Сонови, толкување на сонови

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Еј јас повеќе тука не прашувам за сонови!!!па веќе една недела чекам некој да ми каже што ми значи сонот...Нема смисла!!!!:vozbud:
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Што значи да сонуваш дека договараш состанок со некоја во среда во 5 сат?
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Gadfly Baba напиша:
Што значи да сонуваш дека договараш состанок со некоја во среда во 5 сат?
deka ke se potsetis kako nekoj ti zalepil mastika u kosa i ti izvrsil plasticna operacija na nosot...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Hey tweety...sonuvav kako ne sme mozele da izlezime od vo zgradata kaj so ziveeme a moralo da izlezime nekako i od na balkon sestra mi se fatila za drvoto tuka so e pred nasata zgrada i taka visela so uste edno momice koja vsusnost ne mi e drugarka tuku samo poznanicka...ja celiov nastan sum go gledala od drugiot balkon...naednas momiceto padna od na drvoto, se skrsija grankite, i jas samo ja vidov kaj so padna nazemi i mislam deka ja pukna glvata, vidov malce krv - sosem malce a inace umre na mestoto...potoa sestra mi visela uste ama i bilo strav da ne i se skrsat grankite pa resila sama da se pusti, i toa spremna da padne na racete a ne taka iznenadno kako devojceto na glava...sestra mi se pustila i padnala na race kako so i planirase i stana ziva zdrava niso ne i bese...so nejzinoto pagjanje i ja se razbudiv a inace kasnev za vo skolo pa ako ne padnese taa denes nemase da odam :pos2: ..aj pls kazi mi so znacit posto polse toa nekako mn neubo mi bese..fala :smir:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
a grobishta sto znaci da sonuvash? :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Cutie^
PLacenje na son znaci radost.Ke ti se sluci nesto radosno mozebi i vek eti se lsucilo so ogled deka kasnam so protolkuvanjeto na sonot.
No kako i da e pricinata zaradi koja ke bides radosen e isklucivo po tvoja zasluga,nesto sam si srabotil i toa dalo rezultati.Treba da si i gord na sebe.

Sp4wN-
Se obiduvas da ostavris nesto,nekoja poodamnesna zelba ili zadaca koja ti edoverena.No ednostavno ne odi,a koga ne odi -ne odi. Ako premnogu ti znaci ovaa rabota,oladi malku.Daj si sebe vreme,ovoj period ne odi ke dojdat pododbri vreminja.

leandra

Nesto ke se ispreci na tvojot pat.Zasega uspesno gi drzis koncite vo svoi race. No vnimavaj edna greska moze skapo da te cini.Pred tebe se mnogu grizi mozebi ti e vreme za odmor.Sepak sonot zavrsuva so placenje.A placenjeto znaci radost.

BloOdY_DollY
Veruvaj vo svoite bliski.

a n g e l c e

Ke slusnes ozboruvanje najverovatno nesto za tebe.Ke ti bide smesno bidejki lugeto nemaat druga rabota i samo izmisluvaat raboti.No ke te pogodi toa sto nekoja licnost mozebi ke se posomneva vo tebe otkako ke gi slusne ozboruvanjata.

Tetovcanec
Nepredvideni grizi

rich_bitch1
Jadovi.Nesto te maci vo posledno vreme i ne ti dava mir.

*angelce*
Nesigurnost.Mozebi problemot e do tebe,vezbaj na svojata samodoverba.


La Española
Nekoj ti misli loso.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Ova go sonuvam cesto... Idam onaka se setam i vo eden moment mi teknuva da letam:). I taka jas letam letam so zatvoreni oci i naednas koga ke gi otvoram ocite ja gledam vselenata okolu mene. Gi gledam planetite od sonceviot sistem (pogotovo Saturn so prstenot) Sto znaci ova?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Saladin напиша:
Ova go sonuvam cesto... Idam onaka se setam i vo eden moment mi teknuva da letam:). I taka jas letam letam so zatvoreni oci i naednas koga ke gi otvoram ocite ja gledam vselenata okolu mene. Gi gledam planetite od sonceviot sistem (pogotovo Saturn so prstenot) Sto znaci ova?
Radost. Za tebe doaga povolen period.Ona sto ne go ocekuvas i sto si mislel deka nema da se ostvari e sega mu dojde redot.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
TWEETY*** напиша:
Cutie^
PLacenje na son znaci radost.Ke ti se sluci nesto radosno mozebi i vek eti se lsucilo so ogled deka kasnam so protolkuvanjeto na sonot.
No kako i da e pricinata zaradi koja ke bides radosen e isklucivo po tvoja zasluga,nesto sam si srabotil i toa dalo rezultati.Treba da si i gord na sebe.
Ееееееејјј супееееееееееееер :):):):):):):):):):) фалааааа многу ме усреќи да знаеш....... :helou::helou::helou::helou::helou:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
A sto znaci koga nekoj u son ti vika deka nekoj na komu si mu veruval ja presol granicata i deka ne treba vise da mu veruvas.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Sonuvav kako deckoto koj mi se svigja non stop me prati se samo zad men odi kao senka a jas koga ke se svrtev nanazad toj begase vo sprotivna naskoka se trgase, jas pak ke prodolzev toj pak zad mene bese, a pak koga ke se svrtev toj pak zaminuvase. Sevo ova mi bese malce cudno koga se razbudiv bidejki sonot mi bese vo bela magla i bevme samo nie dvajca...aj kazete mi so znaci! :smir:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
вака дел од сонот е ова

јас сум била со едно момче кое многу ми се допаѓа, тој дошол до мене и почнал да ме бакнува страсно ми рекол дека ме сака,дека конечно дошол до мене и дека сака да водиме љубов :kesa: ме гушкал,сме се бакувале многу залубено и страсно.Во еден момент почнал да ме соблекува но јас сум го прекинала и сум му рекла дека неможеме да имаме одности бидејќи јас имам мензис, тој ме сватил и ми рекол дека друг пат тоа ќе се случи и продолжил да ме гали...понатаму не се сеќавам
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
E uste eden son dodeka e svez... Go sonuvav pred 2 veceri i odese vaka: se naogjam vo kukjata na baba mi i nesto primetuvam taa kukja ima tajni vlezovi... Idam onaka i gledam na parketot sajki zakovani gi pritiskam i se otvara nesto pod parketot se pravat skali i jas vleguvam vo edna tajna golema prostorija celata oblozena vo drvo... I ja gledam tamu baba mi (seuste e ziva i zdrava in the real world) i nesto mi zbori ama ne ja raziram i posle toa se budam.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Еве еден и од мене... Се сонував дека сум познат актер и дека ме бркаат папараци :)... А мене некако многу брзо ми растела брадата па тие сакале да ме сликаат.
Абе глупости кога се разбудив паднав од смеа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom