Советувалиште за родители, деца и млади

Член од
12 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
10
Секако и пубертетот влијае, а кои суплементи ги препорачувате?
Д3 и омега3 пастили - Витоси, испробано одлични, за деца од три до десет години.
 

Attachments

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Секако и пубертетот влијае, а кои суплементи ги препорачувате?


Ги имам и јас лично користено пред некоја година. Погодни се за возраст од 2 години, горна граница нема, може и возрасни да ги користат, но секако поголема количина. Ако за дете од 6-7 години треба 1 бомбонче дневно, за 12-15 годишно по 2-3, за возрасни 4-5. Се лижат/шмукаат и се многу вкусни, како PEZ бомбоните.
 
Член од
12 март 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo ve molam za mislenje ili nekoj od iskustvo. Malata mi e 7god I pocnavme vo 1 odd. Vo skoloto mnogu me zboruva koga ke ja prasa nastavnickata koga saka odgovara koga ne....so decata isto taka....neznam sto uste da prezemam zavisna e od tel I laptop sega toa I e zabraneto
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
На видеово фино лепо имате пример,зошо ги сакам Црнците.Фино лепо мама и кажува интро на малава 12-на ќерка,улази в кола,неќеш.? Шжглаап ....У стил.:cool::D

Дали си свесен дека поради вакво воспитување, ќеркава ќе се ебе 5 пати повеќе отколку што вообичаено би се ебела?
 
Член од
25 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво,
Нова сум на форумов гледам имате интересни теми.Сакам да ве замолам за мала подршка да ја лакнете мојата фб фан страна на мојот блог. Мн. ќе ви бидам благодарна!!!:):):)
https://www.facebook.com/zivotstil1/

поздрав се најдобро!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom