Сонови, раскажете што сонувавте

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Мене многу пати ми се има случувано да сонувам како летам, гледам во небо и се појавува НЛО.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Најчесто сонувам како возам кола или како јавам коњ, и многу често дури некад бушава ептен станувам у пм да иде:vozbud:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Па сонувам дека сум бетмен и го спасувам светот ,,.. по кој знае кој пат:vozbud::vozbud:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Откако знам за себе редовно сонувам еден ист сон на одредено време само што сонот не ми се повторува туку ми се продолжува...како да живеам во него :toe:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Откако знам за себе редовно сонувам еден ист сон на одредено време само што сонот не ми се повторува туку ми се продолжува...како да живеам во него :toe:
И мене многу пати ми се има случено исти сон да сонувам повеке пати, и тоа го сонувам сонот и знам што ке се случи потоа :vozbud:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
ja neznam sto sonuvam zs sekogas go zaboravam sonot...:kesa: ali imalo po nekoja tepacka,seks,brkotnici i takvi rab:salut:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Sonuvam raboti koi mi se slucuvaat sekojdnevno,,a najcesto tokmu ona sto sakam da mi se sluci ili da go napravam...:vozbud:
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Најчесто сонувам нешта од кои се плашам, а поретко работи кои ги сакам, за жал:icon_neut Кога би бирала, би одбрала воопшто да не сонувам или бар да не се сеќавам на соништата.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Најчесто сонувам работи кои се во мојата потсвест и кои истите не сакам да ги признаам... Па затоа во сонот ме мачат :nesum: :devil3:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
ја сонувам дека сонувам како сонувам кошмари и секогаш се смеам сам на себе колку сум деген :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Свашта сањам дури и исти сонови сањам а порано само пари сонував.
Од едно место ептен многу излагаат.
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Јас еднаш во авион на враќање за Македонија, заспав и сонував дека сум се опијанил и успал и сум го пропуштил авионот за Македонија. И многу бев вознемирен додека не се разбудив и не сфатив дека сум во авионот кој за 15ина минути требаше да слета во Скопје. :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Никогаш не сонувам ист сон или исти нешта, постојано е нешто ново и различно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom