Сте пуштиле ли солза на некој филм?

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Единствениот филм на кој сум пуштил солза е Титаник, кога прв пат го гледав и тоа во моментот кога Роуз ја испушти раката на Џек и го препушти на водите на океанот.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.484
Сигурно дека ми се насолзиле очи на повеќе филмови, ама не солза, него повеќе солзи пуштив на филмот со кучето Хачи.

Повеќе ме погодуваат тажни приказни со животни. Исто многу ме натажи и Марли и јас.
 

~Miss Tete~

Грофица
Член од
6 септември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
17
На Titanic ретко кој не пуштил солза, па така и јас... :)) а исто така и на Letters To Juliet :D
 

Jolaks

"Keep your fiends close, but your enemies closer"
Член од
16 јули 2013
Мислења
53
Поени од реакции
50
The Pursuit of Happyness.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Сум пуштила...Но, тоа само кога сум сама и гледам филм.
Секако, на Титаник пуштив малку повеќе солзи.:place:
А најмногу плачев на (аниме серија е) Clannad и Clannad After Story. На никој друг филм или серија не сум плачела како на оваа.:place::place: По ѓаволите (ај да не почнам да пцујам, само ќе кажам „по ѓаволите“), мислам дека цели две сезони исплачав.
Hachiko се плашам да го гледам бидејќи велат дека е многу тажен, па да не стане со Clannad работата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.798
како помалав на овој се расплакав


и тоа на сцената кога умре мајката на Arnie Grape (Леонардо Дикаприо)
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
од незгодно што ми беше отидов во друга соба го догледав :)

 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
Сигурно дека ми се насолзиле очи на повеќе филмови, ама не солза, него повеќе солзи пуштив на филмот со кучето Хачи.
На многу филмови ми навреле солзи, ама најчесто на среќни сцени па од радост. Ама на филмов умрев од плачење. Не можев да си поверувам што ми се случува, никогаш не сум била љубител на животни ама толку многу ме погоди филмот, што не престанав да плачам пола саат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom