Сонови, толкување на сонови

Член од
2 ноември 2020
Мислења
454
Поени од реакции
630
Сонував како во мојата куќа доаѓала вештерка за мене јас сум ја бркала и кога ќе сум и рекла вештерко како црна сенка на глава и се појавувала полудувала и не сум можела збор да кажам кога и да сум спомннела на некој од дома дека има вештерка и ни прави магии таа се појавувала
Ти имаш некоја другар/ка што не ти мисли добро. Потсвесно знаеш кој/а е но сеуште си во фаза негација.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Зошто го сонувам својот живот од почеток.имам 36 години и не сум во Македонија веќе две години.А се почна од пред една година.
 
Член од
3 февруари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam malo bebe, 4 meseci. Sonuvav kako i porasnale dva zabi, edniot bel preden, i bel katnik. Sum se zacudila zosto tolku rano i porasnale i kako moze da ima katnik.
Sto bi mozelo da znaci ovoj son?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.210
Поени од реакции
3.869
Imam malo bebe, 4 meseci. Sonuvav kako i porasnale dva zabi, edniot bel preden, i bel katnik. Sum se zacudila zosto tolku rano i porasnale i kako moze da ima katnik.
Sto bi mozelo da znaci ovoj son?
Тоа е само сон. Зошто ти е толкување овде, на форумов, за сонот за твоето бебе?
Нека ти е здраво и весело!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
9.728
Поени од реакции
15.757
Тоа е само сон. Зошто ти е толкување овде, на форумов, за сонот за твоето бебе?
Нека ти е здраво и весело!
...сонот нема врска со нејзиното бебе иако кај него ги сонувала забите, најчесто кога сонуваме заби тоа се однесува за себе, роднини и пријатели, најчесто тежина и негативно е кога забите испаѓаат, се кршат, искривени, искрвавени, поцрнети, златни или сребрени или ни ги острануваат, не' болат, вака на сон кога забите се цели и бели значи успех, најчесто на сон преден заб значи родител, горниот заб споредбено со татко, долниот со мајка, задните забите се блиски пријатели или роднини, така да родител ќе има блиска средба со некоја роднина или близок пријател кој ќе помогне во нешто или некоја подршка, ете така нешто би било сонот,
 
Член од
17 февруари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dosta sonuvam no vakov son mi ostavi bas vpecatok dali nekoj moze da znae kakvo znacenje ima.... kaj sto porasnav toa e selo ima edna livada ne sum idela cesto tamu dodeka bev veke ne sum tamu 10 god ja sonuvam livadata pred mesec bev tamu da beram shipki za caj kako beram se vrtam gledam stari grobista raspadnati zastanav pokraj niv da procitam se razbudiv pred nedela dena sonuvam kako idam po patceto sto vodi nataka so eden drugar se vrtam i vikam ova go sonuvav ili ova mi e poznato mora da proveram sto ima tuka taman da stignam se razbudiv
 
Член од
1 јуни 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сонував како сум била на кафе кај другарка ми и дечко и. Таму имала една жена облечена во црно и мислев дека е мајка му на дечкото на другарка ми ама ја знам и не изгледаше ко неа. Сум заминала од таму за дома ама куќата не изгледаше како мојата и беше многу стара. Кога стигнав до куќата и сестра ми била со мене имаше многу луѓе ама сите непознати. Во дворот на куќата имаше лозници и тие луѓе го собираа грозјето тврдејќи дека е нивно. До мене се најде еден дечко ама за мене непознат и ми се смешкаше а јас бев воодушевена од него иако не го познавам и така се разбудив, дали некој знае што значи сонот?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.073
Поени од реакции
1.467
Сонував како сум била на кафе кај другарка ми и дечко и. Таму имала една жена облечена во црно и мислев дека е мајка му на дечкото на другарка ми ама ја знам и не изгледаше ко неа. Сум заминала од таму за дома ама куќата не изгледаше како мојата и беше многу стара. Кога стигнав до куќата и сестра ми била со мене имаше многу луѓе ама сите непознати. Во дворот на куќата имаше лозници и тие луѓе го собираа грозјето тврдејќи дека е нивно. До мене се најде еден дечко ама за мене непознат и ми се смешкаше а јас бев воодушевена од него иако не го познавам и така се разбудив, дали некој знае што значи сонот?
Значи дека имаш криза на идентитет и дека треба да го промениш начинот на размислување. Под голем стрес си и мечтаеш за среќна и романтична врска. :)
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
24
Поени од реакции
29
Сонував име Азазел и го изгуглав значело нешто ко гавол, и друго име сонував мислам дека беше Марбук,Мардук или така некако, не ми текнува баш , али кога се разбудив целиот бев потен. НЕкој да сонувал слично нешто?
 
Член од
10 јуни 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Бев на некој си настан, забава најверојатно и некој непознат човек платил да си одберам поклон од некој штанд. Отидов до штандот и имаше три слики во рамка од влијателни историски личности. Другарка оддамна што не сум во контакт од детство го одбрала првиот поклон иако и јас сум сакала тој, се двоумев и мислам дека вториот го одбрав
:LOL:Друго, сонував како со добар другар се венчавам. После неколку дена сонував пак како шетаме во планина со истиов другар и наеднаш клекнува на колена и ме запросува го изваде прстенот, бев пријатно изненадена од постапката и воодушевена од прстенот, јас не сакав а и не го сфатив сериозно.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.124
Поени од реакции
2.916
Пробајте самите да ги протолкувате соновите,секој сон е ваш личен отпечаток и неможе 100% да биде протолкуван од друг,освен ако не е некој како Јунг.

Читајте книги за сонови и нивното значење,разни општи толкувања за некоја основа на сонот,емоциите после сонот и симболиката на работите што ги гледате во соновите.Соновите се тешки за толкување,некогаш треба и години да поминат ако сонот се повторува да се објасни скриеното значење оти никој сон не е буквално тоа што го гледате.

Јас некогаш сонувам прекрасни сонови со пејсажи од некој друг незамислив свет каде би сакал да останам таму.
 

Govinda

Јоги, Боги, Роги
Член од
20 април 2014
Мислења
4.844
Поени од реакции
5.552
Соновите се креаиција на импресиите од 5те сетила и неисполнетите желби (свесни или несвесни)
во кои спаѓаат и стравовите. Другим речима: - Што јој је баби мило то јој се снило.
 
Член од
12 јуни 2021
Мислења
7
Поени од реакции
20
Сонов е следен, се возам со камионот јас по прав пат. И гледам долгото светло ми го осветлува патот многу далеку. Како возам така се намалува и ветер почнува да ме ниша. Доаѓа негде на две метра видно поле пред мене а демони кидају од надвор :D
Среќа не пробиваат и така возам некое време, додека не се разбудив у страв.
 

Govinda

Јоги, Боги, Роги
Член од
20 април 2014
Мислења
4.844
Поени од реакции
5.552
Сонов е следен, се возам со камионот јас по прав пат. И гледам долгото светло ми го осветлува патот многу далеку. Како возам така се намалува и ветер почнува да ме ниша. Доаѓа негде на две метра видно поле пред мене а демони кидају од надвор :D
Среќа не пробиваат и така возам некое време, додека не се разбудив у страв.
Треба дарови да даруваш на непознати и вцрква.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom