Стипендии

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
јупи, земав пола стипендија.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
пари пратени само до декември! :tapp:
шо мислат јас како ке живеам ... ц ц ц
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Дали можат средношколците да добиваат стипендии, и ако можат какви ?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Дали можат средношколците да добиваат стипендии, и ако можат какви ?
можиш од државата да земаш ако имаш добиено награда од прво до трето место на државно ниво!
Или од некоја организација приватна зависи.
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
abe luge ne e fer vakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
pola zemaa stipendija pola ne!!!!!! so ke se prajt??????
 

Mr.B.S

форумец
Член од
19 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Едно прашање...

...А сите сто го исполнуваат потребниот просек и ќе аплицираат добиваат стипендија? Или одбиваат некои?
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
јас немам пари!!!!!! од банка рекоа наредна недела!!!! не е фер!!!! а покачувањето???? само лаги!!!:tapp:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Веројатно ги пуштаат во различна недела на различни генерации.
Ние што сме 4та години ни ги пратија уште пред две недели, оваа недела на тие што се трета вајда, а за втора идната недела што знам :) Претпоставка ова не мора да значи дека е точно :)

А има 2 рати, но по стар износ, не се зголемени за 10% за јануари и фебруари :(
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
Веројатно ги пуштаат во различна недела на различни генерации.
Ние што сме 4та години ни ги пратија уште пред две недели, оваа недела на тие што се трета вајда, а за втора идната недела што знам :) Претпоставка ова не мора да значи дека е точно :)

А има 2 рати, но по стар износ, не се зголемени за 10% за јануари и фебруари :(
јас прва година земам стипендија, и на некои од моја генерација веќе им се стигнати по три рати со стар износ!!!!! прав хаос со стипендииве!!!!
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Кај мене нема ништо стигнато, али знам луѓе шо земаат студентски кредити и им стигнале 7 илјадарки негде, то се богами мин. 3 рати ако не се лажам...
А ако по толку чекање стварно стварно ни даат само 2 рати сега, и то по стар износ... се откажвам скрос од државава...
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Кај мене нема ништо стигнато, али знам луѓе шо земаат студентски кредити и им стигнале 7 илјадарки негде, то се богами мин. 3 рати ако не се лажам...
А ако по толку чекање стварно стварно ни даат само 2 рати сега, и то по стар износ... се откажвам скрос од државава...
мене ми стигнаа уште на 11-ти две рати,меѓутоа очекував три ако исплатата се врши како лани.По се изгледа ги вртат нашите пари во банки за да земат камата и да вратат за кампањава...то е мое мислење,ама сигурен сум дека треба да бидат многу посериозни во МОН,бидејки сепак тие пари ние ќе ги враќаме...можат бар навреме да ги даваат.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
...А сите сто го исполнуваат потребниот просек и ќе аплицираат добиваат стипендија? Или одбиваат некои?
Ако мислиш за средношколските стипендии, мислам дека добиле сите што ги исполнувале условите. Беа предвидени 500 стипендии, а добија околу 350. Значи толку ги исполнувале условите.

мене ми стигнаа уште на 11-ти две рати,меѓутоа очекував три ако исплатата се врши како лани.По се изгледа ги вртат нашите пари во банки за да земат камата и да вратат за кампањава...то е мое мислење,ама сигурен сум дека треба да бидат многу посериозни во МОН,бидејки сепак тие пари ние ќе ги враќаме...можат бар навреме да ги даваат.
Третата рата е оставена за вториот круг на избори.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
можиш од државата да земаш ако имаш добиено награда од прво до трето место на државно ниво!
Или од некоја организација приватна зависи.
jas zimam ali nemam osvoeno ni prvo ni vtoro pa ni treto mesto na nekoj natprevar...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Аман бе, кога ќе ги префрлаат парите за студентските стипендии?!
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
lugeeeee gi pratija stipendiite i toa za tie sto prv pat zemaat...za 3 meseci e isplateno plus so zgolemuvanje od 10 posto
jupiiiiiiii aj ke ve castam:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom