Сонови, толкување на сонови

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Neznam sto tocno si sonuvala,prvo dali te bolese vo sonot,ja znam samo edna rabota sto moze da znaci,ali ipak ke si prekjutam,
nekogas samite sonovi se odraz na ona sto go pravis vo tekot na denot,moze nosis fiksni ili nekoj u familija ti e stomatolog,iliiiiii pa imas karies:pos2:
не носам фиксни, никој не ми е стоматолог у фамилија и неам кариес :icon_lol:
не ме болеше у сонот уопште, само ми паднаа забите, а јас се смеев и ги :tapp: и ајде кажи што може да значи :helou:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ve molam protolkuvajte mi go grdiot son, me plasi
Nema nekoe posebno tolkuvanje za tvoite sonista,eventualno toj so letanjeto,znaci nesto ubavo ke ti se desi,ke se oslobodis od tezinite sto gi cuvstvuvas,ke ti olesnat mnogu raboti.Za drugiot son sea ne me fakjaj za zbor,spored mene,mozebi se cuvstvuvas kako pomalce sposobna,za da izvrsis nekoja rabota,a za toj so bombonata,ti se prijalo blago de:toe::toe:.

не носам фиксни, никој не ми е стоматолог у фамилија и неам кариес :icon_lol:
не ме болеше у сонот уопште, само ми паднаа забите, а јас се смеев и ги :tapp: и ајде кажи што може да значи :helou:
Abe znam sto znaci,ama ja rado bi kjutela,kako sto kaza gore eden clen znaci bolest ili......ama cim ne te bolelo ondak se raboti za nekoj podalecen rodnina ili nekoj voopsto sto ne si bliska taka da ne se sekiraj.
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Abe znam sto znaci,ama ja rado bi kjutela,kako sto kaza gore eden clen znaci bolest ili......ama cim ne te bolelo ondak se raboti za nekoj podalecen rodnina ili nekoj voopsto sto ne si bliska taka da ne se sekiraj.[/quote]

Секако не се секирам, прилично одамна го сонував сонот и ништо фала богу не се случи, така да можеш слободно да кажеш :)
во секој случај нешто поврзано со смрт нели ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Некои објаснувања за ... Цело време одам накај некои гробишта , но само ги чуствувам не ги гледам ...:jaj:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
луѓе...ја синоќа сонував како си ја гледам дланката и сите тие линии(нели како се гледа на дланка,не знам како се викаше,животните линии) ми беа обележани како патишта. буквално. и ја ги гледа и си мислам "Конечно ќе ми тргне во животот."

во иста вечер сонував како се будам од спиење,и лежам меѓу двајца мушки(не секс ова она,обично спиење) и со едниот се свиѓаме,јаки чувства имав за типот,кон него бев свртена со лик,а другиот позади мене почнува да ме гушка и да ме бакнува и ми вели дека сака да е со мене уште од одамна. јас и другиот се сакаме,али пошто он не ми пришол до сеа,јас се мислам дали да останам со овој,за да не останам сама.... лееее свашта..ај молим ве некој ако знае нека ми каже имат ли значење овие сонови. мислам дека типот за кој имав чувства го сонував и како мала...нели од тие адети,од велигден, запалена свеќа до дома,под перница и тој шо ќе го сањаш,тој ќе ти е муж демек. е,мислам дека таа вечер тој што го сањав е истиот од овој сон... затоа ме интересира шо би значело...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Ја у последно време од апокалипси, заложнички ситуации, бодење со нож и спасување бродови се пребацив на нешо као идам негде со кола и ми откажуваат кочниците. Онака ручна кревам педала стискам не бе колава вози не и чуе.
 

AngieInChains

>Silver Rain Fell
Член од
25 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
не носам фиксни, никој не ми е стоматолог у фамилија и неам кариес :icon_lol:
не ме болеше у сонот уопште, само ми паднаа забите, а јас се смеев и ги :tapp: и ајде кажи што може да значи :helou:


Тамски...ме плашиш... не сакам да умрам ма! Млада сум уште хх

Бтв...што значи да сонуваш пар што води љубов пред вртелешка ..онаа што ја има во Луна парк за мали деца...навечер, и над нив НЛО и ги осветлува...и толку беше...аууу ама беше језивоооооо бљак. Поглуп сон не сум сонувала :tapp:
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Сношти сонував како славиме Нова Година :pos2::pos2:
после тоа трчав по дождот (лом ме направи), си го барав мобилниот. Не се сеќавам на другото.

Толкување?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Вечерва сонував еден сон што премногу ме вознемири па ако има некој да ми го објасни ќе му бидам многу благодарна...
Сонувам како сум со баба ми, нешто се шетаме и влеговме во автобус. Кога се симнавме од автобус се симнавме до една огромна дупка, и јас почнувам да одам по работ и одеднаш губам рамнотежа ама не паѓам во дупката и ја кревам главата, ја гледам мајка ми пред мене и она оди по работ и одеднаш паѓа во дупката. (а дупката била огромна и длабока многу, крајот одвај се гледал)
Јас ја гледам мајка ми како паднала и почнувам да плачам и незнам што да правам...ѕирнав во дупката и гледам доле некои буриња како се превртуваат и продолжувам да плачам и се разбудив.
Многу ме вознемири сонов.

А пред две вечери сонував поп како бил кај една другарка и нешто ни зборел за тоа како луѓето се сакаат и почитуваат...
Фала однапред :smir:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Леле вчера многу чуден сон сонував.Идам со мајка ми по некоја шума гарант беше водно по патот а град беше Охрид.Во тоа сум сигурен.И да скратам патот и како што идам глеам од горе фрли некој нешто и тоа беше сирење.Ии избегав и после од мојата кујна го глеав патот и помина една жена и зборуваше со тој/тие што маваа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.626
Поени од реакции
11.199
Сонував како купувам многу чоколада и други работи од продавница, но се сеќавам само на чоколадата.
И не ги јадев, само ги купив и додека да стигнам да ги отворам, се разбудив.
И да, ми ги продадоа за многу помала цена. (продавачката беше една професорка што ми предава).

:nesum:??
 
B

black angel

Гостин
vcera vecer sonuvav deka sum stoela vo nekoja soba a pozadi vratata nekoj celo vreme otvaral i jasu mgo drzela bebeto da ne padne i poslem toa me obvinile ja sum krivo za toa sto bilo bolno bebeto.so znaci?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ајде да видам кој ќе ми го протолкува сонот.Сонувам како финале во лига на шампиони Барселона-Фенербахче не знам која година ваљда никогаш:)Ама сега работата е што наместо тие да играат фудбал играат тенис и како гледам јас гледам на тв Барселона-Фенербахче 1:1 во сетови и баш да видам кој ќе победи се разбудив.Е сега ајде кој знае што значи ова поглуп сон немам сонувано:pos2:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Луси шо е да сонуваш еден исти сон повеќе пати...а пред некој ден мајка ми ми кажа дека го сонувала и она истото: Како Доаѓаат кај нас на гости двајца (Л.К. и М.Н.) јавни личности...седиме онака се знаеме праиме моабет се, многу сме блиски.ручаме не се срамат уопште онака мн опуштена атмосвера
 

Kajgana Shop

На врв Bottom