Сонови, толкување на сонови

S

Sheldon Cooper

Гостин
Скоро цела недела во различни сонови ми се појавува другар со кој порано бев неразделен. Премногу се дружевме долго време, и одеднаш незнам како глупости престанавме да се дружиме. Сега сме само на здраво кога ќе се сретнеме во зграда...
Значи нешто ова?
Значи дека ти фали другарот или времињата кога сте се дружеле
 
К

командо

Гостин
Повторно јас, повторно чуден сон :)

Има едно девојче, си збориме на скајп ова она, и опппп наеднаш пали камера... и ете "проблем" :confused: наместо кафенкаста, долга, мaaaалку витканка коса, девојчето е со крааатка плава права коса -.- а тоа е таа... не ми е јасно/
 
Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
Јас немам сонувано сон можеби 2 цели недели ако не се лажам :D Читав претходни мислења од членовите и со некои од нив се сложувам како на пример контролирањето... Порано ќе сонував некој убав сон пример со девојка ова-она :P и на најубото ќе се разбудев o_O А во последно ко ќе сонувам таков сон, ми се врти во глава "Нема да се разбудам, овај сон ќе го досонувам до крај" и тогаш можам да го контролирам :D А за случувањата во реалноста... понекогаш т.е скоро секогаш кога ќе сонвам некоја работа... во реалноста ми се дешава обратното :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Ова не е поврзано со сонувањето но незнам каде да прашам. Вчера заспав и ненадејно се разбудив и на ѕидот видов голем пајак и буквално од кревет станав. После сфатив дека е халуцинација и дека нема ништо. Честопати гледам пајаци или некои други фигури по ѕидот и потоа исчезнуваат - не ми е првпат. Што може да значи ова?
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Ова не е поврзано со сонувањето но незнам каде да прашам. Вчера заспав и ненадејно се разбудив и на ѕидот видов голем пајак и буквално од кревет станав. После сфатив дека е халуцинација и дека нема ништо. Честопати гледам пајаци или некои други фигури по ѕидот и потоа исчезнуваат - не ми е првпат. Што може да значи ова?
Toa не значи ништо.. Си се исплашил во сонот и си се разбудил.
Tи сам, не основано, сонот го нарекуваш халуцинација, но халуцинација е нешто сосема друго. Погледни на Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Hallucination
Инаку, сонување пајак, означува дека се надеваш или очекуваш некаква пријатна вест, најверојатно околу работата или семејството, од која ќе имаш материјална корист.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Понекогаш или секогаш за да може човек да толкува туѓи сонови треба да е разбуден духовно и свесен за силите кои над нас постојат, врз основа на
психичка анализа и примери за толкување од др луѓе не се доволни за да се сфатат пораките кои соновите ги носат.
Метатрон и Златен облак имаа можности за такво толкување и ги разбираат пораките кои соновите ги носат но не го користат тоа знаење барем не тука.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Понекогаш или секогаш за да може човек да толкува туѓи сонови треба да е разбуден духовно и свесен за силите кои над нас постојат, врз основа на
психичка анализа и примери за толкување од др луѓе не се доволни за да се сфатат пораките кои соновите ги носат.
Метатрон и Златен облак имаа можности за такво толкување и ги разбираат пораките кои соновите ги носат но не го користат тоа знаење барем не тука.
blagodaram Prijatele ...milo mi e sto si tuka :)
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
вака е сонот:

Јас сум во Србија и има војна , и сега некоја девојка со која таму сум бил во врска и ја земам со кола и да бегаме во Македонија , и јас и велам -Каде одам јас таму и ти со мене ..

има ли некое значење ?
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Пред неколку дена го сонував бившиот дечко односно првата моја голема љубов...она што ми е чудно е тоа што го немам сонувано од кога раскинавме значи едно 8 години, ниту па сум помислила на него :confused: како и да е... во сонот се шетав со него на кеј и наеднаш слушаме звук од авион, кревам глава нагоре и гледам авион во пламен како паѓа, падна некаде накај Петровец и слушнавме само експлозија, сите што бевме на кеј се вознемиривме, знам дека јас се уплашив. Знам тргнавме со бившиов да си идеме ама јас бев само со една кондура на ногата, а на другата нога имав само чорап, мртва ладна си продолжив да си идам, а бившиов ми вика “Абе зашто ја остави кондурата? Ајде да се вратиме да ја облечеш.“ Знам се вративме и повеќе не се сеќавам, дали ја облеков кондурата или не.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Пред неколку дена го сонував бившиот дечко односно првата моја голема љубов...она што ми е чудно е тоа што го немам сонувано од кога раскинавме значи едно 8 години, ниту па сум помислила на него :confused: како и да е... во сонот се шетав со него на кеј и наеднаш слушаме звук од авион, кревам глава нагоре и гледам авион во пламен како паѓа, падна некаде накај Петровец и слушнавме само експлозија, сите што бевме на кеј се вознемиривме, знам дека јас се уплашив. Знам тргнавме со бившиов да си идеме ама јас бев само со една кондура на ногата, а на другата нога имав само чорап, мртва ладна си продолжив да си идам, а бившиов ми вика “Абе зашто ја остави кондурата? Ајде да се вратиме да ја облечеш.“ Знам се вративме и повеќе не се сеќавам, дали ја облеков кондурата или не.
..nekoj ili nesto ti poracuva da se vratis nazad , da se vratis na rabotite (ili lugjeto) koi si gi zaboravila , a koi navistina gi sakas, koi ostavile traga , koi nekogas ti znacele... ako se vratis tamu ke go najdes ona sto go baras(sto ti fali) cevelot, toa e zastita( za na pat) , za ona sto pretstoi , za ona sto doagja (od neboto) za nekogo ke bide dobro , za nekogo loso , nekoj ke prifati i ke bide spremen , nekoj ke se plasi i iznenadi , ama promenite doagjaat , site ke gi pocuvstvuvaat , svesno ili nesvesno...pozdrav pepelaske...!
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Дечки сонов ако некој го дешифрира алал да му е.
Вака сеа, сонував како татко ми со моторна пила сечеше тело на мртва жена на мали резанки како кога ти сецкаат салама у месара. Жената беше некако исушена слично на мумија, а татко ми ми викаше ок е сеа ќе ја средам, ова е за јадење а другото у ѓубре. Цел ден немам јадено у пм, грозно....
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Дечки сонов ако некој го дешифрира алал да му е.
Вака сеа, сонував како татко ми со моторна пила сечеше тело на мртва жена на мали резанки како кога ти сецкаат салама у месара. Жената беше некако исушена слично на мумија, а татко ми ми викаше ок е сеа ќе ја средам, ова е за јадење а другото у ѓубре. Цел ден немам јадено у пм, грозно....
ova tesko koj ke ti go odgovori , treba mnogu povekje za da se razberat nekoi raboti,mozebi nekoj koj te poznava dobro , tebe i tatko ti, mozebi i najdobro ti samiot ako malku povekje se zadlabocis vo sebe i vo svojata potsvest...moze i da ti dade nekoj nekoe tolkuvanje , secenje, covek , trup, ...ili da procitas vo sonovnik , ama najcesto toa e nedovolno , zasto e premnogu poednostaveno i voopsteno...
 
S

Stivie G

Гостин
Сонував како ме касна комшиското куче кое во стварноста кога и да поминам оттаму секогаш ме лае.
Знае ли некој што значи тоа?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонував како ме касна комшиското куче кое во стварноста кога и да поминам оттаму секогаш ме лае.
Знае ли некој што значи тоа?
ona od sto se plasis cesto i sto go zamisluvas sto bi bilo kad bi bilo , znaci go vnesuvas vo sebe i potssvesta ti go ostvaruva na son , zatoa sto na jave nema da se ostvari , toa e refleksija na tvojot strav , ne obrnuvaj vnimanie
 
S

Stivie G

Гостин
ona od sto se plasis cesto i sto go zamisluvas sto bi bilo kad bi bilo , znaci go vnesuvas vo sebe i potssvesta ti go ostvaruva na son , zatoa sto na jave nema da se ostvari , toa e refleksija na tvojot strav , ne obrnuvaj vnimanie
Фала на мислењето, ама страв од кучето воопшто немам, напротив, го имам удирано со дрво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom