Сте се заљубиле ли некогаш во најдобриот/ата другар/ка?

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
270
Поени од реакции
111
Јас да, ја познавам веќе 10-ина години и многу добро се сложувавме- се додека не почна она чувството, штета што еднонасочно, и замислете- се заљуби во мојот најдобар другар:(- и јас оп- трансфер од рок на хеви метал...:notworthy:
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.867
Поени од реакции
1.315
Ја засакав па ми стана најбоља другарка, чудно, знам.
Сега од ден у ден све је полошо, ја сакаш, а ваму мораш да си имаш некој правила... пошо нели ти е најдобра другарка, ипак. Болно, не знам како трпам, еве една година како мина. МИЗЕРИЈА!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Не.
Имам еден најдобар другар што го знам уште од мала и во никој случај не сум го гледала како потенцијален дечко. Верувам дека ни он не ме гледал така.
А имам две другарчиња во кои би можела да се заљубам ако немав дечко во моментов. Ама добро, тие ми се убави, не се важи. :D
Hehe sredeno.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
Ми се случило. Беше обострано. И си сјебавме другарство. Класика.
Да можам да го вратам времето би стиснала заби додека не ми помине моментот на занес и поезија и можеби сеуште ќе го имав за другар.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ми се случило. Беше обострано. И си сјебавме другарство. Класика.
Да можам да го вратам времето би стиснала заби додека не ми помине моментот на занес и поезија и можеби сеуште ќе го имав за другар.
Не заби, нозе стистакње треба
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Никогаш. Не ги гледам другарите со такви очи. Ако ми се свиѓале од почетокот, не сум ни пробувала да им глумам другарка :) А за нив незнам, можеби... Никогаш не признале додуше :)
 
M

MIL

Гостин
Drugarkite mi se na mesto na drugarki , ne i na devojki taka sum bil blizok so drugarka,no ne na takov nacin blizok ...sea sum malce distanciran so drugarki, zaso normalno curata saka vnimanie i e celosno posveteno :) :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom