Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Сонце и месечина, полумесечина и ѕвезда, црна мутант чавка... симболи на мирољубивоста. :pos:
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.983
Поени од реакции
8.526
Последно уредено:

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.655
Поени од реакции
6.110
Албанците се криминалот во Европа. Секогаш е подобро да се држиш настрана од нив, дури и кога се маскирани зад фирми со недвижнини и хотели како чесни луѓе треба да внимаваш многу - пошто од каде пари за бизнисот.

Тргни до Базел - кафулињата празни, кој седи на дење во нив? групи од Албанци, наредени синџири на нив и севкупно изгледаат ко матни луѓе, се осеќа по атмосферата околу нив. Сигурно нема да седат Швајцарците што си одат на работа ко поштени луѓе.

Еднаш еден колега ја прати сестра си, во странство, за да ја спаси од организаран криминал од Албанци. Во ланецот од кој беше дел, буквално заробена со закани дека ќе ја најдат кај и да оди кај и да се крија - жени беа дрогирани до бесвест и пуштани во оргии со луѓе од високи позиции. Тие солзи пролеани, тоа мачење на луѓе, тажно за девојката се тресеше цела кога ја запознав. Фактот дека видов луѓе од нации други од балканските, како леат солзи и се зафатени од овај проблем наречен Албанци, го доживеав ко хуманитарна криза. Сами се криви европјаните, тие ги пуштаа. Можеа да одберат да бидат неутрални по балканските прашања. Ама тие зафатија страна, и ја плаќаат цената. Сепак, јас не посакувам никому такво зло, најмалку на европјаните, ја научија лекцијата на болен начин.

Еден ден и вам ќе ви стгни дебела сметка за плаќање Албанчиња, за сето зло и мачење што сте го посеале низ светов, не само кај нас. Ама чинам вашата ќе е многу поголема и потешка за плаќање, пошто сте чинителот на проблемот насекаде. Како ли само ќе ја платите? а ќе морате, од божјата сметка не се бега.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.433
Поени од реакции
4.929
Владата ја предводи Дуи, еве веќе 7, 8 години, абе шо не ја оправите работата ви дадоја власт сдс? Па тие учените луѓе од Тетовски универзитет извадете ги и оправете ја работата Грујо "што ја уништи". Отворете еве барем 5 фабрики, направете еден автопат, средете ги улиците по општините. Едно големо ништо сте со купени дипломи и на врат сте качени кај успешните луѓе што чесно си ја работат работата и то што е останато да се доуништи.
Илузија е тоа што ДУИ ја предводи владата.
И да ја предводи владата пак ништо не можат без амин на каур.
Име на улица не можат за еден мандат да сменат без амин не па некоја капитална инвестиција да одлучат да направат.
На дуи 30 години му требаат 10 километри автопат до блаце да направат, а тој автопат би придонесело за целата економија на државата.
Немам намера да ги бранам овие од дуи, ама за албанците не постои друга албанска алтернатива, камоли каурска.
Тоа што треба да има албанска партија е заслуга на каурската клептоманија, ненормалниот непотизам и вродената ксенофобија од вековна српска пропаганда над вас.
Автоматски споено мислење:

lele prekini glup shoshon
shpon i sarkazam ne odat zaedno, toa ti e isto kako politichar da kazuva vistina, it's basically a myth
Не беше сарказам о лој.
Автоматски споено мислење:

Затворот е за мажи бе.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.333
Поени од реакции
36.976
Илузија е тоа што ДУИ ја предводи владата.
И да ја предводи владата пак ништо не можат без амин на каур.
Име на улица не можат за еден мандат да сменат без амин не па некоја капитална инвестиција да одлучат да направат.
На дуи 30 години му требаат 10 километри автопат до блаце да направат, а тој автопат би придонесело за целата економија на државата.
Немам намера да ги бранам овие од дуи, ама за албанците не постои друга албанска алтернатива, камоли каурска.
Тоа што треба да има албанска партија е заслуга на каурската клептоманија, ненормалниот непотизам и вродената ксенофобија од вековна српска пропаганда над вас.
Па така бе Пуновиќ, кажи си дека ги гласаш твоите. Дека си потчинето албанче на Аљи најголемиот српски шпиун што го имала службата.

Уствари Африм гласа шпиун, за после тоа тој шпиун да ја овозможи српската пропаганда, и за пак Африм да биде лут на србите и пак да го гласа Аца Антиќ.

Африм Пуновиќ четнички војвојда.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.433
Поени од реакции
4.929
Па така бе Пуновиќ, кажи си дека ги гласаш твоите. Дека си потчинето албанче на Аљи најголемиот српски шпиун што го имала службата.

Уствари Африм гласа шпиун, за после тоа тој шпиун да ја овозможи српската пропаганда, и за пак Африм да биде лут на србите и пак да го гласа Аца Антиќ.

Африм Пуновиќ четнички војвојда.
Кажав јас, последен пат сум гласал за каур, од тогаш не сум гласал, нема таква партија која ќе ме убедува да гласам.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.409
Кажав јас, последен пат сум гласал за каур, од тогаш не сум гласал, нема таква партија која ќе ме убедува да гласам.
imate srekja shto ste vo severen fyrom, vo albanija i albanskata enklava aka kosova kje bevte izmekjari. tuka zimate plata za doma sedenje, pleme nepismeno
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.837
Поени од реакции
23.386
Член од
22 мај 2022
Мислења
127
Поени од реакции
284

Kajgana Shop

На врв Bottom