Србија го откачи НАТО

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Знаеме како размислуваат србите.
Николиќ рече дека убиството на 8.000 муслимани не е геноцид.

Потоа на друго интервју рекол : Ако се протерат илјадници срби , тоа ќе биде геноцид.

Колку се дволични само , убиството на 8.000 муслимани не е геноцид , а протерувањето на толку срби било геноцид.

Погледни официјални бројки , колку цивили срби се убиени во војните , и колку несрби.

Не одеа албанците , хрватите и бошњаците да убиваат срби во Београд , туку србите одеа во Сарајево , Загреб и Приштина да убиваат.
Go imaa NAto Bosancite imaa bazi tamu aeorodromi i sl. i kako da im se sudi na niv epa nema samo na protivnicite oni se krivite , a vo vojna nema pobednik i dvete strani se gubitnici i od dvete strani ima zrtvi i genocid
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.199
Би ти одговорил на ова али навистина не сакам да се карам.
Не е за карање работата, и мене по жешкото најмалце ми се кара. Ама по мубаетот за ЈНА стварно се добива впечаток дека си премногу мал за вакви теми, најискрено.
Ете и другите ти напоменја за истото, само јас ете што бев малце подиректен.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Не е за карање работата, и мене по жешкото најмалце ми се кара. Ама по мубаетот за ЈНА стварно се добива впечаток дека си премногу мал за вакви теми, најискрено.
Ете и другите ти напоменја за истото, само јас ете што бев малце подиректен.
Имам 22 а официрот од ЈНА ми е фамилијарен пријател кој се има борено од Словенија преку Хрватска,Босна и Косово до Македонија 2001 и денеска има тешки ментални последици од сите тие војни а помош од ниедна држава за која се борел.

За самото спомнување на ЈНА и Југославиа во негово присуство може да изедеш ќутек поради се што поминал.

И не се правете многу газди и големи војници зошто сте фрлиле една година од својот живот во дупка.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ЈНА била најголемата глупост некогаш.Болести биле чести како ѓавол цело време епидемии се ширеле помеѓу војниците уште во 80тите не смеело да се носи метален прибор во мензите ниту каиши за да не се тепаат војниците.Дури огледалата во ВЦ`ињата им биле од изгланцан лим неместо стакло за да не ги кршат па да се тепаат со парчињата.

Војска јака само на хартија која при првиот тест се усрала колку што е можно.

Имам 22 а официрот од ЈНА ми е фамилијарен пријател кој се има борено од Словенија преку Хрватска,Босна и Косово до Македонија 2001 и денеска има тешки ментални последици од сите тие војни а помош од ниедна држава за која се борел.

И не се правете многу газди и големи војници зошто сте фрлиле една година од својот живот во дупка.
Слушај, јас служев во ЈНА. Тоа што ти го кажале нема врска со вистината.

ОК?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.199
Имам 22 а официрот од ЈНА ми е фамилијарен пријател кој се има борено од Словенија преку Хрватска,Босна и Косово до Македонија 2001 и денеска има тешки ментални последици од сите тие војни а помош од ниедна држава за која се борел.

За самото спомнување на ЈНА и Југославиа во негово присуство може да изедеш ќутек поради се што поминал.

И не се правете многу газди и големи војници зошто сте фрлиле една година од својот живот во дупка.
Војска јака само на хартија која при првиот тест се усрала колку што е можно.
Во ред тогаш не земај здраво за готово мислење на некој кој има ментални проблеми. Ова ти еден бесплатен совет.
Друго што очигледно не ти е јасно се воените доктрини.
Да имаше барем елементарно познавање од таа работа ке сватеше зошто ЈНА се усра на големо во војните во Југославија, ама не е за тука тоа.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Во ред тогаш не земај здраво за готово мислење на некој кој има ментални проблеми. Ова ти еден бесплатен совет.
Друго што очигледно не ти е јасно се воените доктрини.
Да имаше барем елементарно познавање од таа работа ке сватеше зошто ЈНА се усра на големо во војните во Југославија, ама не е за тука тоа.
Neznam na ligevo od kade im iskoci deka JNA slaba bila porano vo Top 5 Armii bila ,za vojnite se borese jako ne ni izgubi u vojnite samo se potpisaa dogovori za prekin na ogonot so podrska od stranski diplomati na kraj kraeva proizveduvala i svoi avioni Super Galeb G4,
Orel J-22,imala svoj tenk od koi arapite im kupuvale imala fabriki za oruzje sto zborat site za JNA s stvarno nepismeni
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.199
Neznam na ligevo od kade im iskoci deka JNA slaba bila porano vo Top 5 Armii bila ,za vojnite se borese jako ne ni izgubi u vojnite samo se potpisaa dogovori za prekin na ogonot so podrska od stranski diplomati na kraj kraeva proizveduvala i svoi avioni Super Galeb G4,
Orel J-22,imala svoj tenk od koi arapite im kupuvale imala fabriki za oruzje sto zborat site za JNA s stvarno nepismeni
Дека била во топ 5 армии е чиста глупост, ама дека во незиното опкружување беше фактор беше.
Но и тоа нема многу да сменеше во распадот на Југославија.
Едноставно кажано ЈНА беше армија која беше моделирана за одбрана од надоврешен агресор.Таква беше нејзината доктрина.ЈНА никогаш не беше замислена како агресорска армија или армија со која ке се освојуваат нови територии, уште помалце беше спремна за граѓанска војна каде државата се распаѓа од внатре.
А дека беше спремна за одбрана од надворешен непријател видовме во нападите од Нато. Да не беше Нато ке се прошетаја низ србија и косово како крава кроз кукуруз, ама сите знаеме дека не се прошетаа. Дури некои аналитичари од западот прогнозираа дека ако Србија го издржеше бомбардирањето уште еден месец максимум се поинаки ке се завршеше. Тоа воената кампања посебно авионите и бомбите баѓи скапа е, и ако се продолжеше во недоглед економски неможеше да се оправда.
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Koi ti se tie prviot i vtoriot ti vikam i od dvete strani imase genocid zboriz za Srebrenica , a sto naogaat masovni grobnici na Srbi , kolku luge se kidnapirani i noseni vo taa Zolta kuka i im se vadeni organi i posle ubivani , ne se muslimanite cveke za miraisanje
coveku, dali citas pred da citiras ili samo zboruvas gluposti, masakrot vrz bosancite ne se slucilo vo 1999, vo 1999 bese kosovo, vtoriot masakar na srbite
--- надополнето: 7 август 2012 во 15:25 ---
Муабетот иди ебија таа држаа на која Албанија и е запад.
Мене само ми е криво дека од сите муслимани нас Албанците ни паднаја за комшии, шо малер ке бевме:(.
epa sega, nikoj ne ve terase od karpatite da dojdete bas tuka kaj nas da se selite
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.199
epa sega, nikoj ne ve terase od karpatite da dojdete bas tuka kaj nas da se selite
Демек сакаш да кажиш вие староседелци, тука од памтивек сте. Којзнае од која вукојебина залутавте и вие тука на балканот туку ај.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.199
mmm, cel svet? osven vas?
И што вели цел свет, дај просветли не. Дека од вас еволуирале првите луѓе какви што ги познаваме денес и почнале да ја колонизираат целата планета , а не од африка ??
Сите се доселени од некаде и сите уствари се ваши потомци пошто нели вие не сте дојдени од никаде.
Или можеби сте посебен подвид на човештвото, алката која недостасува која еволуирала засебно баш на овие простори??? Homo sapiens sapiens albanikus.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.381
Навреди носат казнени поени. Сменете го начинот на дискусија инаку темата ќе биде затворена, а вие ќе бидете казнети.
Избришав 10-тина мислења, да не се чудите кај ви се...
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
И што вели цел свет, дај просветли не. Дека од вас еволуирале првите луѓе какви што ги познаваме денес и почнале да ја колонизираат целата планета , а не од африка ??
Сите се доселени од некаде и сите уствари се ваши потомци пошто нели вие не сте дојдени од никаде.
Или можеби сте посебен подвид на човештвото, алката која недостасува која еволуирала засебно баш на овие простори??? Homo sapiens sapiens albanikus.
pa imase i vakva teorija na eden francuski istoricar za homopelasgus od koj poteknuva albanecot :D
i ne, ne rekov ja deka od nas evoluirale prvite luge, no tuak nie sme bile pred vie da dojdete a muabetot bese sto nesreka ve fatilo da ne imate nas za sosedi, epa ste imale resenie, da ne dojdevte tuka, da idevte so keltite, deneska sigurno mnogu poubavo ke ziveevte.
 
M

Muranyi

Гостин
pa imase i vakva teorija na eden francuski istoricar za homopelasgus od koj poteknuva albanecot :D
i ne, ne rekov ja deka od nas evoluirale prvite luge, no tuak nie sme bile pred vie da dojdete a muabetot bese sto nesreka ve fatilo da ne imate nas za sosedi, epa ste imale resenie, da ne dojdevte tuka, da idevte so keltite, deneska sigurno mnogu poubavo ke ziveevte.
Небитно кој е староседелец или доселеник,барем мене не ми е.И што е поентата со твојов незрел муабет кој бил прв или на кој му е поголем?И што предлагаш во однос на тоа прашање,сакаш да се вратиме зад Карпатите?Тоа ли те мачи?:facepalm:
--- надополнето: 7 август 2012 во 20:06 ---
Сите масовна преселба од планета Земја,мајмуните пред нас живееја тука,ние сме вишок:вонзем:
 

Tzeentch

Дискретен Херој
Член од
6 октомври 2011
Мислења
581
Поени од реакции
347
Небитно кој е староседелец или доселеник,барем мене не ми е.И што е поентата со твојов незрел муабет кој бил прв или на кој му е поголем?И што предлагаш во однос на тоа прашање,сакаш да се вратиме зад Карпатите?Тоа ли те мачи?:facepalm:
--- надополнето: 7 август 2012 во 20:06 ---
Сите масовна преселба од планета Земја,мајмуните пред нас живееја тука,ние сме вишок:вонзем:
Остај го, гледаш сиротиња е мисли дека е домородец на Балканов.
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
dobro be, mu ja mislite li pred da pisuvate ili samo se k**cite i se pokazuvate pred nekoi, gledate deka mala doza na zaebancija bese, so vas treba 500 objasnuvanja pa covek da razbere za sto se zboruva, aj ne me macite vise
 

Kajgana Shop

На врв Bottom