Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Osven muhabetot za strujava, se drugo shto zboruvate ste totallno nadvor od reallnosta. Ne znam koj e ovoj glub albanec shto pishuvashe vo quora, bidejki i jas go citav, no za luge kao vas drzavata odamna trebashe da se podeli.
Ти само на була ти пичката можеш да ја делиш а за делење на Републиката ќе те пишува на некој споменик.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Osven muhabetot za strujava, se drugo shto zboruvate ste totallno nadvor od reallnosta. Ne znam koj e ovoj glub albanec shto pishuvashe vo quora, bidejki i jas go citav, no za luge kao vas drzavata odamna trebashe da se podeli.
Која поделба бе глуп еден. Сите општини каде ДУИ е на власт се на грб на државата заради блокирани сметки а тој ќе се делел. Богатите сакаат да се одделат а не голтарите. Ни го отековте веќе со тоа делење.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.531
Поени од реакции
47.915

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.351
Поени од реакции
4.489
Ме занима во што се состои гаранција; наведените „гаранти„ ќе гарантираат натамошно крадење ел.енергија, а остатокот од населението ќе добие гаранција од „гарантите„ дека и понатаму ќе си плаќаат крадена ел.енергија...

Ова крадењево веројатно фино се вклопува во економската програма од мин. Бектеши...како не ми текна порано па и јас да почнам.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.592
Која поделба бе глуп еден. Сите општини каде ДУИ е на власт се на грб на државата заради блокирани сметки а тој ќе се делел. Богатите сакаат да се одделат а не голтарите. Ни го отековте веќе со тоа делење.
pa aj da se odeleme da gledame koj e kriv, ako ne ni odi, togash pak reunion :toe:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.536
Поени од реакции
38.373
pa aj da se odeleme da gledame koj e kriv, ako ne ni odi, togash pak reunion :toe:
Сериозно сакаш да поделиш и да се отцепиш од држава во која не плаќаш струја, даноци, во ек на пандемија си се шеташ за време на полициски час, сите продавници ти работат без проблем, додека каурите седат затворени 4 дена за Велигден и ниеден закон не те фаќа ниту пак гони? Сериозно сакаш да се одввоиш од овој криминален рај на земјава за вас?
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
765
Поени од реакции
937
Сериозно сакаш да поделиш и да се отцепиш од држава во која не плаќаш струја, даноци, во ек на пандемија си се шеташ за време на полициски час, сите продавници ти работат без проблем, додека каурите седат затворени 4 дена за Велигден и ниеден закон не те фаќа ниту пак гони? Сериозно сакаш да се одввоиш од овој криминален рај на земјава за вас?
Ne razbira na podrum e deçkoto
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.592
Сериозно сакаш да поделиш и да се отцепиш од држава во која не плаќаш струја, даноци, во ек на пандемија си се шеташ за време на полициски час, сите продавници ти работат без проблем, додека каурите седат затворени 4 дена за Велигден и ниеден закон не те фаќа ниту пак гони? Сериозно сакаш да се одввоиш од овој криминален рај на земјава за вас?
za razlika od tvete podole ti zasluzuvash odgovor. Reallniot problem vo ova drzava e deka nikoj ne go saka, ni albancite, ni makedoncite. Vie se prepravate deka go sakate no kurot ne vi cue za drzavata, omrazata kon albancite vie pogolema od lubovta kon drzavata. Vie go sllushate Gruevski kako ve kradi, i pak go nego go glasate, samo zarati toa shto on zboruvashe protiv albancite, ama ne vi cueshe deka on go raspadashe drzavata.

Ni nie, ni vie ne go sakate drzavata. Evropa go saka poveke Makedonija, od kolku nas.
Автоматски споено мислење:

И тоа најверојатно на подрум у Швицарска :pos:
...ili vo Avstralija :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.023
Сериозно сакаш да поделиш и да се отцепиш од држава во која не плаќаш струја, даноци... Сериозно сакаш да се одввоиш од овој криминален рај на земјава за вас?
Ќути бе, не го учи. :unsure:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
pa aj da se odeleme da gledame koj e kriv, ako ne ni odi, togash pak reunion :toe:
Не, тогаш пак делење. Додека не биде секое село своја држава, како Германците. Па после ќе се запне инает и ривалитет меѓу селата, па ќе дојде до некој развој. И после некој нов Бизмарк ќе обедини се тоа.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Не, тогаш пак делење. Додека не биде секое село своја држава, како Германците. Па после ќе се запне инает и ривалитет меѓу селата, па ќе дојде до некој развој. И после некој нов Бизмарк ќе обедини се тоа.
Многу чекање е тоа бе, уште утре нека започнат референдум за илирида и нека шетаат во црни униформи, пожелно наоружани.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.344
Поени од реакции
16.514
Не, тогаш пак делење. Додека не биде секое село своја држава, како Германците. Па после ќе се запне инает и ривалитет меѓу селата, па ќе дојде до некој развој. И после некој нов Бизмарк ќе обедини се тоа.
Ја мајката, сеа ќе се делиме коа почнаа да се возат електричните возила на Дестани, епа не може.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom