Стипендии

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
I moze dokumentite bilo koj den od pon do petok od 8 do 4 da se odnesat?
--- надополнето: 12 ноември 2012 во 18:29 ---
И да ве прашам каква е таа такса што ја спомнуваат за уверението? Ние на факултет го плаќаме 1000 денари па уште и такса да плаќаме?Парите од таксата ви се за факултетот или пак во МОН ја бараат? Ако ја бараат тогаш да уплатам ако не ја бараат доста му се пари на Бојо :)
Прашај си најубаво на студентски за административна такса(уплатница на која се уплаќаат 50 ден. со таа назнака)пошо како што гледаш низ факултетиве што се однесува до уплаќање секаде е различно =]
Инаку е за уверението за предвидени/положени испити
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
јас уплатив 300 ден за уверение и 100 за потврда , иако на другите им рекле по 500 за уверение, јас поминав и со 300 :) +100 потврда значи може и така и вака:icon_lol:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Некој колега од Економскиот факултет на Кирил и Методиј ако може да ми прати по пп на која сметка да уплатам за уверение за положени испити . Фала однапред :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Дечки, за продолжување на стипендии, уппи образец, потврда за редовен студент, уверение за положени испити и индекс, така ?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Кога ќе биде тај конкурс, шо се праат ербапи
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Каде излегуваат конкрусите ?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Некој колега од Економскиот факултет на Кирил и Методиј ако може да ми прати по пп на која сметка да уплатам за уверение за положени испити . Фала однапред :)
Клик.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Koi dokumenti trebaat za stipendija ? prv pat apliciranje :) osven uverenie za polozeni ispiti i potvrda za redoven student? :D
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Koi dokumenti trebaat za stipendija ? prv pat apliciranje :) osven uverenie za polozeni ispiti i potvrda za redoven student? :D

изјава дека не си корисник на друга сипендија
изјава за точноста на личните податоци
согласност за користење на личните податоци
уппи образец
уверение за положени испити
потврда за редовен студент
потврда за редовен студент / потврда за ученик (ако имаш брат/сестра кој/а е на факултет/средно/основно)
документи за личен имот и примања од УЈП (за секој од членовите на семејството)
3хпотврди за плата од последните три месеци пред аплицирањето (и за двата родитела, ако имаш брат/сестра кој е вработен/а исто и од него/неа)

Сигурен сум дека имаше уште нешто, ама без гајле, кога ќе го објават конкурсот ќе напишат и кои се потребните документи.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
Ме интересира дали на некој му се има случено да запише погрешна сума на приходи во онлајн пријавата? Јас ја пополнив таа пријавата за средношколска стипендија, но во еден од приходите запишав 50000 денари (не бев сигурна колкави се), а кога го добив уверението од УЈП пишува 114000 денари :tapp: Чаре? Пишав 3 имејли, на никој ми немаат вратено, звонам на бројот што е запишан на mon.gov.mk, никој не крева. Некој друг број да ми дадете ако има само за прашања во врска сто стипендиите?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Другари сеуште не е излезен конкурсот така??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom