Сонови, раскажете што сонувавте

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Доста често ми случува сон во сон , нешто као Inception филмот хаха :D
Шала на страна , пред некој ден дремнав на пладне саат време и сонував како трчам по автопат , се разбудив од тој сон и во вториот сон и го раскажував првиот на мајка ми . Потоа повторно се разбудив и од тој сон и бев кај мене на улица се степав со еден комшија . И тогаш уште еднаш се разбудив и на последниот сон не се сеќавам баш , само знам дека бев во мојот кревет и пробував да се разбудам но неможев никако. Среќа заѕвони сестра ми на врата и успеав да се разбудам , и бев целиот испотен и срцево 100 на саат...
Страв ме фати :/
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Мене постојано ми се случува да сонувам како пливамo_O.Ама може едно 5-6 пати месечно ако не и почесто.И тоа пливам или во некој убав базен или во некои убави заливчиња.Стварно поима немам што значат соновиве.Ако има некој некакво објаснување,би бил благодарен.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Доста често ми случува сон во сон , нешто као Inception филмот хаха :D
Шала на страна , пред некој ден дремнав на пладне саат време и сонував како трчам по автопат , се разбудив од тој сон и во вториот сон и го раскажував првиот на мајка ми . Потоа повторно се разбудив и од тој сон и бев кај мене на улица се степав со еден комшија . И тогаш уште еднаш се разбудив и на последниот сон не се сеќавам баш , само знам дека бев во мојот кревет и пробував да се разбудам но неможев никако. Среќа заѕвони сестра ми на врата и успеав да се разбудам , и бев целиот испотен и срцево 100 на саат...
Страв ме фати :/
За на бајачка си дете
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
58
Поени од реакции
20
јас последно сум сонувала како сум имала бубачка по кожата и како ми шетала низ телото:sick:....гадно нели?
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
58
Поени од реакции
20
јас последен пат сум сонувала поларна мечка позади печка...лелел језиво беше...но некогаш ми се има дешавано сон во сон и повеќе сонови како приказна. Денес така сонував 3 сона заедно
--- надополнето: 4 февруари 2012 во 20:36 ---
сум сонувала као прво сум гледала телевизија и наеднаш слушнав виење (ама како пред прозор доважаѓаше звукот) многу се исплашив и сум се пикнала под ќебе(амам тогаш беше ноќе) и по некое време кога станав застанав пред прозор и пред прозорецот стоеше едно црно куче(а беше малку повеќе високо до мојот прозорец)и кулето скокна на прозор и тогаш јас дека беше затворен прозорецот му тропнав(онака јако за да се симне како моите мачки што се качуваат на прозорец{visok})и се затвори ролетната и кога се крена самате по неколку секунди беше надвор темно...и само на ова се сеќавам
--- надополнето: 4 февруари 2012 во 20:39 ---
потоа се сеќавам дека сум била во продавница и нешто многу ми се допаѓаше но немав пари и го украдов. Бегајки сум се сретнала со некого но незнам со кого(ама ми беше познат) и понатака не се сеќавам....
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
58
Поени од реакции
20
во последно време имам само сонивано како сум ваќала цагери.
...друго.... сум сонувала како сум прдела hahhahhahahhhahaaa
:pos::pos::pos: глупости сум сонувала а?:vozbud:
 
Член од
20 август 2011
Мислења
43
Поени од реакции
9
Скоро секој пат сонувам кошмари и работите шо ми се случуваат секојдневно.
 

DreaM oNe

我是马丁
Член од
4 септември 2012
Мислења
235
Поени од реакции
175
Денес ги сонував Јован Јованов и Елвир Меќич.Во кошмар се брои тоа? Има спас за мене?
 

whenURdown

увезена пломба за петтка доле десно
Член од
6 март 2012
Мислења
56
Поени од реакции
24
морам барем еднаш во месецот да ја сонам неа,и тогаш се е ко пропадната култура -.-'' пцујам и сум нервозен на се , е ај помош како да а маанам од глава .
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
sonot mnogu kratko trae ako mislis mnogu pred daspies hardiskot gopamti ipreku gom pleer tigo pusta sonot nemoze datrae dolgo vreme jer akotrae dolgo vreme moze datrae sogodini adotogas ke umres nikoj nemoze date vrati zatoa kratko trae.zavisi sto sonuvas akoe strasno moze izliv da dobies mnogu luge umirat nason srceto impumpa jako idoaga do mala eksplozija na mozokot .mislete na zeni
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Секогаш сонувам работи од кои најмногу се плашам. Уште од мала.
Верувам дека е тоа најмногу поради фактот што од дете сум доста анксиозна, а уште ако имам стресен период, соновите ми се... остварување на најголемите стравови :)
Како дете редовно си ги умирав родителите, бабите, кучето....
Сега... не знам од каде да почнам. Затоа и најчесто сум нервозна кога се будам, ми треба малце време да се вратам во реалноста... која со сигурност е подобра од моите соништа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom