Со која мисла се будите наутро?

R

reactive89

Гостин
Во последно време и не мислам многу... освен што станувам и од ден на ден ќе помислам... уфф, пак еден од долгите денови... надевајки се на некои работи проверувајки пошта и такви ствари... денес, станав со помислата дека имам многу работа која треба да биде завршена за денес... си викав чекај да проверам пошта (ко секое сабајле шо си викам, хаха) мора нешто убаво да се деси денес... и од сабајле се деси... ми се разубави денот... се надевам и така и ќе продолжи :)
Утре сабота... утре сто посто се будам со помисла, их сабота е... слободен ден... и одеднаш ќе ме тупне нешто по глаа и одма ќе се премислам... демн... на проба сум, земи спремај се... :pos:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Прва мисла наутро,во работни денови:
-Пу бе,треба да одам на факс а шубо ми е топличко и не ми се стануе.
Прва мисла наутро во слободни денови:
-Кој ве ебе сите,не стануам уште најмалку 3-4 саата.
Прва мисла наутро во депресивни денови:
-Зошто уопште се разбудив бе,колку ќе беше убаво да останам во вечен сон.
Втора мисла наутро,без разлика во каков ден станува(работен,слободен или депресивен):
-Чек бе да отворам Кајгана,да видам да не ми пишал некој.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ми се моча, у п.м.

Или ми се сака љубење, па мјаукам.
 

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
:) Preku nedela sekoe stanuvanje si vikam Kaaaaaaaaade be sega pa na fakultet pa da mu ebamn mater pa imaat li oset eden den da bidam naspan ( nikad ne sum naspan )... dokolu Sabota mi e Leleeee.. top sabota nema fakultet nema zaebancii.. a Nedela.. stanuvanje i prva pomisla Lele koj bos den.. po glup den nema na svetov..

NAJVEKJE MRAZAM NEDELA !!!

P.S izvinete za latinicava nekje neso da mi prebaci na MK font...



И ЈАААААААА:lut::lut::nerv::zid:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
офффффффф лелееееееее пак треба да учам!!!!!!!хехехее
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
со мислата денов мора топ да биде :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Ако е некој добар сон- кај најде сега да се разбудиш ш**ак еден. А најчесто сум збунет едно 10-15 минути и обавезно до wc по олеснување а успат ке се удрам дали во врата дали во којзнае што и ке се расонам. И нов ден почнува, со по некоја модрица овде онде.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Не се будам наутро.
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Prva rabota ko kje stanam si mislam lele ako ne mi ostajle cigari :nerv:
 
Ј

јовица11

Гостин
Ако станам рано или ме разбуди аларам прво на глава ми доаѓа мисла дека е редно да ја променам пената за аларам, бидејки ми стана најомразената нумера во мојот телефон, а ако станам покасно, ова се моите најчести мисли: "Ми се пие кафе, ми се јаде, треба да и се јавам на Ива, треба да пишувам, треба да одам на работа"...се будам со мал милион треба/ не треба нешта кои ми се вртат во глава.Живеам за ден кога ќе станам и нема да размислувам:kesa:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
во последно прва мисла ми е за колку време да го продолжам алармот :pos2: , а после од ко ќе се решам да станам си велам „леелее кој ќе оди на факултет„ ...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Кога ќе можам пак да одам нормално, ме убива болкава на деснава нога :toe:
 
N

n/a

Гостин
Денеска со :
Monday,bloody monday ! :nerv:
Fuck... веќе е 6h25...
устај стоко !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom