"Сонце": за 6 месеци Македонија ќе стане членка на НАТО и ќе добие датум за ЕУ

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Јас би ги прашал дискутантите на темата едно прашање, ама би сакал искрен одговор и да заборавите при одговарањето на својата партиска определба:
Дали е возможно за 6 месеци НАТО и ЕУ?
Јас велам вака:
Ако им се улижеме на чергариштана од југот кои ни должат територија до јули месец, фаќаме приклучок со Хрватска и Албанија. Значи, членки догодина ова време некаде.
За датумот, пак истиот услов, т.е. себеукинување, и нема проблем. Датум...
Кој и да е победник, да формира влада, нема шанси до јули да го реши спорот околу името.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А знаеш зашто ? Затоа што твојот идеолог, Никола Груевски води двојна, или би рекол тројна игра. Итар е он. А треба нешто горливо да се каже, оп Милошовски, трчи кажи, Јас сум лидер, а ти си потрошен материјал. Затоа нема да ти најде изјава (дај видео, дај пишано, дај линк).

Дај поштеди ме од детски муабети, за џабе се излажав кога видов нови мислења на темава.
Да знаев дека пак ќе трачариш немаше ни да отварам, ај за во иднина.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А знаеш зашто ? Затоа што твојот идеолог, Никола Груевски води двојна, или би рекол тројна игра. Итар е он. А треба нешто горливо да се каже, оп Милошовски, трчи кажи, Јас сум лидер, а ти си потрошен материјал. Затоа нема да ти најде изјава (дај видео, дај пишано, дај линк).
Инаку од каде Бугарин за носител на изборна листа?:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
АБЦ... сериозно, бар покажи дека не си детиште, отвори си посебна тема за оффтопици.

Таму тралалајте.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Братот ова ЈуТубе да не е видео од митингот на ВМРО во Охрид ?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Братот ова ЈуТубе да не е видео од митингот на ВМРО во Охрид ?
Виде партиски симболи? Или говор на Груевски?


Тоа е од протестот на плоштад Пела, Скопје. 27.02.2008.

 
А

Ајсшутер

Гостин
Виде партиски симболи? Или говор на Груевски?


Тоа е од протестот на плоштад Пела.
Па незнам не го изгледав цело онака само го пуштив видов само знамиња на нашата Македонија која СДСМ сака да ни го смени или пак сака да го смени во Сончева Македонија :pos2:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Не туку можеби лошо или премногу во завиена форма го кажав. Мисев зашто нашите пријатели не ставија V на влезот на Албанија и Хрватска (особено за Ал). Тку пред се за Турција која доби право да интервенира во курдскиот дел на Ирак а и за грчкиот спор за Кипар. За тоа V зборев и за таков пазар.
Инаку не е само V можен џокер на турција. Тука е и енергетската зависност на Грција од Турција но .....
Кои црни пријатели бре? нема пријатели помеѓу држави има само интереси и заеднички интереси и ништо повеќе. Така да и тука изгледа си малку во заблуда. Не е светот така розев ти како што си си замислувал, во суштина е доста студен, ако го гледаш од перспектива на држави и државни односи. Пријатели можат да бидат само двајца, тројца или група на луѓе повеќе од тоа неможе да биде пријател.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Дај поштеди ме од детски муабети, за џабе се излажав кога видов нови мислења на темава.
Да знаев дека пак ќе трачариш немаше ни да отварам, ај за во иднина.
Па ти бегаш од моите постови ко ѓавол од крст бе, како и од сите други кои ќе напишат нешто што на тебе не ти одговара. Печен си за миленкович форум, таму ќе ти прават ќејф оние од УМС и ќе бидете сите среќни. Секој втор пост ти е вреѓање или закана, под секое ниво си. А се покажа и успешен во правење фотомонтажи на фотошоп, или можеби некој друг ти ги прави. Ако сакаш да водиш дискусија треба да цениш и туѓи мислења, а не да се правиш највечи фраер на форум, демек ако навредиш некој или му поделиш некоја закана, мислиш дека ќе му се тресат ноги од тебе. Прибери се малку, немој да те занесе виорот на кампањата.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Јас би ги прашал дискутантите на темата едно прашање, ама би сакал искрен одговор и да заборавите при одговарањето на својата партиска определба:
Дали е возможно за 6 месеци НАТО и ЕУ?
Јас велам вака:
Ако им се улижеме на чергариштана од југот кои ни должат територија до јули месец, фаќаме приклучок со Хрватска и Албанија. Значи, членки догодина ова време некаде.
За датумот, пак истиот услов, т.е. себеукинување, и нема проблем. Датум...
Кој и да е победник, да формира влада, нема шанси до јули да го реши спорот околу името.
Da vozmozno e za 6 meseci .Zatoa sto predhodno tokmu ovie nsdp sdsm ldp imaat dogovoreno za promena na ustavnoto ime.Evropa so lisabonsakata deklaracija fakticki nam ni nalozuva za promena na imeto .Dokolku rada e iskrena i nelaze vo kazuvanjata , togas e dogovoreno prmena na ustavnoto ime pomegju sdsm-koalicija i evropskata unija.:toe: :toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Па ти бегаш од моите постови ко ѓавол од крст бе, како и од сите други кои ќе напишат нешто што на тебе не ти одговара. Печен си за миленкович форум, таму ќе ти прават ќејф оние од УМС и ќе бидете сите среќни. Секој втор пост ти е вреѓање или закана, под секое ниво си. А се покажа и успешен во правење фотомонтажи на фотошоп, или можеби некој друг ти ги прави. Ако сакаш да водиш дискусија треба да цениш и туѓи мислења, а не да се правиш највечи фраер на форум, демек ако навредиш некој или му поделиш некоја закана, мислиш дека ќе му се тресат ноги од тебе. Прибери се малку, немој да те занесе виорот на кампањата.
:pos::pos::pos:

Ти реков не ТРОЛУВАЈ на темата!
Ако имаш нешто да кажеш АРГУМЕНТИРАНО кажи слободно ама поштеди ме/не од партиски бљуваници и запаѓање во оговарачки транс.

Очигледно добро сте разоткриени на темава па со сите сили се трудите да наметнете поинаква дискусија.
Впрочем последните 5 ново регистрирани јузери говорат сами по себе.
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
7
А знаеш зашто ? Затоа што твојот идеолог, Никола Груевски води двојна, или би рекол тројна игра. Итар е он. А треба нешто горливо да се каже, оп Милошовски, трчи кажи, Јас сум лидер, а ти си потрошен материјал. Затоа нема да ти најде изјава (дај видео, дај пишано, дај линк).
Дај бе реален не го тупи и ти.Дај веќе еднаш прашај си у штаб кај тебе што е Никола Груевски,еднаш е глупав,другпат е предавник за денеска да дојдеме до тоа дека тој е итар.
Па немојте веќе вака си се збунувате сами себе,греота сте.:uvo:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Каков гол со пета му даде сега Јанко на Тито Петовски .Го прашува прво како се осеќа како дедо , како внучињата , и после прашање : како е зет ви КИРЈАКО , ке се активира ли во политиката ??? Па сака.........и мења бои , црвен цел , вистинско сонце ........во залез:pos::pos::pos:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Јас искрено го жалам СДСМ и неговата неможност да победи.
Ама тешката трагедија е ако победи, ако победи ќе ја изгуби власта во првите 100 дена, масовни насилни протести, да да насилни, тешко дека некој ќе може да го исконтролира тоа, оти ако има седница на собрание каде што би се гласало по такво прашање, вмро дефинтиовно како опозиција ќе организира протести(де факто политичка партија при насилни протести нема да сноси одговорност-безразлика што вика законот), ќе влези во собрание, и натака,
без разлика тоа е лошо сценарио...
Ама шансата ова да се оствари е мнооооооооогу мала, сдсм нема шанса да победи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom