Сонови, толкување на сонови

Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
sto znaci da sonuvas zelka vo tvojot krevet kako odi help
--- надополнето: Dec 9, 2011 7:18 PM ---
a sto znaci da imas seks i toa pred se so zenska a ne si lezbejka
help kelp
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
42
sto znaci da sonuvas zelka vo tvojot krevet kako odi help
Може да има повеќе значења еве јас неколку ќе ти набројам малку да ти појаснам. Креветот претпоставувам твојот си го сонувала,ако е твојот кревет тоа го претставува местото каде што спиеш, каде што лежиш, одмараш, ти се врти коа си пијана и најбитно од се на тој кревет сонуваш. сеа ти си го сонувала местото на кое што најчесто сонуваш. Исто така креветот е место каде што можеш да се сексаш. Желката е животно бавно и тромаво тоа значи ти дека си многу тромава кога не си наспана и дека насабајле кога ке станеш рано ти е многу тешко, а пошто желката одела по твојот кревет кој го претставува сексот може да има повеќе значења:
а) сакаш многу бавно
б) не сакаш многу бавно
в) чекаш некого за секс ама он многу бавно се движи
г) некој те чека да му дадеш
--- надополнето: Dec 9, 2011 7:25 PM ---
sto znaci da sonuvas zelka vo tvojot krevet kako odi help
--- надополнето: Dec 9, 2011 7:18 PM ---
a sto znaci da imas seks i toa pred se so zenska a ne si lezbejka
help kelp
Ова во иста вечер сонуваше со желката и женката што ја сексаше?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Сонував како сум нашол стара кола нешто како Фијат пред 70 години. Во очајна состојба и сум имал на ум да го реставрирам. Но не знам од каде да почнам дали од лимарија дали од мотор или од тапацирот на колата. Што ли ќе е ова?
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
luge naj seriozno ve molam za help nekoj sto po veke se razbira...........ovoj mesec skoro petsestpati sonuvav seks so zensko a ne sum lezbo........citav tolkuvana od satva megatron i dolna crta od niv baram help...................satvicka moze nesaka da mi pomogne zosto i se sprotistaviv na temata so reziseri denes i moze ke misli deka i se ismeav a ne e taka samo i odgovoriv na prasaneto i epten malce na metal zatoa plis neka ne se luti samo komentari se toa i plus toa sakav da i pomongam so reziseri......................stvarno ve molam eden od vas trojca da mi pise tolkuvane plis............i toj so klompite me intereseirase mnogu ama nekoj mi go izbrisal sramotra ako ti neznaes da tolkuvas moze nekoj drug znae
 
S

Sattva

Гостин
luge naj seriozno ve molam za help nekoj sto po veke se razbira...........ovoj mesec skoro petsestpati sonuvav seks so zensko a ne sum lezbo........citav tolkuvana od satva megatron i dolna crta od niv baram help...................satvicka moze nesaka da mi pomogne zosto i se sprotistaviv na temata so reziseri denes i moze ke misli deka i se ismeav a ne e taka samo i odgovoriv na prasaneto i epten malce na metal zatoa plis neka ne se luti samo komentari se toa i plus toa sakav da i pomongam so reziseri......................stvarno ve molam eden od vas trojca da mi pise tolkuvane plis............i toj so klompite me intereseirase mnogu ama nekoj mi go izbrisal sramotra ako ti neznaes da tolkuvas moze nekoj drug znae
Хаха, не се лутам. Форумов е за тоа. Повели во секое време :)

Тоа значи дека ги прифаќаш сите сексуални убедувања и ориентации... и треба да ја прифатиш, како женска, така и својата машка страна.
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
Хаха, не се лутам. Форумов е за тоа. Повели во секое време :)

Тоа значи дека ги прифаќаш сите сексуални убедувања и ориентации... и треба да ја прифатиш, како женска, така и својата машка страна.
superrrrr.....ako ne me lazes tenks dobro zvuci ova sto go kaza i tocno e
--- надополнето: Dec 10, 2011 5:50 PM ---
superrrrr.....ako ne me lazes tenks dobro zvuci ova sto go kaza i tocno e
)))))))))))
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
221
Поени од реакции
24
(y)
--- надополнето: Dec 10, 2011 9:11 PM ---
Што значи да сонуваш дека требало да се качиш на планина (до врвот имало скали), а јас не сум сакал. Другата страна од планината била многу стрмна и после сум морал да се качувам од стрмната страна. :unsure:
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
(y)
--- надополнето: Dec 10, 2011 9:11 PM ---
Што значи да сонуваш дека требало да се качиш на планина (до врвот имало скали), а јас не сум сакал. Другата страна од планината била многу стрмна и после сум морал да се качувам од стрмната страна. :unsure:
problemi vo idnina
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
(y)
--- надополнето: Dec 10, 2011 9:11 PM ---
Што значи да сонуваш дека требало да се качиш на планина (до врвот имало скали), а јас не сум сакал. Другата страна од планината била многу стрмна и после сум морал да се качувам од стрмната страна. :unsure:
Одбиваш да се соочиш со проблеми и предизвици и тражиш easy way out? Планина е обично некоја препрека, потешкотија. Треба да се качиш без разлика колку тешко изгледа.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
luge naj seriozno ve molam za help nekoj sto po veke se razbira...........ovoj mesec skoro petsestpati sonuvav seks so zensko a ne sum lezbo........citav tolkuvana od satva megatron i dolna crta od niv baram help...................satvicka moze nesaka da mi pomogne zosto i se sprotistaviv na temata so reziseri denes i moze ke misli deka i se ismeav a ne e taka samo i odgovoriv na prasaneto i epten malce na metal zatoa plis neka ne se luti samo komentari se toa i plus toa sakav da i pomongam so reziseri......................stvarno ve molam eden od vas trojca da mi pise tolkuvane plis............i toj so klompite me intereseirase mnogu ama nekoj mi go izbrisal sramotra ako ti neznaes da tolkuvas moze nekoj drug znae
Tи како жена, секако се гадиш од помислата на водење на љубов со жена. Јас не се разбирам во сонови, но мислам дека подсвеста те опоменува дека е време да се омажиш и да имаш деца.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
(y)
--- надополнето: вчера во 22:11 ---
Што значи да сонуваш дека требало да се качиш на планина (до врвот имало скали), а јас не сум сакал. Другата страна од планината била многу стрмна и после сум морал да се качувам од стрмната страна.​
Јас колку што се разбирам, да се искачуваш по планина и да идеш накај врвот, значи успех. Е сега ти не си сакал да се качуваш по скалите, а тоа бил полесниот пат па си морал да идеш по по стрмниот. Што значи движењето кон успехот ќе ти биде потешко, ќе го одбереш потешкиот пат.​
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
sonuvav klucevi gi dadov da mi gi pocuvaat i mi gi izgubija potoa kopav dupka so race i gi barav zaedno so dugar mi a klucot go najde negov drugar i bese pogolem od toj so go barav potaka gi najdov i dr klucevi so gi zaginav a so ovoj golmiot kluc otkluciv eden katinar so sum sakala da go otvoram ot porano . i dr son sonuvav malo patce mn ubavo sakase da mi izbega i go cuvav naednas edna macka go zbrka i od usta i go isatadov ama samo so ke go spasev pak mu se nafrlase i me nanervra i ja frliv i ne mojse da se mrdni i go spasiv patceto .:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom