Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

I

IBIZA SOUND

Гостин
ne znam dali prasanjeto e za tuka,no ne sretnav tema za kamioni

sto e razlikata megju MAN 403 i 414. A isto godiste se
--- надополнето: 24 септември 2013 во 12:16 ---
ili man 463
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
201
Поени од реакции
32
Да не знае некој колку пари е хемиско чистење на голф 3 и полирање ?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Lugje imam edna maka golema so kolata. Lada 111 (karavan) skrseni mi se mentesite na gepekot. Od Kicevo sum vo gradov nikade ne uspeav da najdam ni pa nekoj znae da napravi. Bev po otpadite kaj Tetovo nema ni tamu, vo prodavnici za avtodelovi prasuvav vikaat gi nema da se kupat novi istoto mi go kazaa i vo Peugeot vo Skopje tie se serviseri za Lada. Da mozese da se zavarat starite arno ama i tie se nekoj Gus materijal i ne se varat so nisto. Ako znae nekoj nesto ke me spasi!

Po vtor pat prasuvam eve 3 meseci ima kaj nemozam da najdam?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Lugje imam edna maka golema so kolata. Lada 111 (karavan) skrseni mi se mentesite na gepekot. Od Kicevo sum vo gradov nikade ne uspeav da najdam ni pa nekoj znae da napravi. Bev po otpadite kaj Tetovo nema ni tamu, vo prodavnici za avtodelovi prasuvav vikaat gi nema da se kupat novi istoto mi go kazaa i vo Peugeot vo Skopje tie se serviseri za Lada. Da mozese da se zavarat starite arno ama i tie se nekoj Gus materijal i ne se varat so nisto. Ako znae nekoj nesto ke me spasi!

Po vtor pat prasuvam eve 3 meseci ima kaj nemozam da najdam?

А да си земеш еден стап за потпирање на гепекот.По трет пат ти пишувам.:)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
А да си земеш еден стап за потпирање на гепекот.По трет пат ти пишувам.:)

Ти се ду.иш некој мака си имат, ќе ти пуштам некоја клетва ќе немојш со 2 стапа твојот да го потприш :rolleyes:
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Ти се ду.иш некој мака си имат, ќе ти пуштам некоја клетва ќе немојш со 2 стапа твојот да го потприш :rolleyes:

Јас со рачната пумпа го потпирам,најозбилно,и кај мене не држи,немам прашано колку пари се и кој е дефект,дали левиот или десниот амортизер.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Јас со рачната пумпа го потпирам,најозбилно,и кај мене не држи,немам прашано колку пари се и кој е дефект,дали левиот или десниот амортизер.

Е така ама кај мене двата се скршени, гепекот е врзан со ортома, отворање со полиција :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Каде да најдам евтини ама добри греачи за бравото.
--- надополнето: 25 септември 2013 во 21:25 ---
До сеа користев халогенка h7 55W од тие обичните сега најдов едни други халогенки хенон ги викат што светат по бела светлина ама тие се изледа 100W дали може да се случи нешто со тоа што се појаки
Јачината ќе ти ја изгори рекетата,треба реле да се стави и тогаш ќе немаш проблем
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Каде да најдам евтини ама добри греачи за бравото.
И да траат едно 20-25 години побарај.

Евтино и добро не оди. Башка за тие возила искра греачи се 500-600 денари еден. Шо сакаш поефтино?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
И да траат едно 20-25 години побарај.

Евтино и добро не оди. Башка за тие возила искра греачи се 500-600 денари еден. Шо сакаш поефтино?
Купив таков греач не траеше ни 1000 км,инаку занам што е добро ама капарисана ми е и не ми се даваат 1400 денари за оригинален греач од овластен сервис.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Купив таков греач не траеше ни 1000 км,инаку занам што е добро ама капарисана ми е и не ми се даваат 1400 денари за оригинален греач од овластен сервис.
А пола греач, не даваа да купиш? Кој ти рекол дека се менува само еден? То само кај нас го има и никаде на друго место. А не рекле џабе сиромајо два-три пати плаќа.

Греачи се менуваат сите комплет. Макар и само еден да е прегорен.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
А пола греач, не даваа да купиш? Кој ти рекол дека се менува само еден? То само кај нас го има и никаде на друго место. А не рекле џабе сиромајо два-три пати плаќа.

Греачи се менуваат сите комплет. Макар и само еден да е прегорен.
Ако ги сменам сите четири ќе ми се намали добивката.Да не ја продавав ќе ги сменев сите.
Најверојатно ќе му ставам еден оригинален,па после нека си прават сервис
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Момци ај мислење од вас
се работи за Renault Scenic 1.9 dci, досега постојано турам нафта од лук оил, потрошувачката ми беше градска од 6-7, отворена од 5-6л на 100км. Пред неколку месеци имав некој судар и беше оштетен интеркулерот, сменив друг ама половен тогаш. Во последново време некако како да ми троши повеќе со 1-2л + на 100км. Можно ли е интеркулеров да има улога или пак нафтата да не е како што треба па да јади повеќе. Инаку вожњата ми е иста, исто ја газам али помалку км во последниве 3 месеци како да поминувам со исто литри нафта.
Инаку моторот не дува, снагата и е иста и не чади така да мислење што би можело да биде.
(п.с без клима уклучена потрошувачкава е и порано и сега)
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Е шо има врска дали има или нема? Ти би сервисирал кола пред да ја продадеш?
jas bez razlika dali prodavam ili ne si ja servisiram kolata redovno i ne se pram dzuptin ad se sramam pred nekoj za 1.000 denari to oti nemam pari kako fringe toj e poln pari (kako so se kazuva) ama ce se srami i dzuptin ce bidi za 1000 denari
 

Kajgana Shop

На врв Bottom