Сонови, толкување на сонови

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Колку што знам паднат заб значи дека ќе почине некој близок човек...
...ама потенцира дека ,, без болка,, значи познаник, но не близок човек или роднина, може некој од соседството.
 
Член од
1 април 2022
Мислења
3
Поени од реакции
1
...ама потенцира дека ,, без болка,, значи познаник, но не близок човек или роднина, може некој од соседството.
Da nemav nikava bolka nitu krv se ispaniciv bidejki bese preden zab ufff mi olesna malku i jas taka znam ama pak me kompase nesto zatoa pisav,a mozebi sonuvav bidejki samo umo mi e zabo..
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.206
Поени од реакции
5.056
Сонот со пагањето на заби е останат како предание уште од времето кога сме живееле по пештери. Се поврзува со смрт затоа што болката и паѓањето на забот(предизвикана од инфекција,некоја болест итн) тогаш во најголема мера завршувало со смрт на поединецот. Така да толкувањето на сонот и негово поврзување со смрт е неточно. Соновите не се универзална работа па толку лесно да толкуваат и секој сонувана ствар да има едно значење.

Одговорот за тоа што значи тој сон е нешто што веќе го знаеш само не си свесен, односно треба да си направиш анализа, да ја согледаш твојата емоционална состојба, животните околности и мисли кои си ги ,,потиснал’’ за да дојдеш до одговорот
 
Член од
1 април 2022
Мислења
3
Поени од реакции
1
Сонот со пагањето на заби е останат како предание уште од времето кога сме живееле по пештери. Се поврзува со смрт затоа што болката и паѓањето на забот(предизвикана од инфекција,некоја болест итн) тогаш во најголема мера завршувало со смрт на поединецот. Така да толкувањето на сонот и негово поврзување со смрт е неточно. Соновите не се универзална работа па толку лесно да толкуваат и секој сонувана ствар да има едно значење.

Одговорот за тоа што значи тој сон е нешто што веќе го знаеш само не си свесен, односно треба да си направиш анализа, да ја согледаш твојата емоционална состојба, животните околности и мисли кои си ги ,,потиснал’’ за да дојдеш до одговорот
Pa da mozibi si vo pravo,vo posledno vreme samo tapkam vo mesto ne odam napred nemam energija i samo sedam i mislam na losi raboti i neznam kako da izlezam od ovaa situacija
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
vo posledno vreme samo tapkam vo mesto ne odam napred nemam energija i samo sedam i mislam na losi raboti i neznam kako da izlezam od ovaa situacija
Со промена на животните навики и опркужување со позитивни луѓе.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.556
Поени од реакции
8.386
Се наоѓам у една соба со една јака цура, бела кожата како снег. Лежи на голем кревет, јас и приоѓам и и ги раширувам нозете и ја доближувам главата до дундата и у тој момент влегува еден со овал полн со храна. У него јаготки, малини капини и некои егзотични овошки како и парче некоја печеница(јбг, сепак е сон :D) и како прашувам колку пари кошта. Ми кажува некоја огромна сума, ја се двоумам многу ми е ако соберам сите трошоци(тука станувам свесен дека у јавна куќа сум) ама он ми вика како демек ти си нарача јади сега. Ја си викам па добро, што си сеел тоа ќе жнееш, батали секс ја да се најадам прво добро....јадењето поскапо од цурата :LOL:
Некоја сума од 10000 денари, не е многу ама у сонот ми се виде многу хахах, иначе не се осеќав баш најдобро у целата ситуација.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Здраво вака сонував како ми паднал преден заб без болка и без крв а го сонував од кога презаспав, а на тој заб имам процес гној на непцето и само јазикот и прстот ми се таму и си мослам да не ми падне сам да не ми се клате итн.Што би значело тоа жива преплашена сум
Една грижа помалку,ке ти се олеснит некоја работа,нешто шо мислела дека тие потребно во животот ке заклучиш дека можит и без тоа.
Автоматски споено мислење:

Се наоѓам у една соба со една јака цура, бела кожата како снег. Лежи на голем кревет, јас и приоѓам и и ги раширувам нозете и ја доближувам главата до дундата и у тој момент влегува еден со овал полн со храна. У него јаготки, малини капини и некои егзотични овошки како и парче некоја печеница(јбг, сепак е сон :D) и како прашувам колку пари кошта. Ми кажува некоја огромна сума, ја се двоумам многу ми е ако соберам сите трошоци(тука станувам свесен дека у јавна куќа сум) ама он ми вика како демек ти си нарача јади сега. Ја си викам па добро, што си сеел тоа ќе жнееш, батали секс ја да се најадам прво добро....јадењето поскапо од цурата :LOL:
Некоја сума од 10000 денари, не е многу ама у сонот ми се виде многу хахах, иначе не се осеќав баш најдобро у целата ситуација.
Сонот многу убо те упозорил,НЕ ја пикај главата кај шо не требит,прво размисли пред да прајш нешто.
 
Член од
2 април 2022
Мислења
4
Поени од реакции
2
Се наоѓам у една соба со една јака цура, бела кожата како снег. Лежи на голем кревет, јас и приоѓам и и ги раширувам нозете и ја доближувам главата до дундата и у тој момент влегува еден со овал полн со храна. У него јаготки, малини капини и некои егзотични овошки како и парче некоја печеница(јбг, сепак е сон :D) и како прашувам колку пари кошта. Ми кажува некоја огромна сума, ја се двоумам многу ми е ако соберам сите трошоци(тука станувам свесен дека у јавна куќа сум) ама он ми вика како демек ти си нарача јади сега. Ја си викам па добро, што си сеел тоа ќе жнееш, батали секс ја да се најадам прво добро....јадењето поскапо од цурата :LOL:
Некоја сума од 10000 денари, не е многу ама у сонот ми се виде многу хахах, иначе не се осеќав баш најдобро у целата ситуација.
Толку многу се случува во твојот сон човек. Запиши ја целата работа некаде.Може да биде објавена како јапонска манга приказна.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.556
Поени од реакции
8.386
Толку многу се случува во твојот сон човек. Запиши ја целата работа некаде.Може да биде објавена како јапонска манга приказна.
Слабо сонувам, а уште послабо ги меморирам соновите....оние неколку тука ги имам пишано. На крупни моменти се сеќавам, детали не памтам....и така ги памтам грубо да не кажам.

Скоро исто пред овој сон, нешто се случува у сонот, не се сеќавам и доаѓа момент каде фаќам една женска у раце и трчам со нејзе додека се смееме заедно, ама трчам како да имам 18 год. и како да сум сам а не со нејзе. Памтам устата како Паја Патак, така и зборуваше...со плави очи, се осеќав заљубено.....а од некоја причина многу ги сакам таквите жени. Со една од скоро се среќаваме на едни состаноци од време на време, ама дечко има :(. Таква е крупна со голем гз и мало стомаче, ми се дига кога ќе помислам на нејзе :LOL:
 
Член од
8 април 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Добар ден
Вечерва сонував еден сон и сеуште не можам да се совземам.
Прво почна во напуштена катедрала и дојдоа лоши ликови, дојде супермен и ги среди. Јас бев со татко ми и со една јака цура, татко ми побегна јас останав со цурата и почнавме да се мазиме и кога легнавме јас се разбудив во куќата на баба ми. Слушнав некој звук и излегов на терасата, од небото се симнуваше личност со јака светлина и бела облека јас веднаш почнав да се радувам бидејќи мислев дека е ангел и дека ќе ми исполнува желби, но тој ми кажа дека не треба да се радувам бидејќи ДОШОЛ ДА МЕ ЗЕМЕ, ми даде предизвик, ако успешно го извршам нема да ме земел, предизвикот беше со 6 желби да станам популарен пеач во 9 одделение (имам 23 години) јас почнав да му кажувам желби но ме прекина баба ми, таа не го гледаше ангелот, јас и реков да влезе внатре, ангелот ми рече да ги повторам желбите но јас ги заборавив. Тој ми кажа дека имам уште две минути јас почнав да паничам и влегов внатре и тука се разбудив.

Дали некој го знае значењето најмногу ме загрижува делот кога рече ДЕКА ДОШОЛ ДА МЕ ЗЕМЕ. Ако некој знае што би значело ова нека ми одговори.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Добар ден
Вечерва сонував еден сон и сеуште не можам да се совземам.
Прво почна во напуштена катедрала и дојдоа лоши ликови, дојде супермен и ги среди. Јас бев со татко ми и со една јака цура, татко ми побегна јас останав со цурата и почнавме да се мазиме и кога легнавме јас се разбудив во куќата на баба ми. Слушнав некој звук и излегов на терасата, од небото се симнуваше личност со јака светлина и бела облека јас веднаш почнав да се радувам бидејќи мислев дека е ангел и дека ќе ми исполнува желби, но тој ми кажа дека не треба да се радувам бидејќи ДОШОЛ ДА МЕ ЗЕМЕ, ми даде предизвик, ако успешно го извршам нема да ме земел, предизвикот беше со 6 желби да станам популарен пеач во 9 одделение (имам 23 години) јас почнав да му кажувам желби но ме прекина баба ми, таа не го гледаше ангелот, јас и реков да влезе внатре, ангелот ми рече да ги повторам желбите но јас ги заборавив. Тој ми кажа дека имам уште две минути јас почнав да паничам и влегов внатре и тука се разбудив.

Дали некој го знае значењето најмногу ме загрижува делот кога рече ДЕКА ДОШОЛ ДА МЕ ЗЕМЕ. Ако некој знае што би значело ова нека ми одговори.
Сонот ти кажвит дека си млад и за многу работи несигурен.Баба ти ти симболизират блиска особа со многу искуство и со добри совети,не очекувај друг да ти ги решават проблемите.
Дали све напиша или еден дел е тајна?
 
Член од
8 април 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Сонот ти кажвит дека си млад и за многу работи несигурен.Баба ти ти симболизират блиска особа со многу искуство и со добри совети,не очекувај друг да ти ги решават проблемите.
Дали све напиша или еден дел е тајна?
Се е напишано, многу малце е скратено но ништо важно. Ме исплаши тоа што рече дека дошол да ме земе.

Инаку фала ти за мислењето.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.041
Поени од реакции
10.252
Што значи кога констатно сонуваш мртовец (пријател), бара храна и вода?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Што значи кога констатно сонуваш мртовец (пријател), бара храна и вода?
Ако пријателот е починат,требиТ да запалиш свешта,да го спомниш и да дајш храна и пиење за душа на некој шо го познавал него,и ти самиот да јадиш и да се напиеш.....ако знајш кое му било негово омилено јадење тоа да го напрајте.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Здраво
Сноши сонував како дома имало змија жолта така шарена беше и идела по мене ама јас ја затворив вратата од собата.. Што значи?
Инаку секој втор ден последниве години сонувам како сум задоцнала за на школо, како одам ниспит на школо и ништо не сум знаела, и постојано се сонувам дека сум на училиште оценките мора да ги поправам и сл.... Што значи?
Здраво вака сонував како ми паднал преден заб без болка и без крв а го сонував од кога презаспав, а на тој заб имам процес гној на непцето и само јазикот и прстот ми се таму и си мослам да не ми падне сам да не ми се клате итн.Што би значело тоа жива преплашена сум
Валда бидејки мислиш на забот и дека го поправаш и затоа си го сонувала не мисли на ништо лошо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom