Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Сепак никој не даде совет на колку километри треба да се менува :)
5 години или онолку колку што ти налага произведувачот на каишот.... најчесто 50.000км.

--- надополнето ---

Ај кој се разбира повеќе да ми каже дали вреди да се земе Tiburon Hyundai Coupé 2.0 Fx . Кажете ми предности и негативности...
На мајками колега зеде вакво... имав прилика да попрам муабет со него, возилцето е топ. Но, човекот беше прилично незадоволен бидејќи му трошеше 13-14 литри бензин низ град, а пред тоа имал Поло класик шо му трошело 6-7 литри дизел...

Тоа е тоа, потрошачи се големи имаат силни мотори под хауба, биди свесен за тоа.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Јас со Нубирата напраив 115000км, 8 години и кусурот. Бев пред месец дена на проверка, што како зошто, баш ги гибнав за каишите. Ги проверија ми викаат здрави се коска, подобро не ги менувај. Во официјален сервис ова. :toe:
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
172
Поени од реакции
47
Dali nekoj znae kaj mozam da si kupam 70 %tna klima folija ?? Fala
PixY, кај моиве во плимонт можеш да купиш. 15 еур квадрат. Само објаснете се , што подразбираш под 70%, дали пропустливост на сончеви зраци или 70% затемнување? По спецификација, 70% значи сончева пропустливост, некако обратно доаѓа во поглед на разбирањата на клиентите.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Дозволено е со затемнети стакла и до кој процент?
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Дозволено е со затемнети стакла и до кој процент?
Предни (странични) 30%
Задни (странични) 50%

И гледај во Новус, ти ставаат печат во сообраќајната и немаш фрки со полиција.
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
172
Поени од реакции
47
Дозволено е со затемнети стакла и до кој процент?

Предни (странични) 30%
задни странични и задна шфершајбна (доколку возилото има 2 ретровизори) 0% ,во превод 100% непропустливост на светлина

--- надополнето ---

и во плимонт ти се со а-тест фолиите
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=138840042&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=49&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2&picture=2

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=138570430&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=49&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2&picture=2

Шо ќе кажете за вакво нешто BMW X5 2005-2006 година од 100 до 200.000 км, предности недостатоци ако има некој X5ка нека пише... ова ми изгледа подобра опција од Туарег или пак дајте предлог за некоја друга спортска кола од 2 до 2500 кубика до 12.000 евра горе доле, ако не се предомислам за 1 месец ќе ја паркирам дома X5ката :)
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
За X5 незнам но за спортска кола (малку е над 12000) ама е закон според мене
Honda Accord Type-S 2.4
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=138840042&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=49&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2&picture=2

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=138570430&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=49&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2&picture=2

Шо ќе кажете за вакво нешто BMW X5 2005-2006 година од 100 до 200.000 км, предности недостатоци ако има некој X5ка нека пише... ова ми изгледа подобра опција од Туарег или пак дајте предлог за некоја друга спортска кола од 2 до 2500 кубика до 12.000 евра горе доле, ако не се предомислам за 1 месец ќе ја паркирам дома X5ката :)

Sakas sportska kola a se mislis da kupis dzip ?!?!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Sakas sportska kola a se mislis da kupis dzip ?!?!
Јас шо сакам тоа ќе си купам незнам што толку те интересира ако имаш некое искуство или совет пиши... може ќе ги купам и двете можеби ништо... уживaj малку :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
јас културно си побарав совет за џипот на форумов вие почнавте со Ране фазони искулирајте малку :)

Ај да реков ќе купувам Bugatti Veyron да речеме дека фантазирам ок... :pos:

Btw Volkswagen добар е Мерцедесот ама веќе 100% решив за џип.

Поздрав и доста ја трупавме темата со глупости ако имате нешто да кажете во врска со џипот ок ако не искулирајте.
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
јас културно си побарав совет за џипот на форумов вие почнавте со Ране фазони искулирајте малку :)

Ај да реков ќе купувам Bugatti Veyron да речеме дека фантазирам ок... :pos:

Btw Volkswagen добар е Мерцедесот ама веќе 100% решив за џип.

Поздрав и доста ја трупавме темата со глупости ако имате нешто да кажете во врска со џипот ок ако не искулирајте.

NE mu bese poentata u parite. Si go cital li zakonot za soobrakaj voopsto? Spored nego se dodeka ne napravis 2 godini vozacko iskustvo i ne napolnis 21 godina ne smees da upravuvas so vozilo sto ima poveke od 100 konja mislam bese ne me drzi za zbor. E sea X5 ke da ima malce poise od dozvolenoto, so znaci ke lapas kazni na sekoj cekor koa ke te naucat dzamdarive. Baska sea ko so im trebaat pari......

--- надополнето ---

A inace Volkswagen eden moj drugar kupi od germanija Mercedes E 320 CDI ne kako ovoj model so go postirase ti tuku postar od 2002 godina redizajn so avangard oprema, AMG bandazi i 4 izduva pozadi go fati se na se okolu 8 000 evra sose carina ali ke kazam samo kolata nema maana a koa ke go stisne Raketa kakov zvuk vadi toa dizelot mislis avion poletuva
 

Kajgana Shop

На врв Bottom