Со кого од семејството сте најблиски?

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Со сите сум отворена,ама со брат ми најповеќе ни иде муабетот.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Со татко ми. Повеќе од кога и да е. Генерално повеќе се сложувам со машки, не за џабе си плукам по родот, и тоа доста често. Едноставно, не ми треба личност која е хиперсензибилна и не ги контролира емоциите (читај: жена) во моментов, ниту за поддршка, ниту за муабет, ниту за било што друго. Ми треба некој што нема да ми рече "аха, ти си у право", туку ќе ми залепи шамар (фигуративно) и ќе ми го каже и тоа што не сакам да го чујам. Ми треба татко ми. Ако нешто сакам, тоа е некој ден моите деца да имаат таква личност покрај себе.

Ја сакам мајка ми до небо и назад, ја ценам и почитувам многу, ја обожавам, сосе сите мани и доблести... Ама поинаку е. Татко ми ми е поинаков другар. Се` можам да му кажам, се`, се`, се`, апсолутно се`! И не се мислам два пати пред тоа. Зашто знам дека можеби ќе ме спушти у два потега, ама после тоа е секогаш подобро. И се каам што порано не го слушав. Многу го сакам. Многу!
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Јас со никој не сум близок од смејството, нз зш така, ама тоа не значи дека ги мразам. Само дека не праам муабет со нив за моите проблеми. :toe:
 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
14
So sebe si.
Najdobro se konslultiram so sebe si, nikad ne se raspravam :salut:
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
42
Поени од реакции
0
Со никој, тие имаат други сфаќања (застарени), за нив секогаш ќе бидам дете иако имам охохоо години.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Со никој, тие имаат други сфаќања (застарени), за нив секогаш ќе бидам дете иако имам охохоо години.
Не мислиш дека дури и во таквите застарени сваќања нема да најдеш нешто мудро, нешто што би ти било корисно? Без разлика на годините и застареноста, сепак нивното животно искуство е поголемо од твоето. :smir:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Со мајка ми најмногу макар што сум карактер кој секогаш остава по нешто за себе, никогаш не можам да доверам апсолутно се`, не сум до тој степен слободна за да и` кажам некои работи ама знам дека советите од неа се најкорисни и полесно можам да ја разберам затоа што знае на кој начин да пристапи и да ме натера да и` кажам нешто што не сум имала намера да го кажувам.
И секогаш после нејзиниот совет се чувствувам поубаво.
 
R

reactive89

Гостин
Бев првин со мајка ми наааајблизок... се си разбиравме и си кажувавме... после со тато... па пак со мама... и сеа со никој... ете ме веќе 2 години, се што имам во мене кријам... ретко некој да ме натера да му ги кажам тажните работи кои ме мачат... а среќните ги кажувам без проблем... немораат да ме тераат, хахаха...
Се се испреврте поради една случка... т.е. повеќе беа, али пред две години беше главната и од тогаш почнував се повеќе и повеќе да се повлекувам кон мене... имаше другари и другарки кои ми се лутеа поради тоа што станав премногу ќутлив и што не поделувам како порано работи од мојот живот... дури и дома бев скаран ради истите работи... ама ете тоа е тоа... Едноставно се повлеков премногу... кој ме сака ме сака и ваков... :nesum:
Енивеј, моите се смирија со тоа, и ете до ден денес веќе 2 години добро сме си усогласени... хаха... не ме чепкаат ништо зашто знаат оти нема ништо да им кажам, како и останатите кои дел ме разбираат, а дел сеуште се лутат на тоа...:toe:
Енивеј, си ги сакам моите премногу и моите пријатели што се, без разлика дали ми се лутат или не, што постапив така - што се повлеков во мене премногу, ама мораат да ме сфатат... и така... ај доста ломотев јас... хаха
Сега и двајцата родители ми се на иста маса, иако даваат напори од тогаш некој бар да се зближи повеќе со мене, ама не им успева... хахаха
 
Член од
4 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
porano so nikogo megjutoa sega so moeto slatko mamice:pos2:
 
Член од
7 август 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Бев првин со мајка ми наааајблизок... се си разбиравме и си кажувавме... после со тато... па пак со мама... и сеа со никој... ете ме веќе 2 години, се што имам во мене кријам... ретко некој да ме натера да му ги кажам тажните работи кои ме мачат... а среќните ги кажувам без проблем... немораат да ме тераат, хахаха...
Се се испреврте поради една случка... т.е. повеќе беа, али пред две години беше главната и од тогаш почнував се повеќе и повеќе да се повлекувам кон мене... имаше другари и другарки кои ми се лутеа поради тоа што станав премногу ќутлив и што не поделувам како порано работи од мојот живот... дури и дома бев скаран ради истите работи... ама ете тоа е тоа... Едноставно се повлеков премногу... кој ме сака ме сака и ваков... :nesum:
Енивеј, моите се смирија со тоа, и ете до ден денес веќе 2 години добро сме си усогласени... хаха... не ме чепкаат ништо зашто знаат оти нема ништо да им кажам, како и останатите кои дел ме разбираат, а дел сеуште се лутат на тоа...:toe:
Енивеј, си ги сакам моите премногу и моите пријатели што се, без разлика дали ми се лутат или не, што постапив така - што се повлеков во мене премногу, ама мораат да ме сфатат... и така... ај доста ломотев јас... хаха
Сега и двајцата родители ми се на иста маса, иако даваат напори од тогаш некој бар да се зближи повеќе со мене, ама не им успева... хахаха
И кај мене беше исто,само шо јас се затворив пред 1 година. Од тогаш веќе се си чувам во себе-било да е среќно или тажно.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Najblizok sum so majka mi. Koga zboram so nea mislam kako da zboram so drugar. Pozdrav
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Со мајка ми и сестра ми сум поблиска,пошто мајка ми ми е ко сестра а сестра ми ко мајка,таке наизменично со двете.
Со татко ми комуникација на нула,само за паре ако се работа,и сеа у последно време што ме носи до на зубар,паѓаа некој муабети за тоа што има и што нема у фрижидер.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Обично со брат ми највеќе се карам и се спротиставуваме ама некако најблиски сме.
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Со сестра ми дефинитивно. Најдобро ме разбира и секогаш за што и да е ми помага.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom