Старата или новата музика?

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Goddess of Chaos напиша:
A'ight, i'm holdin' the horses, mr. John Wayne :)))
Што да праиш, ко и свак Џон Вејн, брз сам на обарачу:pishtoldz
У секој случај мора да се признае дека малку шанси им се даваат на новите бендови и изведувачи, но причината за тоа мора да се бара и у лошиот квалитет на медиумите кај нас...нема кој да ги едуцира клинциве за жал, постарите немаат веќе ентузијазам (не зборам за кловновите од МТВ, А1, итн..нема ниту една асална музичка емисија!), а младиве се шекнаа по електро и турбо фолк.

Реално не глеам излез од апатијава у ниар фјучр...
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
Абе стварно нема ниту една музичка емисија и колку да има добри дечки шо свирет сериозно и шо се мачет нема кај да се пробиет ќе треба на фолк емисијана да излезет со некоја рок песна хехе не бе стварно се занимавав со свирење и јас и во група свирев ама и колку и да свириш овде џабе е нема пари кај нас за рок бенд
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Gi slusam i starite i novite, se razbira onie so gi sakam da gi slusam so mi se prifatlivi za use.
 
Член од
19 август 2006
Мислења
52
Поени од реакции
0
ЕЕЕ тоа понекогаш ме фаќа, сакам да сум сега во времето-крајот на 80тите почетокот на 90тите, АМА НЕМА :cry:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Se razbira muzikata od 70tite 80tite i 90tite e najdobra muzika.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Старото поубо ми е, појќе слушам Kiss, Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd, него ли RHCP или Green Day
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Старото.Led Zepp.,Metallica,G'n'R,Bon Jovi,Thin Lizzy,Motley Crue,Eric Clapton...Правам некој чуден микс и со новава музика што излегува,еве пример,Bullet for my Valentine...HIM(не се ептен нови од 95та се,ама ај се сметаат за нови:))Се знае кога ќе чуеш гитара,а не сега компјутерот се заменува...Ееех,да сум живеела во 80тите....
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Почнав со старите плочи на таткоми Black Sabath и компанија па натаму и сега ги слушам ама многу послабо.
Новата музика е исто така супер и заслужува огромна почит барем за рокмузиката општо зборувам1
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Razorblade Kiss напиша:
Старото.Led Zepp.,Metallica,G'n'R,Bon Jovi,Thin Lizzy,Motley Crue,Eric Clapton...Правам некој чуден микс и со новава музика што излегува,еве пример,Bullet for my Valentine...HIM(не се ептен нови од 95та се,ама ај се сметаат за нови:))Се знае кога ќе чуеш гитара,а не сега компјутерот се заменува...Ееех,да сум живеела во 80тите....

е е е полека, сеа ги обвини сите нови рок бендови дека компјутерски свират
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Токму заради познатото клише дека старата музика е подобра од новата, во светот владејт MTV.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom