Спорот со Грција - коментари од Срби

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ma super tvoe mislenje ti si znaesh najbolje ...jas ne mislam taka sekoj si misli so svoja glava ... a ti sto ke kazes na prasanjevo Hristo nejke da se izjasni, vancevtodor nejke da se izjasni a ti

dali spored teeb Trn_vo_oko Makedoncite imaat Bugarski koreni

a) da


b) ne
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ooo-oo-o Ooo-oo-o Ooo-oo-o VOOOLIIM TE HRVATSKOOOOOO!!!!

Овој па бетер.Зошто мора да сакате некој сосем трет?Демек непријател на непријателот ти е пријател?:)
Пиши таму Оо ооОоо ООоо ТЕ САКАМ МАКЕДОНИЈОООО!!!
И да си завршиш работа како што треба:)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
како шѓто напишав и меѓу првите постови ако почнат да бришат пораки на нивниот форум значи победата е наша бидејќи вистината ги боли. тоа и се случи мене ми избришаја пост и на еден друг колку што пратев денес.

мисијата успешно завршена :wink:


п.с. ќе дојде денот кога од сите страни ќе стигаат докази и нема да можат да избришат се и едноставно ќе морат да се помират со судбината дека македонци постоеле и ќе постојат.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Винстон не ќењај бе друже. Јас сум запознал многу срби кои кога ќе му кажеш дека си македонец те гледаат со потсмев и потценување.
Има некои ретки но тоа мене не ми е доволно.
Има и македонци одкоренети од сопствениот народ нели:toe:
Индивидуална работа.

И Јас сум запознал многу Срби, а Богами и Србинки, :) па сосема спротивен впечаток од твојот ми оставиле.

Затоа е неблагодарно да се генерализира.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
1.898
Каде сте сега србоманчиња едни??? пак ли ќе ја браните таа шугава држава,а??пак ќе ли ќе речете дека темава ја поставиле деца,абе луѓе не се ударјте за некој држава што не ти признава црква,народ,и те нарекува дека си народ со говорна маана,не ве разбирам и пак се најдоа некои шупаци ја бранат србија,на сите им е јасно дека србија не не мириса и никој не може преку ноќ да ја месни политика што ја водела србија од минатото оти тие србите патат за некој а си србија до токија ама ќе останат на белградски пашалак и мерак ќе ми биде,и нели сфативте дека србија е ку*ва оти игра двојан политика
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ај ќе се воздржам од навреди на адреса на овој делијава ама само ќе кажам дека после неговите постови почнав да ја мразам Србија. Фала.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Винстон не ќењај бе друже. Јас сум запознал многу срби кои кога ќе му кажеш дека си македонец те гледаат со потсмев и потценување.
Има некои ретки но тоа мене не ми е доволно.
Има и македонци одкоренети од сопствениот народ нели:toe:
definiraj mnogu Srbi...100 ...50 ??

otprilika ...kolku

i kolku toa tebe te gledale so podsmev i potcenuvanje od tie 100 da receme ????

Aj bash opishi ja sluchkata sto se desilo ,,,na utakmica li bilo ... u kafana li...na odmor li ????
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Ma super tvoe mislenje ti si znaesh najbolje ...jas ne mislam taka sekoj si misli so svoja glava ... a ti sto ke kazes na prasanjevo Hristo nejke da se izjasni, vancevtodor nejke da se izjasni a ti

dali spored teeb Trn_vo_oko Makedoncite imaat Bugarski koreni

a) da


b) ne
vakvo prasanje moze da postavi samo srboman:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Индивидуална работа.

И Јас сум запознал многу Срби, а Богами и Србинки, :) па сосема спротивен впечаток од твојот ми оставиле.

Затоа е неблагодарно да се генерализира.
А бе тие бате може да ти глумат лудило, ама јас ги знам какви се по душа.
И ти сигурно некогаш си бил во друштво во кое не ти било пријатно и сепак си глумел дека ти е супер нели?
Никогаш србите не не сакале, на нивни форуми не пишуваат БЈР Македонија, а не ни ја признаваат и црквата!
Мислиш дека тие работи го заобиколуваат обичниот србин. Не бе бате, далеку од тоа.
Имам другар од Детроит, имал концерт Бора Чорба таму и овој решил да оди таму зошто слуша таква музика. Ми кажува, кога почна да збору против македонците, да ги вреѓа и понижува(преку вицови и анегдоти), вика одма си заминав, не ми беше пријатно како таму сите си играат мајтап со нас!
Има уште многу примери ама доста е, мислам дека ќе ме сватиш!
Сами сме во ова, немаме браќа на Балканот верувајте:smir:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Ај ќе се воздржам од навреди на адреса на овој делијава ама само ќе кажам дека после неговите постови почнав да ја мразам Србија. Фала.
Хе, хе, не џабе рекле: Аман не ме брани :).
 
Член од
10 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
1.898
А бе тие бате може да ти глумат лудило, ама јас ги знам какви се по душа.
И ти сигурно некогаш си бил во друштво во кое не ти било пријатно и сепак си глумел дека ти е супер нели?
Никогаш србите не не сакале, на нивни форуми не пишуваат БЈР Македонија, а не ни ја признаваат и црквата!
Мислиш дека тие работи го заобиколуваат обичниот србин. Не бе бате, далеку од тоа.
Имам другар од Детроит, имал концерт Бора Чорба таму и овој решил да оди таму зошто слуша таква музика. Ми кажува, кога почна да збору против македонците, да ги вреѓа и понижува(преку вицови и анегдоти), вика одма си заминав, не ми беше пријатно како таму сите си играат мајтап со нас!
Има уште многу примери ама доста е, мислам дека ќе ме сватиш!
Сами сме во ова, немаме браќа на Балканот верувајте:smir:
И тоа како немаме ама неможеш да им докажеш на нашиве тука што се палат на се што е српско,се дрзанат на цеца курвата што очекуваш др до нас е проблемот не е само до соседите
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И тоа како немаме ама неможеш да им докажеш на нашиве тука што се палат на се што е српско,се дрзанат на цеца курвата што очекуваш др до нас е проблемот не е само до соседите
А бе се додека има србомани и бугарофили во државичкава наша напатена, глава нема да крениме!
Студирав во Скопје, кој скопјанец да го прашаш ти кажува дека пола роднини му се во Србија и само за нив ќе ти зботи, ќе ти ги отече мадињата, како браски ќе ти ги направат. И аир бараш?
А бе за такви бесилката и јавно да се погубат, за другите да гледаат и да знаат што ги чека ако си играат со македонскиот идентитет!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom