Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
9 ноември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
10
Кратко и јасно-лагер бучи а злоб тропа-грчи и нема филозофија
--- надополнето: 1 јануари 2012 во 17:53 ---
Дигни на дигалка и сврти го тркалото. Ако врти со непријатен звук како да гребе-мели или бучи тој е .
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Eве се вратив од Охрид сега,гледам дискусија се водело за тоа што е.По кривините на Стража кога вртев десно ни тропка ни се тресе воланот,но кога вртам лево тропа десното тркало и благо по малку се тресе воланот.Колку чини ова да се направи одприлика?Вака како новогодишна честитка и не ми е баш добредојдена :D

П.С СРЕЌНА НОВА ГОДИНА НА СИТЕ,И СЕ НАЈДОБРО ВО НЕЈЗЕ ! :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Чим тресе волан и тропа може да е и крив бандаж или крива гума
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Dali ako kolata koja mi e carinena po 1 mesec ne ja registriram i ja vozam na colo tabli ke ima nekoja kazna , ili mozam i pose eden mesec da podnesam za registracija |?
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
^
ако ти е поминат цолот немој да те фатат зш казна е 300еур а можеш да го регистраш и после 5 години ако сакаш. поздрав
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
Денеска слушанав дека законот за возач почетник кој што не може 2 год да вози после 11 од оваа година е смален на 1 год.Вистина ли е тоа?
 
Член од
4 јануари 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
zdravo i srekna nova godina na site . sakam da kupuvam golf 3 pa da ve prasam koj diesel motor na golf 3 e najdobar i kolku od prilika im e potrosuvackata na gorivo?
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Glej ako moes da go najdes toj so e posledniot 1.9 tdi so go stavaa posle u 4kata
 
Член од
4 јануари 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Што мислите за новиве горива што ги промовираше Макпетрол? Пред да ми рикне бош пумпата ставав од Макоил се додека се случи оној тажен момент каде што се опростив со 600 евра. Почнав да ставам исклучиво во Макпетрол, но сега јанза ме јаде, или пак лук ооил е решењето. Инаку се работи за Астра Г 2000 дизел ДТИ. 1999 модел не е со исузу мотор. Кажувајте совет кој што мисли. Или на крај да бутам во нафтата и уље за да ја подмачкува бош пумпата?
Тоа не било од горивотго него од 500-600000 илјадарки што ги има поминато
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
a kako da go najdam od koja godina do koja go stavale u 3
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 21:00 ---
Od 1996 do 1997 e stavan toj motor ima 110 konja nemoes da go utnes.
--- надополнето: 5 јануари 2012 во 02:06 ---
Што мислите за новиве горива што ги промовираше Макпетрол? Пред да ми рикне бош пумпата ставав од Макоил се додека се случи оној тажен момент каде што се опростив со 600 евра. Почнав да ставам исклучиво во Макпетрол, но сега јанза ме јаде, или пак лук ооил е решењето. Инаку се работи за Астра Г 2000 дизел ДТИ. 1999 модел не е со исузу мотор. Кажувајте совет кој што мисли. Или на крај да бутам во нафтата и уље за да ја подмачкува бош пумпата?
moj drugarski sovet so sum go cul od 100 majstori ti e da si turas po malku dvotaktol u rezervar da si se podmackue pumpata, ako sakas da ti trae poise.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Здраво :), имам еден проблем со менувачот на мојата застава имено кога е во лер позиција менувачот при додавање на гас, почнува да свири.
Во што би можело да биде проблемот???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom