Старата или новата музика?

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Без конкуренција старите рок бендови се мноооогу подобри од сегашниве. Led Zeppelin, Deep Purple, Rolling Stones, White Snake, Aerosmith....
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Оф корс дека старата .. новата е ШИТ .. колку повеќе понова музика се прави толку е посрање .. Олд Скул до Коске !
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Стари рок песнички и други хитчиња кои ја обележале музиката.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Се во свое време , од време на време можи да се потсетиш на старите хитчиња.
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
abe starite hitovi si se najbolje od 80-tite
Kako michael jackson od peacite i deep purple, GNR, whitesnake, aerosmith od grupite... ali michael najzver
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Old School AC-DC Deep Purple Led Zeppelin The Doors Nirvana ај доста се од новите ништо не ме бендисва посебно ова cRap шо е
 

BABURA

Кајгана на око
Член од
22 март 2007
Мислења
78
Поени од реакции
2
Се разбира старата е боље :)
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Novava muzika nikogas nemoze da bide evergrin...Site stari rock pesni sto se slusale vo vremeto na nasite tatkovci (zboram za periodot od 70-90godini) se slusaat i denes no mnogu pomalku! Denes interesni se golotiite na nasite sosedki bugarki na planeta i srbinkite od pink!!! Na narodov balkanski toa mu odgovara da gleda golotii, pretezno guma u plastika i zatoa ja potisnuva onaa kvalitetna muzika od postarite generacii!!! No jas sum optimist i mislam deka ke sfati narodov porano ili podocna deka sepak ova sto denes se pravi ne e kvalitetna muzika(mislam na turbo folk) i deka ke se vrati vo moda rock muzikata!!!!!!! Keep Rockin :tv:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.681
Поени од реакции
11.054
Аууу обемна тема за мрчење ептен хехехе...
Па се разбира дека од старите ствари е оставен огромен белег врз денешниве, сепак и денешната музика се пробива полека со уникатност, експериментирање уствари, добива на време, и 100% ќе остави белег и на музиката што ќе се создава за некои си пример лупам 40 години хихихи.... И така тркалото ќе си се врти, и врти, не мислам во ист колосек така?
btw би си издвоил и некои бар за мене јаки ствари што на некој начин и влијаеле врз мене како Пинк Флојд, Парпл, Сабат, Хендрикс, Џенезис, итн.... и сето тоа не го заборавам, едноставно нели некогаш ќе те пукне флеш на момент да се вратиш таму зар не, меѓутоа и новите ствари се ок и не можам без нив... нешто како psy/dark или така нешто хихихихихи
пиис :helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Старото АНДЕРГРОУНДОТ!!!
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
najvise ja sakam starata muzika, rok i metal od 80te. denesnava e sranje!!
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Старата се разбира.Денес кој ќе стигне пее,нема ни глас и глупи песни....Најмногу ми се допаѓаат песните од 80те,особено сентишите кои гаѓаат у срце.Денес нема една таква песна,доаѓаат и си одат,после две години никој не ги ни памти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom