Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ako e DTi i imas maka so motorot tesko tebe. Se nadevam deka ne.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.714
Поени од реакции
6.650
И никој ништо не одговори за прашањето за ксенон светла, браво бе...:facepalm: Ај втор обид.
Значи сакам да му сменам на Голф 4 ксенон светла. Е сега прошарав по интернет и најдов најразлични ознаки, бои, типови и триста чуда. Ако може некој приближно да сподели искуство можда, шо најмногу одговара за Голф 4, дали сите светла одговараат на сите коли, од кој производител да барам, или сите се кинески...која цена, гаранција...и други мали заебанции...

Па ајде да видиме сега некој дали ќе одговори. :D
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ne se luti,znam odma sto e bolkata. Okolu 500-700 evra e repariranje na boš pumpa so garancija nedela dena ili uopste nema garancija. Gi pravi eden vo kavadarci. Celo Skopje so promašenite opeli navali kaj nego. Batkata si namlati pari,alal da mu e.
Што одговараш кога никој не те праша.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Обично на голфовите рачките излегуваат без да се вади тапацирот. Отворија вратата и погледни покрај гумата треба да има штраф.

Еве краток туторијал за Џета, тро понова. Мада процесот горе долу е ист.
Џиш ај твое мислење за А160 CDI......Пријател сака да земе па го интересира бидејки за CDI нема многу информации чоекот......
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Џиш ај твое мислење за А160 CDI......Пријател сака да земе па го интересира бидејки за CDI нема многу информации чоекот......
Матиз со Мерцедес мотор ти се А класитесамо малку поголемо..Грдо како стап.
--- надополнето: 2 април 2013 во 23:34 ---
Кога фаќаш сеир на други обично по карма ти се враќа:)
Не е сеир,во право е Валволин,имам комшија има Зафира 2.0 DTI,ја увезе од Италија,и само што ја купи по неполни 3-4 месеци му откажа бош пумпата.Ја среди некако ја оправи,му се еба турбото.Го среди и тоа,купи друго,му тече матик,тоа за сервото,треба цела предница да се вади,не се нафаќа мајсторот за тој зафат.На рамно ако стои,не тече многу туку капе.Цела кола му е полна со празни тубиња од матик.На второто,третото палење испушта бел чад.И тоа големи облаци.А имам слушано дека и не е којзнае колку погоден овој мотор.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Матиз со Мерцедес мотор ти се А класитесамо малку поголемо..Грдо како стап.
--- надополнето: 2 април 2013 во 23:34 ---


Не е сеир,во право е Валволин,имам комшија има Зафира 2.0 DTI,ја увезе од Италија,и само што ја купи по неполни 3-4 месеци му откажа бош пумпата.Ја среди некако ја оправи,му се еба турбото.Го среди и тоа,купи друго,му тече матик,тоа за сервото,треба цела предница да се вади,не се нафаќа мајсторот за тој зафат.На рамно ако стои,не тече многу туку капе.Цела кола му е полна со празни тубиња од матик.На второто,третото палење испушта бел чад.И тоа големи облаци.А имам слушано дека и не е којзнае колку погоден овој мотор.
А што и да е во право, што си коментирате без врска, Опел само ДТИ го има моторот?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
А што и да е во право, што си коментирате без врска, Опел само ДТИ го има моторот?
Па за тоа служи форумов,за коментирање,нервирање,давање совети.Да не набројувам даље,знаеш и ти,голем си.За тој мотор имаше дискусија,и јас само се надоврзав.На програмата е јапонскиот Исузу,али во следната епизода.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Па за тоа служи форумов,за коментирање,нервирање,давање совети.Да не набројувам даље,знаеш и ти,голем си.За тој мотор имаше дискусија,и јас само се надоврзав.На програмата е јапонскиот Исузу,али во следната епизода.
:facepalm: пази болд.
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Што одговараш кога никој не те праша.
Извини друже и ја ќе ти се умешам у муабетот, како што кажа valvoline, мој комшија му се расипа бош пумпата и ја однесе во Кавадарци околу 500-600 евра му земаа за да му ја напраат, valvoline мислам за ист човек праиме муабет
Иначе се работи за Опел Вектра со исузу мотор
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Извини друже и ја ќе ти се умешам у муабетот, како што кажа valvoline, мој комшија му се расипа бош пумпата и ја однесе во Кавадарци околу 500-600 евра му земаа за да му ја напраат, valvoline мислам за ист човек праиме муабет
Иначе се работи за Опел Вектра со исузу мотор
Ако де, бар муабет си напрајвте за чоекот од Кавадарци.

Јас едно прашувам тие друго си прат муабет, абе господ да чуват.
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Ако де, бар муабет си напрајвте за чоекот од Кавадарци.

Јас едно прашувам тие друго си прат муабет, абе господ да чуват.
Добро друже, бегам и јас, не ти се мешам (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom