Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Епа вака...заинтересиран сум да ја купам колава на ново....е сега ме интересира дали некој ја има или можеби знае нешто повеќе,дали се исплати и такви работи ...однапред благодарам
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Јас имам Киа Рио 2010 1,4

купена јули 2010 за 9700евра, одлично ме служи и троши помалку од 6л:) Пројдов околу 12000км, има 5год. гаранција/сервис, сите пофалби кон колава, супер е, ко џип е висока. Земај нема да погрешиш.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Новото Рио е лудница, ако ти лежи земи си го, погледни и сфивт новиот, ибицата постар модел ама ја даваат со 1,2 тси добра цена, фиестата ти е во тој ценовен ранг. Разгледај си провози си.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Јас имам Киа Рио 2010 1,4

купена јули 2010 за 9700евра, одлично ме служи и троши помалку од 6л:) Пројдов околу 12000км, има 5год. гаранција/сервис, сите пофалби кон колава, супер е, ко џип е висока. Земај нема да погрешиш.
Ја намерачив колава ,а у пон се сликам за возачка,и дека по брза постапка за 2 дена ја зиам возачката,па сакам у пон и да идам до киа и да си ја нарачам... таа со повеќе опрема што е 11.050. евра... планирам 1.2-85 коња,бензине...чим викаш дека си задоволен,значи да ја зимам... фала ти на помошта;)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Како оваа што ја гледате на сликава има ли некој во мкд??? Јас до сега не видов, гледам само постари модели оние со поголем гепек, вакви не. За новата верувам дека е супер, а како што гледав слики и клипчиња и изгледа супер. Среќно.
 
L

Lu

Гостин
Многу симпатично количе :)



Ако планираш да купуваш мала кола ( Б сегмент) за околу 11.000 евра, размисли и за Форд Фиеста, Фиестата е фантастична.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Многу симпатично количе :)



Ако планираш да купуваш мала кола ( Б сегмент) за околу 11.000 евра, размисли и за Форд Фиеста, Фиестата е фантастична.
епа вака брат
1.фиестата-ја гледав,за 2000 евра поевтина е,ама у внатре нема многу многу електрика,некако обична ми е. сепак е марка признавам
2. сеат ибица-ја видов и таа ама некако многу ми е скапа за тие перформанси што ги има (негде околу 15-16000 евра) а нема многу многу опрема
3. го гледав и хјундаи ix20 -тоа прво бев попален по него,ама кога отидов у салон видов дека за 13000 евра недобивам ништо освен тркала и волан..со се опрема ќе ме фатеше негед 20000 евра...
4. го гледам дачиа џипот,ама некако не ми е по мерак
5.фиат линеа м испомнуваа со вграден плин,ама на газот(задниот дел) некако грда ми е,а и многу долга ми е
А киа рио-во некако незнам,се заљубив во него.... многу мерачки ми е,има електрика,а таков сум сакам многу додатоци да има,има 15“ бандажи,има ерзија со затемнети стакла,со електирка и греење на ретровизори..многу опрема за евтини пари,а и плус за прва нова кола(не половна) мислам дека таман ќе ми биде
1.2 CVVT 16V
  • Зафатнина
  • 1,248 cc
  • Макс. Моќност
  • 85 ks @ 6,000 vvm
  • Макс. Врт. Момент
  • 12.2 kg.m @ 4,000 vvm
 
L

Lu

Гостин
Ја намерачив колава ,а у пон се сликам за возачка,и дека по брза постапка за 2 дена ја зиам возачката,па сакам у пон и да идам до киа и да си ја нарачам... таа со повеќе опрема што е 11.050. евра... планирам 1.2-85 коња,бензине...чим викаш дека си задоволен,значи да ја зимам... фала ти на помошта;)
Направи тест возење и на останатите мали возила, можеби кога ќе ги извозиш и другите возила, некое сосема десетто возило што не си го планирал ќе ти остави најдобар впечаток :)
Форд Фиеста има одлична вожња, Мицубиши Колт со 95 кс е струја, Сузуки Свифт за 10.290 евра е исто така одлично количе ... имаш прилично голем избор...

епа вака брат
Женско сум :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
1.2 CVVT 16V / 85 KS
LX M/T
592.100,-
9.550,-
623.100,-
10.050,- евриќи

1.2 CVVT 16V / 85 KS
EX M/T
654.100,-
10.550,-
685.100,-
11.050,- евриќи
за двата модела цената е за со 5 врати,само што поскапата варијанта е со дополнителна опрема(фиока со клима,резервно тркало,магленки)
--- надополнето: 29 јануари 2012 во 00:29 ---
Направи тест возење и на останатите мали возила, можеби кога ќе ги извозиш и другите возила, некое сосема десетто возило што не си го планирал ќе ти остави најдобар впечаток :)
Форд Фиеста има одлична вожња, Мицубиши Колт со 95 кс е струја, Сузуки Свифт за 10.290 евра е исто така одлично количе ... имаш прилично голем избор...


Женско сум :)
Како прво извини за грешката ,сеа сестра ќе те викам :)
иначе ги гледав другитте,колтот го иам позајмено од другарче да го повозам,само незнам дали си видела во колотот под хауба дека освен држачите за моторот што се железин,се друго е пластика,и не ми се свиѓа тоа.....
 
L

Lu

Гостин
1.2 CVVT 16V / 85 KS
LX M/T
592.100,-
9.550,-
623.100,-
10.050,- евриќи

1.2 CVVT 16V / 85 KS
EX M/T
654.100,-
10.550,-
685.100,-
11.050,- евриќи
за двата модела цената е за со 5 врати,само што поскапата варијанта е со дополнителна опрема(фиока со клима,резервно тркало,магленки)
Само поради овие 3 работи е поскапа за 1.000 евра ?

Сега ми текна ... Опел Астра (Класик 3) 1.6 со 115 коња, со 5 врати и со добра опрема (клима, електрика ...) ја даваат за 11.290 евра.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Само поради овие 3 работи е поскапа за 1.000 евра ?

Сега ми текна ... Опел Астра (Класик 3) 1.6 со 115 коња, со 5 врати и со добра опрема (клима, електрика ...) ја даваат за 11.290 евра.
Опрема LX
- клима уред со ладење во фиока
- надворешни рачки во боја на каросерија
- филтер за полен
- електрика на предни прозори со заштита
- предни светла за магла
- возачко седиште подесиво по висина
- тонирани стакла
- потпирач за рака со кутија
- кожа на волан и менувач
- кутија за наочари со помошно светло
- ретровизори со греење во боја на каросерија
- помошно резервно тркало
--- надополнето: 29 јануари 2012 во 00:39 ---
Еве ти ја основната опрема ,таа погоре е за 1000 евра плус што добиваш
Опрема LX
- 6xAirbag (возачки, совозачки, странични, завеси)
- потпирачи за глава подесиви
- ESP(ABS+EBD+TCS+HAC+VSM)
по висина напред
- RDS+CDP+MP3+USB+AUX
- потпирачи за глава подесиви
- 4 звучника и антена
по висина назад
- серво волан подесив по висина и длабочина
- заштита од страничен удар
- аудио команди на волан
- сигурносна брава на задните врати
- централно заклучување со далечинско и аларм
- делива задна клупа 60:40
- патен компјутер
- безбедносни појаси подесиви по висина
- обртомер со LCD дисплеј
- трето стоп светло
- електрични ретровизори
- држачи за чаши на централна конзола
- висинско подесување на предни светла
- ISOFIX за детско седиште
- браници боја на каросерија
- сет за брза репарација на гуми
- задно светло за магла
- 15" бандажи со пневматици 185/65R
 
L

Lu

Гостин
Одлична опрема, за 11.050 евра и те како се исплати, а башка и има одличен изглед Риото, од напред ми изгледа набилдано ... едноставно екстра е количето.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Одлична опрема, за 11.050 евра и те како се исплати, а башка и има одличен изглед Риото, од напред ми изгледа набилдано ... едноставно екстра е количето.
и мене ме бендисува многу...така да одлучив,гледам има задоовлни,на многумина им се допаѓа,така да 90% е сигурно дека рио ќе земам...деновиве да идам да видам само дали имаат спремно и да му се израдувам ко мало дете :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
L

Lu

Гостин
и мене ме бендисува многу...така да одлучив,гледам има задоовлни,на многумина им се допаѓа,така да 90% е сигурно дека рио ќе земам...деновиве да идам да видам само дали имаат спремно и да му се израдувам ко мало дете :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Ајде па за некој ден официјално да се пофалиш :)
И јас скоро купив нов автомобил, па од искуство ти кажувам ако го има автомобилот на лагер треба само да ги уплатиш парите во банка и можеш истиот ден да си го земеш количето и да уживаш во новиот автомобил (y)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Ајде па за некој ден официјално да се пофалиш :)
И јас скоро купив нов автомобил, па од искуство ти кажувам ако го има автомобилот на лагер треба само да ги уплатиш парите во банка и можеш истиот ден да си го земеш количето и да уживаш во новиот автомобил (y)
тоа ми е,да го има на лагер,а иначе,гледам акција имаат за риото со 0 % учество,така да интресно ќе биде,и + гратис плазма нешто давале...како тргна работава ем кола ем телевизор ќе ке добијам (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom