Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па нека завршат некој факултет наместо да вадат деца од уши и може и ќе има.

Најгнас категорија ми се ова ѓупциве, од организираниот криминал по семафори преку кражбите што ги прават кај стигнат па се до оние Македонци што почнуваат репорт да ти стискаат на фб ако пишеш ѓуптин :гомце:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.152
https://libertas.mk/se-obidel-da-krade-go-kidnapirale-doshla-grupa-da-go-oslobodi-se-tepale/?fbclid=IwAR25y40muSNun1WjkNn9FJMB36rX4D_ZweCPF-HuO6dUs_xEcuPnEjYcX1U
ове ќе е она што се пишува тука, дека малолетници дрско влегуваат во дворови и крадат ???
Како бре го киднапирале? Да не требаше да го почастат нешто?
Ненормални.

Златна Југославија за вакви.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Па нека завршат некој факултет наместо да вадат деца од уши и може и ќе има.

Најгнас категорија ми се ова ѓупциве, од организираниот криминал по семафори преку кражбите што ги прават кај стигнат па се до оние Македонци што почнуваат репорт да ти стискаат на фб ако пишеш ѓуптин :гомце:
:facepalm:
Зарем има и такви пациенти?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
:facepalm:
Зарем има и такви пациенти?
Мало забегување од темава, се расправав со еден зошто сум пишала ѓуптин, пуштив линк дека тој термин не е расистички, дека ПОСТОИ во македонскиот јазик и е ПРИФАТЕН, ме блокна и тоа е сѐ што треба да знаеш околу таквите.
После ФБ ми имаа пратено warning некој, глупости ама ништо не се случи Like I give a damn :D
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
сигурно има, не се сите кај нас некапени има и од тие капените .
Така некако изгледа..
Мало забегување од темава, се расправав со еден зошто сум пишала ѓуптин, пуштив линк дека тој термин не е расистички, дека ПОСТОИ во македонскиот јазик и е ПРИФАТЕН, ме блокна и тоа е сѐ што треба да знаеш околу таквите.
После ФБ ми имаа пратено warning некој, глупости ама ништо не се случи Like I give a damn :D
Случкава што ја опишуваш не е од некој НЏО ухлеб шо јаде гомна по социјални мрежи, за да се покаже пред шефовите, туку е фул ретард, левел Бардовци.
Само, нели не сум налетал на такви, или ги има многу малку, или во живо не одат фул ретард.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Мало забегување од темава, се расправав со еден зошто сум пишала ѓуптин, пуштив линк дека тој термин не е расистички, дека ПОСТОИ во македонскиот јазик и е ПРИФАТЕН, ме блокна и тоа е сѐ што треба да знаеш околу таквите.
После ФБ ми имаа пратено warning некој, глупости ама ништо не се случи Like I give a damn :D
Глупи луѓе... Уствари Ѓуптин е најприкладен збор за нивното етничко потекло. Дури и Gypsy има корен од Ѓуптин. Али јебига постојат разно-разни либтардирани дегеноиди со основна култура нула, чие животно достигнување е ловење вештерки.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Ваквите кодоши треба еднаш да се стават на тапет. За да пркнеме како држава, прво и основно треба кодошилакот да се искорени. Јавно треба да се пљукаат и да се омаловажува ваквиот гамад. Треба на идните генерации да им се покаже како не треба да се прави. Да им ебам тоа кодошите скапани. Дно од луѓе... Неможам ни луѓе да ги наречам овие лигави суштества...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.254
Поени од реакции
27.653
Мало забегување од темава, се расправав со еден зошто сум пишала ѓуптин, пуштив линк дека тој термин не е расистички, дека ПОСТОИ во македонскиот јазик и е ПРИФАТЕН, ме блокна и тоа е сѐ што треба да знаеш околу таквите.
После ФБ ми имаа пратено warning некој, глупости ама ништо не се случи Like I give a damn :D
Glumat crnci ostaj gi.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.667
Поени од реакции
4.750
Ima lugje.. i cigani -koi se najnikakva klasa na sustestva na planetava.Svetot bi bi podobar bez niv.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.648
Истиот метод со кој се манипулираат ваквите теми на западот ни се случуваат и тука и како и се останато досега, се што беше можно а е лошо од запад ни стана секојдневие. Значи нападнат си, не си безбеден дома ни ти ни твоите, ти се случува психичко и физичко насилство, органите не реагираат, тргнуваш да се браниш и си крив, наместо ти да се буниш они се ќе се бунат затоа што некое дете било тепано, замисли затоа што било најдено во туѓ подрум.


Во најава нови симптоми во опшеството, ака Брејвик од Осло.

ПС: Би ми било мерак во скоро време кучињата џандарски да го осетат малку соживотот на своја кожа, на некој насилен цигански протест.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.685
Поени од реакции
2.521
Ima lugje.. i cigani -koi se najnikakva klasa na sustestva na planetava.Svetot bi bi podobar bez niv.
Народ што си ги пцуе меѓусебно малолетните деца не ни заслужува подобро.
Ѓуптин 1: абе не се расправај да ти ебам децата
Ѓуптин 2 (татко на децата): Оди бе, ене ги дома се.
Со свои уши го слушнав муабетов. Filth од епски размери
 

Kajgana Shop

На врв Bottom