Стипендии

Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Јас аплицирав за двете, и двете си ги памти.
И мене ова не ми е јасно..кога ќе отвориш за пријавување убаво си пишува "Секој студент може електронски да се пријави повеќе пати на било кој од трите типа стипендии, но за валидни ќе се сметаат последните поднесени пријави" - Јас ова го сфаќам на начин ти аплицирај колку сакаш, последната ќе биде таа правата....

Ме интересира дали ви дава на другата апликација нов индетификационен број? што значи дали имате два броја?
Би ве замолила да објасните на кој начин се прави тоа :)
За тоа на УППИ образецот кај студентска програма треба да стои насоката на факултетот пошто после тоа само си пишува по ЕКТС.
Очекувам одговор..поздрав
Се обидов сега...добив нов индетификационен код ама па ми се смени закажаниот термин сега и на двата ми се исти...како е кај вас?
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
38
Внесете го бројот на предвидени испити до денот на поднесување на електронската пријава, не сметајќи ги испитите од тековно запишаната студентска година.

Ако може да ми каже некој... се мисли на број на заостанати испити или ?Благодарам однапред :)
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Внесете го бројот на предвидени испити до денот на поднесување на електронската пријава, не сметајќи ги испитите од тековно запишаната студентска година.

Ако може да ми каже некој... се мисли на број на заостанати испити или ?Благодарам однапред :)
Се мисли на колку предмети имаше претходната година,просто кажано.
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Пиши дека ако аплицираш за две, за втората треба копии од сите документи и да наведиш дека оригиналите се во другата пријава.
Не можев никаде да најдам за ова.. ќе може да ми кажеш каде го најде? :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Де некој нека ме просветли како е кога ги внесуваш приходите, како треба да ги внесам пример 20 000,00 или 20,000 или 20.000.00 ?
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Де некој нека ме просветли како е кога ги внесуваш приходите, како треба да ги внесам пример 20 000,00 или 20,000 или 20.000.00 ?
20000 без ништо едноставно.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
- Доколку сте аплицирале за стипендија потребно е во студенски дом Кузман Јосифовски Питу, ул. Митрополит Теодосиј Гологанов – Скопје, од 14.12.2011 – 28.12.2011 година, од 09-16 часот

Нели се носеа во зградата на министерството за образование ул. Мито Хаџивасилев - Јасмин бб ?
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
- Доколку сте аплицирале за стипендија потребно е во студенски дом Кузман Јосифовски Питу, ул. Митрополит Теодосиј Гологанов – Скопје, од 14.12.2011 – 28.12.2011 година, од 09-16 часот

Нели се носеа во зградата на министерството за образование ул. Мито Хаџивасилев - Јасмин бб ?
Да, пишуваше ама напишаното беше за стипендиите за информатичари...види и датумот за нас не одговара...денес ја промениле информацијата :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Да, пишуваше ама напишаното беше за стипендиите за информатичари...види и датумот за нас не одговара...денес ја промениле информацијата :)
Вака стои за другата стипендија:
Доколку сте аплицирале за стипендија потребно е во Министерството за образование и наука, ул. Мито Хаџи-Василев Јасмин бб – Скопје, од 28.11.2011 – 02.12.2011 година, од 09-16 часот

Колега којшто аплицираше за стипендијата за информатичари ми кажа дека во МОН ги однел документите
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Колега којшто аплицираше за стипендијата за информатичари ми кажа дека во МОН ги однел документите[/quote]

Документите дефинитивно се носат во МОН ! Проверено ;)
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
2
Кога се аплицира за два типа стипендија А и Б, нели треба да се носат копии од документите за стипендија Б, каде треба да се наведе дека се копии и дека другите документи(оригинал) се во документите за стипендијата А? Може на пликото од Б, или треба некој посебен лист со изјава дека се копии?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Сигурно ли е дека документите може да ги носат блиски за нас ако ние не можеме да ги однесем?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Сигурно ли е дека документите може да ги носат блиски за нас ако ние не можеме да ги однесем?
Може и друг да ти ги однесе. :)

Да не има некоја информација кога ќе почнат со исплата на ратите ние лани што конкуриравме?
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Кога се аплицира за два типа стипендија А и Б, нели треба да се носат копии од документите за стипендија Б, каде треба да се наведе дека се копии и дека другите документи(оригинал) се во документите за стипендијата А? Може на пликото од Б, или треба некој посебен лист со изјава дека се копии?
Не вервам дека е толку битно каде, се доколку имаш негде наведено дека е така.

Патем, лани пишеше дека можи за два типа да се аплицира?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom