Сонови, толкување на сонови

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ја вчера или завчера сонував еден од форумџииве ама никако да ми текне кој беше, мислам дека беше гарфилд
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
divine напиша:
... само еден одделно бил Ејсид ...
Дивне, што правев во сонот? :shock:
Ништо лошо уживај си :wink: :poos:
Pearl и јас сум за ... не се сеќавам моментално на некој посебно јак сон, но ќе издвојам некој ако ми текне или ако ми се деси одсега :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Право да ви кажам, последниве 2 дена само форумов сум го сонувал.. Како полнам бази, како префрлам теми и мислења...:da_ne_si_

Ме сонуваше некој оваа недела? :icon_wink
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Имам една колешка - фрик што сонува во епизоди. Интересното е што секоја вечер сонува продолжение на соновите. Морничаво е што сонува глупостии страшни работи, па насабајле со утринското кафе ни раскажува што сонувала. А секој се моли да не го сонувала него...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе..типката ми е морничава... две недели беше на боловање, и доаѓа денес цела ко изгубена на работа, ни здраво ни ништо на никого, зомби...

Можда и си игра со хемија...
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Мистичен напиша:
Имам една колешка - фрик што сонува во епизоди. Интересното е што секоја вечер сонува продолжение на соновите. Морничаво е што сонува глупостии страшни работи, па насабајле со утринското кафе ни раскажува што сонувала. А секој се моли да не го сонувала него...
Не се будали......
Запишувај се што ке раскаже.....
Можеби некој ден од тоа ке искочи добра телевизиска сапуница, со хорор тематика......:wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Их во последно време се само кошмари имам:pishtoldz
Се сеќавам дека сонував како две групи кои живееме на два различни острови водиме борба на сред море и спротивната страна ни украла нешто па мене ме пратиле во мисија да го вратам тоа назад. Ми дадоа една десна пераја и лева апостолка бе! И морав да гњурам до другиот остров. Ај стигнав таму и го зедов тоа што требаше, ама цела група ме чекаше да ме брка. Морав да одам по скриени патчиња за да не ме видат кога ќе влезам пак во вода за да се вратам назад. Не знам како се снајдов, ама на враќање имав две пераи:pos: Огромна тежина чувствував цело време.

Ама знам зошто секој ден сонувам глупости!
 

pcelichka

Пајажинка
Член од
26 септември 2005
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ej, deчки,да знете со јас сонував. Не дека е нешто кој зне што де ама има едно типче со само вода ми пушти и сеа нигде го нема. И типот ме изнервира како баш јас да не му се свигам,(тоа од гордоста ми е де) и сонував како му ја трскам главата од под и тоа со сета сила. И да знете шо ми е убаво сега. Уф, колку сум срекна шо му вратив па макар и на сон. Еј, да не сум сватена погрешно ама тоа садо-мазо ич го нејкам.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Jas ne sonvam mnogu posho sekogash sum mnogu umorna i spijam ko top...i da sum sonvela ne mi tekvit nishto ko ke stanam....ama mnogu chesto mi se deshavat da zaspijam vo sobata moja i da se razbudam vo druga soba...sho znachit si stanvam si shetkaram navamu natamu. :)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
SpaceLily напиша:
Jas ne sonvam mnogu posho sekogash sum mnogu umorna i spijam ko top...i da sum sonvela ne mi tekvit nishto ko ke stanam....ama mnogu chesto mi se deshavat da zaspijam vo sobata moja i da se razbudam vo druga soba...sho znachit si stanvam si shetkaram navamu natamu. :)
Ауууу а памтиш што си правела ??? :icon_lol:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Sonuvav kako sum otisol do rajski porti (po kojznae koj pat) abe, kul e bilo tamo gore samo neam namera da odam tamo uste sea :P :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Јас во последно време све некои лоши работи сонувам ... ама прибидејќи ми се поистоветуваат со јавето не би рекла дека се баш сонови ... мислам и кога спијам еееее:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom