваат одма.

Инаку денеска бев во банка и можам да потврдам дека е стигната и седмата рата од стипендиите :icon_mrgr
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Дава ли министерството стипендии за студенти на приватни факултети, универзитети и високи школи? Имам 10. 00 просек. Ако не даваат ќе ги тужам:). Шега, министре!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom