Соживотот во Македонија

Член од
24 март 2010
Мислења
13.506
Поени од реакции
20.352
Ако не скокнеме и ние на истиот воз што е можно побрзо, ние ќе го платиме цехот за србите. Кога ќе падне глобохомо хегемонијата, србите ќе добијат поволна партиција на косово, и ако ние не учествуваме во тој план, шипоите ќе се осоколат да грабнат што поголем дел од северџание, да компензираат за губитокот на север
Тоа и не звучи како лош план.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
472
Поени од реакции
891
Тоа и не звучи како лош план.
“Поголем” е клучниот збор горе. Сецесија би била дар од Бога ама лесно можеме да ги изгубиме сите градови од Струга до Куманово, ако немаме саглам поддршка од надвор.
 
Член од
12 април 2020
Мислења
203
Поени од реакции
419
“Поголем” е клучниот збор горе. Сецесија би била дар од Бога ама лесно можеме да ги изгубиме сите градови од Струга до Куманово, ако немаме саглам поддршка од надвор.
Бу купил стан или куќа во Струга? Или Куманово? Или дали би живеел во еден од тие два градови?... Тоа е вистинското прашање...
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
472
Поени од реакции
891
Бу купил стан или куќа во Струга? Или Куманово? Или дали би живеел во еден од тие два градови?... Тоа е вистинското прашање...
Ако ги зачистме малку, ќе станат одлична локација и за стан и за куќа.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.506
Поени од реакции
20.352
“Поголем” е клучниот збор горе. Сецесија би била дар од Бога ама лесно можеме да ги изгубиме сите градови од Струга до Куманово, ако немаме саглам поддршка од надвор.
По прошталната тура на Меркел на Балканот може да видиш колкава поддршка имаме. Ако не се смилуваат боговите преку барата, по којзнае кој пат, може и српски кусур да сме, не само албански.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
472
Поени од реакции
891
По прошталната тура на Меркел на Балканот може да видиш колкава поддршка имаме. Ако не се смилуваат боговите преку барата, по којзнае кој пат, може и српски кусур да сме, не само албански.
Од запад ништо не добиваме, исток е спасот.
Ќе биде интересно кога ќе го инсталираат тој ретардираниот Белгиец на местото на Меркел. Афд сигурно ќе зајакне, во најмала рака во источните држави и тука може да бараме сојузници.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.506
Поени од реакции
20.352
Од запад ништо не добиваме, исток е спасот.
Ќе биде интересно кога ќе го инсталираат тој ретардираниот Белгиец на местото на Меркел. Афд сигурно ќе зајакне, во најмала рака во источните држави и тука може да бараме сојузници.
Ти личи ли дека било кој од сегашнава политичка сцена може да оствари сериозен контакт со Москва или Пекинг? Ќе не спакуваат сега во Кралството на Србите и Албанците, чисто колку да не скокаме и да не ги досаѓаме додека сериозно решавање на регионот не дојде на дневен ред.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
472
Поени од реакции
891
Ти личи ли дека било кој од сегашнава политичка сцена може да оствари сериозен контакт со Москва или Пекинг? Ќе не спакуваат сега во Кралството на Србите и Албанците, чисто колку да не скокаме и да не ги досаѓаме додека сериозно решавање на регионот не дојде на дневен ред.
Точно така. Затоа реков да го фатиме рускиот воз со србите откога ќе падне амрериканската хегемонија. Не верувам дека било кој од сегашниве идиоти се спремни за тоа, ама затоа лек е формирање на нова хард кор етно десница.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.577
Поени од реакции
13.570
Ти личи ли дека било кој од сегашнава политичка сцена може да оствари сериозен контакт со Москва или Пекинг? Ќе не спакуваат сега во Кралството на Србите и Албанците, чисто колку да не скокаме и да не ги досаѓаме додека сериозно решавање на регионот не дојде на дневен ред.
Зошто не ми одговори на прашањето, дали според тебе поделба на Македонија не е лош план?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.900
Поени од реакции
19.706
Што не звучи као лош план? Поделба на Македонија?
Тргни reverse engineering што сега добиваме од тие места, колку македонци се останати, и ќе дојдеш до разумен заклучок.

@Shahbaz мислам дека Филипче е правото дете за ова, како е накурчен на Тетово во моментов, би ги пратил и во вселената. Ако не сака тој, го враќаме војводата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.577
Поени од реакции
13.570
Тргни reverse engineering што сега добиваме од тие места, колку македонци се останати, и ќе дојдеш до разумен заклучок.

@Shahbaz мислам дека Филипче е правото дете за ова, како е накурчен на Тетово во моментов, би ги пратил и во вселената. Ако не сака тој, го враќаме војводата.
Не не, ок си е тоа. Сакав он да ми одговори затоа што еднаш додека беше друга партија на власт имаше еден друг став.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.900
Поени од реакции
19.706
Не не, ок си е тоа. Сакав он да ми одговори затоа што еднаш додека беше друга партија на власт имаше еден друг став.
Да не се странците постојат други методи за да се средат овие градови. А со тоа што се случува во моментов и 20тина години наназад, поарно е да го немаме тој дел, отколку да го имаме, и да плаќаме сите за тамошните паразити.
Без разлика која ќе биде партијата на власт, ситуацијата таму само ќе се влошува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom