Сонови, толкување на сонови

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Сонов е следен, се возам со камионот јас по прав пат. И гледам долгото светло ми го осветлува патот многу далеку. Како возам така се намалува и ветер почнува да ме ниша. Доаѓа негде на две метра видно поле пред мене а демони кидају од надвор :D
Среќа не пробиваат и така возам некое време, додека не се разбудив у страв.

Ако си камионџија и во реалноста, кажи му на твојот газда да ти намали тоа турите оти си пресисал ептен. :P
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Nokeska na son mi se javi pochinat kolega, i vo sonot so nego sum razgovaral duri sum bil svesen deka istiot e mrtov i sum go prashal zashto e ziv toj samo mi se se nasmea i se razbudiv izvaden od pamet... Pritoa deneska razgovarav so majka mi i mi kaza deka e zadusnica den na mrtvite.
[
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Nokeska na son mi se javi pochinat kolega, i vo sonot so nego sum razgovaral duri sum bil svesen deka istiot e mrtov i sum go prashal zashto e ziv toj samo mi se se nasmea i se razbudiv izvaden od pamet... Pritoa deneska razgovarav so majka mi i mi kaza deka e zadusnica den na mrtvite.
Соно значе: Време пролази, смрт долази. Живи живот паметно.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
10
Поени од реакции
7
Здраво,вчера попладне сонував земјотрес сум се преместила на другиот крај во собата ми паднал и телефонот на земја се разбудив дури како реално да се тресеше се ,кое би било значењето?Благодарам:angel:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Nokeska na son mi se javi pochinat kolega, i vo sonot so nego sum razgovaral duri sum bil svesen deka istiot e mrtov i sum go prashal zashto e ziv toj samo mi se se nasmea i se razbudiv izvaden od pamet... Pritoa deneska razgovarav so majka mi i mi kaza deka e zadusnica den na mrtvite.
[
Не е лошо кога ќе бидеш во можност да одиш да му запалиш свеќа. Ти недостасува таа личност или неговата смрт најверојатно те изненадила, инаку ти претстои убав период во твојот живот.


Здраво,вчера попладне сонував земјотрес сум се преместила на другиот крај во собата ми паднал и телефонот на земја се разбудив дури како реално да се тресеше се ,кое би било значењето?Благодарам:angel:
Земјотресот ги симболизира твоите проблеми во реалноста и најверојатно се обидуваш да го пронајдеш својот мир во реалниот живот .
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Здраво,вчера попладне сонував земјотрес сум се преместила на другиот крај во собата ми паднал и телефонот на земја се разбудив дури како реално да се тресеше се ,кое би било значењето?Благодарам:angel:
Значењето било да не се уклучуваш воопшто на интернет овие днеови додека трае задушница,
а особено да се регистираш на кајгана. Сеа ќе треба дарови да оставеш у најблиската црква , џамија.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
10
Поени од реакции
7
Згора на се денеска го сонував починатиот комшија и никако не ги поврзав знаците.Ќе одам на црква и ќе дарувам што и да треба за да најдам мир
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Згора на се денеска го сонував починатиот комшија и никако не ги поврзав знаците.Ќе одам на црква и ќе дарувам што и да треба за да најдам мир
Така. Од крпи, чорапи, свеќи, а јадењето подели го на некој сиромав надвор по улица.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
10
Поени од реакции
7
Денеска пак сонував ,баба ми покојна дојде јас плачам бабо зошто ова ни го направи (што умрела).Пред неа дошла една жена која проси ,јас ја заклучив вратата а таа влегува дома и и викам на мајка ми оди кај жената види што сака и мајка ми вика нема што да јаде ,маж и се викал Горан бил починат.Веќе нејќам да сонувам
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Денеска пак сонував ,баба ми покојна дојде јас плачам бабо зошто ова ни го направи (што умрела).Пред неа дошла една жена која проси ,јас ја заклучив вратата а таа влегува дома и и викам на мајка ми оди кај жената види што сака и мајка ми вика нема што да јаде ,маж и се викал Горан бил починат.Веќе нејќам да сонувам
Уште немаш однесено дарови ни во црква ни на гладни циганциња очигледно.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
10
Поени од реакции
7
Уште немаш однесено дарови ни во црква ни на гладни циганциња очигледно.
Дадов вчера на мајка ми да даде на еден роднина за раздавина ,и денес и ние раздаваме
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Дадов вчера на мајка ми да даде на еден роднина за раздавина ,и денес и ние раздаваме
Не се рачуна тоа. Треба дирек од твоја рака. И на гладни само фаќа метанијата.
 
Член од
10 јуни 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Што значи кога сонуваш дека дедо ти починал, но е жив во реалноста. Потоа во сонот сонував како да не бил умрен и сум разговарала со него во неговата куќа. Потоа, сум се вратила дома кај мене и имало змија во кутија, ми било страв да ја отворам и сум ја изнесла надвор пред куќа кутијата и змијата сама излегла и си отишла по патот.
 
Член од
12 април 2018
Мислења
29
Поени од реакции
27
Сонував купувам кифла од некоја пекара со непознати другарки и еден школски од средно ( немав добра комуникација со него коа бев средно) и како човек со брада долга и црна долга коса у бел пик АП ме гледа од колата и сакал да ме убие. Јас почнав да бегам го повлеков со мене и школскиот и трчавме заедно и наеднаш ми вика земи воздух и рипнавме у дупка од горе со мраз и целата полна вода. У дупката сум била 2 год и сега шетам на земјата и му кажувам на татко ми како сум избегала и у истиот момент мине тој со пик апот и пак сака да ме убие. Не бегам туку стојам и го гледав и ќе разбудив. А филм неам гледано 4месеца. Ми беше стресен периодов.... ама сонив свашта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom