Србија

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.432
Поени од реакции
614
Некој у скоро време што патувал во Србија со своја кола, да ми каже кои све документи се потребни? Меѓународна возачка, зелен картон, полномошто.. шо треба?
Како и во секоја земја во која патуваш. Сообраќајна, зелен картон, ако колата не е на твое име треба овластување за управување на туѓо моторно возило во странство, за возачка не ја бараат меѓународната, доволна е само нашата, биометриска.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.211
Како и во секоја земја во која патуваш. Сообраќајна, зелен картон, ако колата не е на твое име треба овластување за управување на туѓо моторно возило во странство, за возачка не ја бараат меѓународната, доволна е само нашата, биометриска.
Не сум доволно информиран, затоа прашувам. Мислам дека не ни е потребно за сите земји зелен картон, па затоа. Ок, фала многу.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
380
Поени од реакции
127
Ако некому му треба смештај на неколку дена во Белград
http://spaintimo.rs/apartmani-beograd.php

Не е баш најефтината варијанта, ама е луксузно и пријатно ;)
 
Член од
13 ноември 2016
Мислења
291
Поени од реакции
818
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2014
Мислења
380
Поени од реакции
127
Eden od najubavite gradovi na Balkanot. Za žal, urbanaza mafija i nego ke go rasipi

Nekolku teksta vo vrska so znamenitostite vo Novi Sad


 

Kajgana Shop

На врв Bottom