(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Zdravo Decki. ZA Ronaldo se tie samo pritisok vrz nego. Tie spekulacii se samo od spanskite mediumi kako sto napravija so bekam i van nisterloj. Fergi znae da go zadrzi. Real samo se obiduva ocajnicki , samo taka izleguvaat vo javnosta kako da se cvrsto ubedeni deka ke go kupat. MAnchester e golem klub.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Петручи: Јунајтед ме ценеше повеќе

Новото засилување на Манчестер, 16 годишниот Давиде Петручи изјави дека Алекс Фегусон го ценел повеќе отколку Римската Волчица и затоа се решил за преселба на Островото.

Покрај подобрите лични услови, Петручи откри дека Јунајте се согласили и да му најдат работа на неговиот татко и тоа имало големо влијание тој да се пресели на Олд Трафорд. “Јунајтед му понудија работ на мојот татко Стефано како градинар, и тој ќе дојде со мене во Англија.”
“Таму ќе заминам на 30 јуни и ќе започнам да тренирам во академијата на Јунајтед веќе следниот ден.”
“Рома можеше да ме цени повеќе и на тој начин да ме задржи.”
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Dali ke e Petruci kako sto go vikaat naslednikot na Toti ili toj ke zavrsi kako Rosi vo Viljareal. Golema greska na Ferguson za Rosi. Ama ima popraven da se popravi so Petruci :)
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
EEEEEEEE Decki citam Ronaldo , Manchester i Real go dogovorile treancverot pred dve nedeli. Jas licno misam deka e spekulacija a vie presudete samihttp://24fudbal.com.mk i deka Fergi ja nemal mokta za da go zadrzi
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Нани ај добредојде на фан клубов.На 24 фудбал воопшто не им верувам.И доста веќе со Роналдо.
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Blagodaram na pokanata. OK za Ronaldo dokolku ne napise na www.manutd.com ne veruvam. Ke se fokusirame na drugi igraci so sakami da gi zememe napr. Ben Arfa
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Последно што прочитав е дека Роке Санта Круз и Бентли ќе бидат продадени летово од Блекбурн така да очекувам Фергусон да испрати понуда за Роке!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
За Роке? Аман бе не е малкуцка старичок?
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Ako go zememe Roke ke dava golovo 3-4 godini. Podobro tie pari da gi dademe za Miguel Veloso
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Абе, мислам најдобро Бербатов да го земеме, ептен добар е, а и уште напредува. Повеќе.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не бе стар, роден е 16 август 1981 година, значи нема наполнето сеуште 27!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
bas vcera citav za berbatov deka sakal da si odi od totenhem sakal da igra vo ligata na sampionite zainteresirani za nego bile milan i man utd
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Подобро Санта Круз од Бербатов.

Едит: Ај некој нека направи социјална група за Ман Јун, јас уште не сум влезен во новите опции на форумов!
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Аман ве молам држете си го Роналдо не го сакаме во Реал...ке ни растури и тим и се...ке се заебе гадно ако дојде кај нас
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Аман ве молам држете си го Роналдо не го сакаме во Реал...ке ни растури и тим и се...ке се заебе гадно ако дојде кај нас
Па тоа ни е планот нас, од кога почнавме да ви даваме играчи и тренери, глава не кренавте во ЛШ :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom