Соживотот во Македонија

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.692
Поени од реакции
58.186
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.221
Немам проблем со соживот со другите етникуми, реален проблем имам со забеганите антиваксери и припадници на религијата на Facebook видеа со теории на заговор преведени на српски.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.692
Поени од реакции
58.186
Немам проблем со соживот со другите етникуми, реален проблем имам со забеганите антиваксери и припадници на религијата на Facebook видеа со теории на заговор преведени на српски.
Голем кур, не ти е ова тема за тоа. Друга тема имаш за антивакцери.

Или па, ако не, више коа си тука, кажи си со што све имаш проблем!

Со комшивката што пржи наса тераса?
Со тој на шалтер у банка?
Со колата што неќе да пали насабајле?
 

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
995
Поени од реакции
2.241
Кај сте виделе соживот со ш..... и? Не за џабе се испразнија Чаир и Бутел сите македонци се раселија на други места поготово после 2001-ва...
Автоматски споено мислење:

А еве го и хитот
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.425
Поени од реакции
16.171
Немам проблем со соживот со другите етникуми, реален проблем имам со забеганите антиваксери и припадници на религијата на Facebook видеа со теории на заговор преведени на српски.
Ако ова ти е реален проблем, а не ти се константните напади по автобуси од страна на племето врз ученици Македонци, не ти е проблем убиството на Саздо, убиството на младите Македонци на велики четврток во очи празникот Велигден, не ти е проблем терористичкиот напад во Диво Насеље, константното уништување на православни гробишта, уништување и пљачкање на црквите, етничкото чистење на Македонците од мешани средини и ред други дивјачки понашања, тогаш стварно имаш некој психички проблем.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.692
Поени од реакции
58.186
У KFC у Сити Мол, на пултот, кога нарачуваш, има екран, свртен кон тебе, на кој можеш да видиш што си нарачал до сега и колку кошта. Таков, каков што има има и во маркети и во други продажни места.

Екранот е само на албански и ти ги покажува ставкиве: produkti, cmimi, sa..., vlera.

Океј јасно ми е - го држат Албанци KFC и они така си сакаат, неќат на каурски да пишува, харам е тоа ваљда. Али па ако не е тоа за каури да прочитаат, тогаш можеби и не треба каури да купуваат од таму.

Ако не веруете, идите сами видете.
Автоматски споено мислење:


нула денови затвор за овие маченици на верата
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053
У KFC у Сити Мол, на пултот, кога нарачуваш, има екран, свртен кон тебе, на кој можеш да видиш што си нарачал до сега и колку кошта. Таков, каков што има има и во маркети и во други продажни места.

Екранот е само на албански и ти ги покажува ставкиве: produkti, cmimi, sa..., vlera.

Океј јасно ми е - го држат Албанци KFC и они така си сакаат, неќат на каурски да пишува, харам е тоа ваљда. Али па ако не е тоа за каури да прочитаат, тогаш можеби и не треба каури да купуваат од таму.

Ако не веруете, идите сами видете.
Автоматски споено мислење:


нула денови затвор за овие маченици на верата
Ама не се такви торбешите,ова некоја грешка е.Нема шанси така да се однесува еден Македонец Муслиман,ние ги имаме отфрлено а и тие се Македонци
:lolzz:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
2.769
Ама не се такви торбешите,ова некоја грешка е.Нема шанси така да се однесува еден Македонец Муслиман,ние ги имаме отфрлено а и тие се Македонци
:lolzz:
Има многу Албанци што се презиваат на ски. Торбеш тешко дека онаков нагласок на македонски може да извади, чист македонски зборат они.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.479
Поени од реакции
22.053
Има многу Албанци што се презиваат на ски. Торбеш тешко дека онаков нагласок на македонски може да извади, чист македонски зборат они.
Бошњачко име,Македонско презиме,торбеш е жими све даааа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom