Ставаат дрога во сокчето!

Ateist

Someone
Член од
23 јули 2010
Мислења
14
Поени од реакции
1
Аууууууууу ROFL! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Ова за у потпис е !!!!!!

Е вака сеа за крај пошто дефинитивно си неверојатен лик, само ова ќе ти кажам. Дали знаеш колку многу треба да се конзумира секоја (дрога што те дига) за да се стане зависен?

Исклучок Крек...

Не треба многу. Доволно е и најмало количество.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.670
Поени од реакции
11.716
Bez razlika dali toa e nekoj narkoman ili diler na droga. KOga ke ti stavi droga vo sokceto. Ti nema da ja osetis i podocna otkako ke ja ispies normalno ke bides pod nejzino dejstvo. Koga ke ti kaze sto se slucilo, poradi prisustvoto na druga vo tvojot organizam ti nema da svatis stos eslucilo i ke se zabavuvas.. Sledniot den od nego pak ke pobaras droga no sega toj nema da ti ja dade taka tuku ke ti pobara pari, koi ti sigurno ke gi najdes i ke mu gi dades, bidejki veke si zavisnik. Na toj nacin toj, zrtvuva edna od svoite dozi za da si dobie musterija, dokolku e diler , ili da kupuva i ti ja preprodava drogata za duplo pogolema cena a so toa si obezbeduva pari za slednata negova doza.
Во еден кафич во Прилеп и марихуана ставаа, сето зависници беше...и она Мохитото кујзнај дали со нане го прават, мене сомнително ми е...

633825503646347060-babyfacepalm.jpg
 

Ateist

Someone
Член од
23 јули 2010
Мислења
14
Поени од реакции
1
добро, бе. значи дека сите кои ќе ти се противат на твоите сваќања се дилери, подметачи и сл.?

баш ме интересира што се случува?
Се случува. Луѓето не се свесни.Јас не реков дека секој кој се спротиставува на моето мислење е дилер или слично. И незнам зошто сите на оваа тема се толку оптимисти демек, сигурни сме. ... нема кој да ни подметне.Но сепак, јас го кажав моето, а останува на вас да одберите во што ќе верувате. Не е се како по филмовите, знаеш, ќе земеш една вечер една доза и другиот ден нема да будеш зависен.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Се случува. Луѓето не се свесни.Јас не реков дека секој кој се спротиставува на моето мислење е дилер или слично. И незнам зошто сите на оваа тема се толку оптимисти демек, сигурни сме. ... нема кој да ни подметне.Но сепак, јас го кажав моето, а останува на вас да одберите во што ќе верувате. Не е се како по филмовите, знаеш, ќе земеш една вечер една доза и другиот ден нема да будеш зависен.
Оф топик - Кој ти е оригиналниот јузер ???
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
аууууууу.......мене татко ми кога ми го збореше ова, не беше за да не станам наркоманка - него за некој да не ми стави нешто, па сексуално да не ме злоупотреби :vozbud:
 

Ateist

Someone
Член од
23 јули 2010
Мислења
14
Поени од реакции
1
аууууууу.......мене татко ми кога ми го збореше ова, не беше за да не станам наркоманка - него за некој да не ми стави нешто, па сексуално да не ме злоупотреби :vozbud:
Ок секој со своето мислење. Јас тука не можам да натерам некој со сила да верува, а и не ми беше тоа поентата. Сакав само барем малку да отворам очи за она што се случува околу нас. ;) а заебанции можете да пишувате се додека не осетите нешто на своја кожа.(не зборувам само за дрогата).

--- надополнето ---

Оф топик - Кој ти е оригиналниот јузер ???
Тука зборуваме за подметнување на дрога, не за нашите оригинални и фалсификат Јузери.. хххххх...:smir: Доколку има тука администратор, се надевам дека ќе ги избрише оф топик постовите.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ок секој со своето мислење. Јас тука не можам да натерам некој со сила да верува, а и не ми беше тоа поентата. Сакав само барем малку да отворам очи за она што се случува околу нас. ;) а заебанции можете да пишувате се додека не осетите нешто на своја кожа.(не зборувам само за дрогата).
Ја што кажав не е заебанција - стварно така беше.....ме тераше да нарачувам лименки и ја сама да си ја отворам....кој служи лименки? Дури и пред 15-16 години тоа не го правеа
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Тука зборуваме за подметнување на дрога, не за нашите оригинални и фалсификат Јузери.. хххххх...:smir: Доколку има тука администратор, се надевам дека ќе ги избрише оф топик постовите.

Абе шта да ти причам...:vozbud:

Ај признај си , прати ми пп ..нема да кажам на никој :smir:
 
T

Tetro

Гостин
аууууууу.......мене татко ми кога ми го збореше ова, не беше за да не станам наркоманка - него за некој да не ми стави нешто, па сексуално да не ме злоупотреби :vozbud:
Се почнало откако му ставиле дрога во сокчето...
 

Ateist

Someone
Член од
23 јули 2010
Мислења
14
Поени од реакции
1
Ја што кажав не е заебанција - стварно така беше.....ме тераше да нарачувам лименки и ја сама да си ја отворам....кој служи лименки? Дури и пред 15-16 години тоа не го правеа
Види. Секој родител ќе направи се за да го заштити своето дете, мада некогаш претеруваат и тие. Но бил во право. Можеби во сокот нема бидејќи е затворен но однадвор лименката можат да ја намачкаат со се и сешто само со дрога не... тоа не би се случило. од тоа ништо нема да добијат тие што ќе ја намачкаат бидејќи така не добиваат муштерија... не знаат каде ќе стаса лименката што можеш да ја купиш од било која продавница. Дрога на лименки не би ставил никој.

--- надополнето ---

Во еден кафич во Прилеп и марихуана ставаа, сето зависници беше...и она Мохитото кујзнај дали со нане го прават, мене сомнително ми е...

Прегледај го приврзокот 32630
Во тоа Прилепот што нема.....
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
а бе верувам дека се дешавало, мада не толку често....татко ми бил сегде и видел свашта, сигурна сум
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Со зборовите на еден, сега веќе покоен џанак од мое маало..

“Кој е бе тој кафич кај што ставаат дрога у пијачка, секоја вечер ќе искачам таму’’ :icon_lol:
hahahaha droga bes pari koj ti dava,tia e edinsteniot nacin
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Дрога во сокче е веќе излитена форма на добивање на муштерии, и малку скапичка е. Сега само им кажуваат сакаш да бидиш cooool, Сакам, е па тогаш пробај од ова срањето закон е или слични фори, дилерите тепаат на несигурност и ти ја искористуваат малата самодоверба што ја имаш, а малолетниците се многу ранливи на тие фори паѓаат како круши. Да се стане наркоман е чисто социјална работа не треба ништо освен субјектот да е во овие две состојби, да не знае што да прави со животот или да има мала самодоверба и мал социјален круг и за да може да се социјализира со 'главните' фаци треба да се дрогира.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Дај не тропајте глупости ..................................аааааааааааааааааааааааа , нема да свател што му се десило и ќе се забавувал ...ти појма имаш што збориш .... ко божем без дрога нема да се забавува , и да он така ќе ти дојде и ќе ти каже што ти ставил ..ма дај молим те , на пример што би му ставил , ги знаеш дрогите и нивните ефекти ????? и следниот ден ќе побараш пак дека бидејќи веќе си зависник ...жртвува една доза за муштерија ....ти свесен си дека нема ЛОГИКА ништо од ова што го пиша...

--- надополнето ---



Ова ни на филм го нема ...
gi znam mnogu ubavo drogite i nivnite dejsvia + imam kniga doma koja mi e napamet naucena i ne treba ti da mi solis um
za vtoroto citirano
neznam kade go ima kade go nema ti kazav deka se imaat skiano pred mene i do sega mi nemaat staveno barem taka misam iako mzoe drogiran ti izgledam hahahaha
p.s nemoj da me svatis pogresno koga pisev deka se imam drzeno toa bile onaka sedenki vazno sum bil vo nivniot krug,sekade ima narkomani

--- надополнето ---

NE go gledav nikoj film. Vidi vaka sekoj zavisnik od droga dokolku s enaoga vo kriticniot period, zboruvam za periodot koga tie veke pocnuvaat da zemaat i poveke od dve-tri dozi na den, togas toj bi napravil SE. bukvalno se. Koga se naogaat vo raniot period na zavisnosta, da recam poprosto dodeka s epocetnici, ne ni pomisluvaat na droga vo sokce. Da stavat droga vo sokceto, gi tera samo edno nesto a toa e finansiski problemi...ustvari ne moze da si dozvoli droga. pa mora da kradi i da podmetnuva, a vo nekoi slucai i da ubiva. Ako tie dosega ne ti podmetnale droga ima poveke pricini:
-Sigurno nemaat pricina, odnosno ne im pritrebale pari dosega.
-Ili se naogaat vo raniot period na zavisnosta
-ili kako treta pricina, zemaat lesna i evtina droga.

Seto ova ti go kazuvam od psiholoshka gledna tocka. Pa na tebe ostanuva, dali ke se somnevas ili ne.
go znam ovaa,seto e tocno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom