Сонови, толкување на сонови

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе ај не верувам во ова ама баш да видам што ќе пише некој кој што мисли дека е точно па ја после тоа ќе му пишам зошто вака сум сонувал и што ќе се случи. Малку да контрирам на темава. Еве баш го памтам сонот убаво. Вчера баш убаво пишав веќе сме нов ден сонував дека сум на онакви маси за мачење од 18вел и како собрани едни гадни нешта не беа луѓе ми го испразнија цел стомак со тоа нивните алатки значи само кожа имаше. Многу беше гаден сонот. Ај нека пише некој ова што значи.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Што значи да сонуваш дека си ја сечеш косата?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ај мене некој нека ми го протолкува сонот плисс...:wink::smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас го сонував првиот мој дечко и тоа во ходникот од бившото мое школо кое нема допирни точки со него.
Ме фатил за рака и ми рекол: Се врати да си ја бараш маката?

И што би значело ова?
Е овој ако може да го протолкува некој?:nesum:

А да и уште два нови :)
(во иста вечер ги сонував,три сонував на третиот не ми текнува:))

1. Значи сме седеле на некоја прослава и мајка ми отишла кај некој тип што ми се свиѓа и му рекла утре ти да ја однесеш на факултет и јас сум успаничила и еден мој другар од дома ја украл колата и сме оделе нагоре со колата каде што ми е викендичката и колата почнала да се лизга и за малку ќе сме имале сообраќајка,ќе сме паднале по провалија,ама сепак сме застанале точно пред вратата од куќата и одеднаш свири свирка од кола и типов внатре за да ме носи на факс и влагам внатре и ви вика ја купив колава само за да те однесам на факс и таман да се бакнеме се разбудив.

2.Сме се бањале во некое езеро и одеднаш се појавиле пластични рипки кои беа живи и кои ме гризнаа(ама онака убаво во забавена снимка се покажува гризењето:)) и одеднаш ми се направија такви убави виолетови модринки.

И? Има логично толкување на ова?:pipi:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Е овој ако може да го протолкува некој?:nesum:

А да и уште два нови :)
(во иста вечер ги сонував,три сонував на третиот не ми текнува:))

1. Значи сме седеле на некоја прослава и мајка ми отишла кај некој тип што ми се свиѓа и му рекла утре ти да ја однесеш на факултет и јас сум успаничила и еден мој другар од дома ја украл колата и сме оделе нагоре со колата каде што ми е викендичката и колата почнала да се лизга и за малку ќе сме имале сообраќајка,ќе сме паднале по провалија,ама сепак сме застанале точно пред вратата од куќата и одеднаш свири свирка од кола и типов внатре за да ме носи на факс и влагам внатре и ви вика ја купив колава само за да те однесам на факс и таман да се бакнеме се разбудив.

2.Сме се бањале во некое езеро и одеднаш се појавиле пластични рипки кои беа живи и кои ме гризнаа(ама онака убаво во забавена снимка се покажува гризењето:)) и одеднаш ми се направија такви убави виолетови модринки.

И? Има логично толкување на ова?:pipi:
Nema, ne veruvaj.
Sum sonuval i jas bezbroj gluposti. Nema ama bas nikakva vrska, barem jas ne sum imal takvo iskustvo.
Eve pred nekoe vreme vo son me bolese zab, mnogu...se razbudiv i uste me bolese, otidov na zabar, nikoj ne umre.
Sinokja sonuvav kako kupuvam strafciger od eden "drugar" so koj se oterav u pm!!!??? Ima prodavnica za avto-delovi. Smesno.
Covek najcesto sonuva gluposti.:)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Човеков влезе во купатило а мене ме фати хистерија и ја почнав да се дерам и да вриштам викајќи дека каснам, треба да одам и дека ќе ми ја потроши целата вода а за мене ќе нема
Толкување : Стануваш шмизла. :)
 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Ај ја да ви кажам еден сон...ќе се потрудам накратко да го раскажам ама многу е чуден...

Значи се спремам да идам на гости ама пред да отидам на гости требаше да се погрижам за едни близначиња машко и девојче (од по една година)...знам дека не беа мои децата ама јас се грижев за нив и само мене ме сакале а и јас ги сакав нив. Се погрижив за децава и требаше да влезам и да се избањам и таман да влезам туку се појавува кај мене дома на врата еден бездомник и ја замолува мајка ми да му дозволи да се избања кај нас и мајка ми го пушта. Човеков влезе во купатило а мене ме фати хистерија и ја почнав да се дерам и да вриштам викајќи дека каснам, треба да одам и дека ќе ми ја потроши целата вода а за мене ќе нема и татко ми се обидуваше да ме смири само да не викам и отиде да разговара со човекот. Во тој момент дојде кај мене жената на бездомникот сета насолзена во очите да ми се извини и да ме замоли да не викам... леле колку се мразев себеси во тој момент не сте свесни... и не знам што бидна...

Наеднаш се најдов со друштвово и заминавме кај едно езерце.Всушност во сонов мој тоа беше реката Вардар ама наликуваше на езерце. Мене ме натераја да влезам внатре незнам зашто. Јас влегувам во рекава и туку наеднаш околу мене се појавуваат сите мртви кои некогаш се удавиле во Вардар. Не можев да излезам од што имаше толку мртви тела до мене... и некако успеав да излезам...

Само што излегов се најдов на една ливада сосема сама, а на ливадава имаше еден гроб и еден татко над гробов кој настојуваше да го врати својот мртов син внатре, а овој со сета сила настојуваше да излезе надвор. Детево имаше околу 4-5години. Одеднаж од дете прерасна во возрасен човек т.е. во оној кој би бил доколку не умрел толку млад.Татково некако успеа да го врати назад во гробот и ја затвори плочота одозгора но во рака му остана едната патика на детево и почнаја да се слушаат гласови во стил-дај ми ја патиката... Татково успева некако да ја пушти патикава во гробов без притоа да излезе детево и ја се наоѓам како го гледам паѓањево на патикава внатре во гробов иако сум надвор а гробов е затворен... во тој момент гледам едно 4-годишно детенце со плави косичиња и си викам-а еве го син ми (кој бил мртов ама сеуште не бил роден самошто јас сум знаела уште предвреме што го очекува)...

Многу морничаво е... и знам дека е долго иако се потрудив да го скратам колку што можам сонов... Ве молам ако некој знае да ми каже што значи...
Хмм Стварно чуден сон незнам шо да ти кажам за ова, а и многу измешан е:wink:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Ај ја да ви кажам еден сон...ќе се потрудам накратко да го раскажам ама многу е чуден...

Значи се спремам да идам на гости ама пред да отидам на гости требаше да се погрижам за едни близначиња машко и девојче (од по една година)...знам дека не беа мои децата ама јас се грижев за нив и само мене ме сакале а и јас ги сакав нив. Се погрижив за децава и требаше да влезам и да се избањам и таман да влезам туку се појавува кај мене дома на врата еден бездомник и ја замолува мајка ми да му дозволи да се избања кај нас и мајка ми го пушта. Човеков влезе во купатило а мене ме фати хистерија и ја почнав да се дерам и да вриштам викајќи дека каснам, треба да одам и дека ќе ми ја потроши целата вода а за мене ќе нема и татко ми се обидуваше да ме смири само да не викам и отиде да разговара со човекот. Во тој момент дојде кај мене жената на бездомникот сета насолзена во очите да ми се извини и да ме замоли да не викам... леле колку се мразев себеси во тој момент не сте свесни... и не знам што бидна...

Наеднаш се најдов со друштвово и заминавме кај едно езерце.Всушност во сонов мој тоа беше реката Вардар ама наликуваше на езерце. Мене ме натераја да влезам внатре незнам зашто. Јас влегувам во рекава и туку наеднаш околу мене се појавуваат сите мртви кои некогаш се удавиле во Вардар. Не можев да излезам од што имаше толку мртви тела до мене... и некако успеав да излезам...

Само што излегов се најдов на една ливада сосема сама, а на ливадава имаше еден гроб и еден татко над гробов кој настојуваше да го врати својот мртов син внатре, а овој со сета сила настојуваше да излезе надвор. Детево имаше околу 4-5години. Одеднаж од дете прерасна во возрасен човек т.е. во оној кој би бил доколку не умрел толку млад.Татково некако успеа да го врати назад во гробот и ја затвори плочота одозгора но во рака му остана едната патика на детево и почнаја да се слушаат гласови во стил-дај ми ја патиката... Татково успева некако да ја пушти патикава во гробов без притоа да излезе детево и ја се наоѓам како го гледам паѓањево на патикава внатре во гробов иако сум надвор а гробов е затворен... во тој момент гледам едно 4-годишно детенце со плави косичиња и си викам-а еве го син ми (кој бил мртов ама сеуште не бил роден самошто јас сум знаела уште предвреме што го очекува)...

Многу морничаво е... и знам дека е долго иако се потрудив да го скратам колку што можам сонов... Ве молам ако некој знае да ми каже што значи...
Ке имаш проблеми. Децата мали, се ѓаволчиња, така викаат. Ке имаш два проблеми, кои не се твоја кривица, ама ти ке ги почувствуваш последиците.Ке ти помага мајка ти, ама и таа ке ти навлече уште некој проблем, со тоа што ке помага.На крај ке знаеш дека ке има последици, лоши, ке ги очекуваш, ама и ке знаеш дека ке поминат.
Еве вака го толкувам јас ова.Не мора да значи дека е нешто многу лошо, ама не е баш убаво ова.
А ако бараше друго објаснување, не ,,бабинско,, мислам дека имаш некоја тегоба, психичка, која те мачи, и ти е во потсвеста. А може и си претерала со спиење, оти вакви соништа тогаш се сонуваат, или пак лошо си спиела.:smir:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Сонував како ме искасало големото црно куче на комшиите.ај некој ако знај шо значи.:smir:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Црно куче, и те каснало... ваљда тоа значи кавга со некој близок, со оглед што кучето било на комшиите :):kesa:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
A sto e son ke e da se vidis na slika a slikata zakacena na zid kako ovie na mrtovci sto gi stavaat. Samo nemojte da mi kazete deka e smrt:D. Pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom