Сонови, толкување на сонови

Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
ne mislev samo na svesen strav , ama vo potsvesta se slucuva nekoja borba , mislev na toa, imame raboti koi se zamaskirani vo budna sostojba...a i stom si go udiral , ne si go udril za dzabe, ili zatoa sto go sakas ,,, ako ne mi e strav jas ne go udiram ...:) ...pozdrav!
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Бев во градината со дрвјата во дворот тука беа браќа ми и една девојка и некои други, девојката беше богата материријално,
и цело време се смееше некако детски и другите ја гледаа како преразгалено и лицемерно дете а јас тоа го гледав и знаев
дека таа не е таква беше само залубена и поради љубовта така се однесувасе и наеднаш потоа се затемни, и јаси реков
застани зад мене ако сакас да останес жива оти јас неможи да загинам имам мисија за исполување, таа застана зад мене, почна ветер да дува силно се корнеше и летна еден плех
или ломарина колку една врата беше голема право во мене удри јас ја фатив и за стуткав како книга потоа татко ми рече пази вратата да не летни да те удри јас му реков еве ја вратата мислеќи на ломарината.
Сонот не го разбрав како што треба оти таква девојка не познавам, толкување Метатрон please
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Бев во градината со дрвјата во дворот тука беа браќа ми и една девојка и некои други, девојката беше богата материријално,
и цело време се смееше некако детски и другите ја гледаа како преразгалено и лицемерно дете а јас тоа го гледав и знаев
дека таа не е таква беше само залубена и поради љубовта така се однесувасе и наеднаш потоа се затемни, и јаси реков
застани зад мене ако сакас да останес жива оти јас неможи да загинам имам мисија за исполување, таа застана зад мене, почна ветер да дува силно се корнеше и летна еден плех
или ломарина колку една врата беше голема право во мене удри јас ја фатив и за стуткав како книга потоа татко ми рече пази вратата да не летни да те удри јас му реков еве ја вратата мислеќи на ломарината.
Сонот не го разбрав како што треба оти таква девојка не познавам, толкување Метатрон please
kojznae kolku jas razbrav... falat detali... devojkata , cija e , vo kakva vrska e so tebe, vo kogo e zaljubena?dali si siguren deka e devojka? , dali... ona na sto mi asocira e TI , deka i pokraj tvojata ogromna duhovna sila , i pokraj ogromnoto znaenje i ljubov sprema vistinskite vrednosti... seuste gi branis i zastituvas materijalnite vrednosti, onoj bran( sega imavme poramnuvanje na 21.05 so mesecot i plejadite pretpostavuvam deka od togas ti e sonot) sto doagja treba da go odnese seto toa, treba da te oslobodi...mozebi e taa del od tebe koj teznee i go zastituva ili drzi do materijalnoto, plehot mozebi e sef vo koj treba da se zatvori toa, ti toa go pretvoras vo kniga , znaci treba da naucis nesto od toa sto se slucuva ili od toa sto doagja, za da premines bezbedno preku taa vrata sto ti se otvora(doagja) a ne na sila da bides proturkan ili da vletas ....Preispitaj se sebe i svoite stavovi , dali drzis i gi stitis samo vistinskite vrednosti ili zastituvas i nesto sto ne bi trebalo...ako ne cuvsvuvas nisto (a veruvam deka devojkata ne ja cuvstvuvas kako pozitivna) i ako ne ja poznavas devojkata mozebi ne bi trebalo da ja stitis ,nekoi raboti ili lugje treba da si odat od nasite zivoti ,za da se oslobodi prostor da dobieme ona sto navistina ni treba .... se nadevam deka ova ke pomogne...pozdrav!
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
сонував како се пуштам со точак по стрмна
удолница и на крај се мавам во ограда. Што би значело?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Вака... сонував како имало 3 преубави венчаници и една од нив била за мене, а всушност сме се припремале за друга свадба..... потоа некое лозје, каде што имало многу грозје ( црно ) и постојано јадев од тоа :) Што би можело да значи?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
сонував како се пуштам со точак по стрмна
удолница и на крај се мавам во ограда. Што би значело?
.. da bolka , ako te bolelo vo sonot , sekogas sledi gi cuvstvata , sto si cuvstvuval , obicno site kazuvaat sto videle , zatoa sto taka deluvame dodeka sme budni , ama vo sonot , ocite , ....odmaraat , bitni se cuvstvata , namerite, na pocetokot , na krajot koga si udril , ti bilo zabavno ili ne , te bolelo , toa si go pravel so koja namera , po tvoja volja ili ne , ako si gi odgovoris ovie prasanja ke imas golem del od dogovorot i tolkuvanjeto.. jas bi ti kazal deka e nesto neprijatno , udolnicata ti e pagjanje, sudir, prepreka , ama vo vrska so sto? najverojatno moze s da povrzes so nekoja oblast od tvojot zivot ili od sekojdnevieto , kade imas ili ke imas nekoja neprijatna ili nepredvidena situacija... ne prezemaj nepotrebni rizici zasto gledas kako mozat da (ili ke) zavrsat...pozdrav!
--- надополнето: 23 мај 2012 во 00:11 ---
Вака... сонував како имало 3 преубави венчаници и една од нив била за мене, а всушност сме се припремале за друга свадба..... потоа некое лозје, каде што имало многу грозје ( црно ) и постојано јадев од тоа :) Што би можело да значи?
... sto pretstavuva grozjeto za tebe , vo smisla , go sakas , go nejkes, zadovolstvo ti e ili ne da jades, ... pretpostavuvam deka odgovorot e pozitiven , zasto lozjeto go povrzuvam so zemjata , koja pretrpuva ogromni promeni vo ovoj period, so nea se menuvame i nie , se povrzuvame so nejzinata energija i dobivane energija od nea, hrana,a ti jades i sigurno si gladna za takva hrana vo sonot... preku nasite nadvoresni tela , osven fizickoto, gi ima tri ( tri vencanici)... ednata e za tebe , znaci ednata ke ja obleces odnosno ke go ozivees ednoto od trite tela a toa e prvoto , astralnoto telo (ili emocionalnoto) koe ozivuva koga niz nego pocnuva da tece aksiotonalnata energija , i se povrzuva so fizickoto... toa e posledica na poramnuvanjeto koe prethodno go spomnav , koe se sluci na 21.05. i tebe ti e najverojatno od togas sonot( a ne mora)... ako nekogas cuvstvuvass bolki(moze i mnogu da boli) vo odredeni delovi od teloto ili narocito na povrsinata od kozata( ne vo teloto , vo organite , tuku na kozata) ne obrnuvaj vnimanie mnogu(ne se plasi ) toa e normalno koga ozivuvaat nadvoresnite tela... sonot e sekako pozitiven, ova go dobivas neocekuvano( se spremas za druga svadba)... pozdrav!
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
.. da bolka , ako te bolelo vo sonot , sekogas sledi gi cuvstvata , sto si cuvstvuval , obicno site kazuvaat sto videle , zatoa sto taka deluvame dodeka sme budni , ama vo sonot , ocite , ....odmaraat , bitni se cuvstvata , namerite, na pocetokot , na krajot koga si udril , ti bilo zabavno ili ne , te bolelo , toa si go pravel so koja namera , po tvoja volja ili ne , ako si gi odgovoris ovie prasanja ke imas golem del od dogovorot i tolkuvanjeto.. jas bi ti kazal deka e nesto neprijatno , udolnicata ti e pagjanje, sudir, prepreka , ama vo vrska so sto? najverojatno moze s da povrzes so nekoja oblast od tvojot zivot ili od sekojdnevieto , kade imas ili ke imas nekoja neprijatna ili nepredvidena situacija... ne prezemaj nepotrebni rizici zasto gledas kako mozat da (ili ke) zavrsat...pozdrav!


поточно, како да сум бил на излет со друштво на некоја
планина, каде земјата беше некако црвена, како на марс
така.
и наоѓам точак во природата и здогледувам една голема
удолница. и како да сакав да се пуштам, ми причинуваше
задоволство, како доживљај. Сите ми викаа немој може да се повредиш, страшно е, но не сакав да ги слушам.
кога се пуштив добив голема брзина и наеднаш се удрив во
дрвена ограда. Како да се изгребав, но успеав да се спасам
фрлајки се од точакот и застанав на нозе. се разбудив.
а за каква болка мислиш дека им значење? психичка или
физичка? физичка болка имам, повреден ми е глуждот
и тешко ми е малце во спортот, а и прстите ме болат не
знам зошто.
 
O

< O >

Гостин
Овдека повеќе се кажува од колку што се толкува, инаку цела недела континуирано сонувам како се бањам во туѓи ВЦ-иња вода насекаде, бистра и топла и постојано некој ме следи додека сум гол... johny wtf?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
.
... sto pretstavuva grozjeto za tebe , vo smisla , go sakas , go nejkes, zadovolstvo ti e ili ne da jades, ... pretpostavuvam deka odgovorot e pozitiven , zasto lozjeto go povrzuvam so zemjata , koja pretrpuva ogromni promeni vo ovoj period, so nea se menuvame i nie , se povrzuvame so nejzinata energija i dobivane energija od nea, hrana,a ti jades i sigurno si gladna za takva hrana vo sonot... preku nasite nadvoresni tela , osven fizickoto, gi ima tri ( tri vencanici)... ednata e za tebe , znaci ednata ke ja obleces odnosno ke go ozivees ednoto od trite tela a toa e prvoto , astralnoto telo (ili emocionalnoto) koe ozivuva koga niz nego pocnuva da tece aksiotonalnata energija , i se povrzuva so fizickoto... toa e posledica na poramnuvanjeto koe prethodno go spomnav , koe se sluci na 21.05. i tebe ti e najverojatno od togas sonot( a ne mora)... ako nekogas cuvstvuvass bolki(moze i mnogu da boli) vo odredeni delovi od teloto ili narocito na povrsinata od kozata( ne vo teloto , vo organite , tuku na kozata) ne obrnuvaj vnimanie mnogu(ne se plasi ) toa e normalno koga ozivuvaat nadvoresnite tela... sonot e sekako pozitiven, ova go dobivas neocekuvano( se spremas za druga svadba)... pozdrav!
Фала ти многу ! :)
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Сонував како жена на возраст од 35 години ме вози у нејзината кола(инаку ја знам жената),моментот додека сум во колата е ден,али кога испаднав од колатата додека ја затворав вратата,некаде до пола,се околу мене се стемни значи го знам местото каде што ме остави али едноставно не беше како ноќ туку беше темно исто како кога ти се затворени очите,колата полека заминуваше,а јас исплашен сеуште ја држев вратата подотворена,ја повикував жената да застани,ја викав и на име,но не ми одговори,замина таа и три лепе и се разбудив.Срцето ми рокаше 300 на сат.???
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Незнам од која причина и под какво влијание, ноќеска сонував еден вид на наивен инсепшн (сон у сон).
Имено, сонував нешто дека ми е скршен телефонот, и у сонот си викам абе ова е сон, ќе се разбудам и нема да ми биде скршен, и се будам у кревет истиот кај што спијам и го барам телефонот и го наоѓам скршен.... и си викам "ај уште еднаш да се разбудам" и тогаш сварно се разбудив:confused:
Чудна работа, ова ми беше прв инсепшн у живот o_O
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Овдека повеќе се кажува од колку што се толкува, инаку цела недела континуирано сонувам како се бањам во туѓи ВЦ-иња вода насекаде, бистра и топла и постојано некој ме следи додека сум гол... johny wtf?
vo wc odime , znaes zosto ...toa sto go sonuvas e deka se cistis, od energetstka i sekakov vid druga necistotija, samo toa se slucuva vo toaletite , a ti plus i se banjas, toj sto te sledi e nekoj koj ti pomaga vo procesot..
--- надополнето: 24 мај 2012 во 15:36 ---
Сонував како жена на возраст од 35 години ме вози у нејзината кола(инаку ја знам жената),моментот додека сум во колата е ден,али кога испаднав од колатата додека ја затворав вратата,некаде до пола,се околу мене се стемни значи го знам местото каде што ме остави али едноставно не беше како ноќ туку беше темно исто како кога ти се затворени очите,колата полека заминуваше,а јас исплашен сеуште ја држев вратата подотворена,ја повикував жената да застани,ја викав и на име,но не ми одговори,замина таа и три лепе и се разбудив.Срцето ми рокаше 300 на сат.???
ne mi e bas jasno , ama... vnimavaj na sebe , ne dozvoluvaj da potpadnes pod tugj avtoritet, ne dozvoluvaj drugite da te vodat, pocituvaj se sebe si i svojata volja , za da ne se najdes vo neprijatna situacija kako sto bilo vo sonot...
 
М

Мартин`

Гостин
Сонував нешто сон демек почнала војна во Македонија и како ме регрутирале во војска. Што значи сонов ? :D
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонував нешто сон демек почнала војна во Македонија и како ме регрутирале во војска. Што значи сонов ? :D
vnatresen nemir , vnatresna borba, imas nekoi raboti(povrzani so nesto sto samiot treba da go otkries, ako se preispitas ubavo i sigurno ke go najdes) so koi ne mozes da se pomiris
 

Kajgana Shop

На врв Bottom