Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Струмикс, 14 мај 2006.

 1. proud

  proud Валкириан

  Член од:
  31 август 2010
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  24
  Здраво дечки, би сакал некој да ми препорача добар сервисер за крајслер во Скопје. Потребно e да менувам пк каиш и некои ситници, како стабилизатори. И онака да се ѕирне моторот.
   
 2. Mafi Mk

  Mafi Mk

  Член од:
  20 февруари 2008
  Мислења:
  102
  Допаѓања:
  29
  Сакам да земам Субару Импреза 2010 година 150 коњски сили, 2000 кубика diesel boxer па сакам да видам ваши мислења за оваа кола
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.598
  Допаѓања:
  1.599
  Веројатно само ти си тука со такво возило
  Квалитетно возило само немаме ние мк познавање се им се врти у глава гоЉф
  Мило ми е некој кога ќе се издвои со ваков квалитетен избор
  Со здравје да се вози
   
  На Mikja, Krstev и murto им се допаѓа ова.
 4. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.790
  Допаѓања:
  3.348
  PACKULJ DOO uvoz-izvoz Skopje

  Со овие сум имал судски спор пред 2 години, но незнам дали сега работат(највероватно да бидејќи беа голема фирма), и незнам точно каде им е фиримата

  За да не го изгубат спорот довлечкаа ,,експерт, од САД но помина како бос низ трње:X3:

  Види побарај ја фирмава во Златна книга
   
 5. sime333

  sime333

  Член од:
  8 септември 2011
  Мислења:
  3.638
  Допаѓања:
  2.606
  Mi se vrti nesto idea pa edno prasanje da prasam do vas so ja razbirate povekje, zamaecot pocna da cuka pri vozenje uste ne se slusa no vo mesto koga e vo ler se slusa, pa dali ako se pojaci gasta malce nema da se slusa, vo ler sega e na nekoi si 700-800 neznam kolku tocno, da ja pojacam mnogu malku gasta za 50-100 toa ke bidi neprimetno a zamaecot nema da se slusa, ili tesko ova logika ? inaku sakam da ja prodadam toa e rabotata.
   
 6. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.483
  Допаѓања:
  8.010
  Што се замараш, како си се наместил ти така ќе се намести некој друг што не се разбира и ќе ја земе
   
 7. sime333

  sime333

  Член од:
  8 септември 2011
  Мислења:
  3.638
  Допаѓања:
  2.606
  Koga ja zedov ne cukase.

  Sent from my SM-G900F using Tapatalk
   
 8. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.790
  Допаѓања:
  3.348
  што кола?...можеби чука друк-лагерот,можеби нема двомасен замаец
   
 9. sime333

  sime333

  Член од:
  8 септември 2011
  Мислења:
  3.638
  Допаѓања:
  2.606
  Dvomasen e mondeo 2.0 tddi

  Sent from my SM-G900F using Tapatalk
   
 10. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.790
  Допаѓања:
  3.348
  голема е шансата да е замаецот. Во секој случај провери дали има разлика во звук кога е притиснат кумплугот и кога не е
   
  На sime333 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DotCom

  DotCom

  Член од:
  30 август 2013
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  2
  Ме интересира кај може да се најде најевтино уље Селениа или поконкретно 5w40 pure energy?
   
 12. eva11

  eva11

  Член од:
  8 ноември 2012
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  17
  ми фале малце антифриз у колата
  гледам црвен е
  И сеа прашањето е
  има некоја врска у бојата на антифризот ?
  каков да земам?
  ауди е у прашање
   
 13. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.790
  Допаѓања:
  3.348
  Megju narodot postoi podelba( neznam kolku e točna) na organski i neorganski antifriz. Ne gi znam sostavite...no verovatno e treba da se mešaat različni vrsti
   
  На eva11 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. micho73

  micho73

  Член од:
  15 јануари 2015
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  174
  Ако е црвен ќе дотуриш црвен и ако е концентриран ќе го разредиш со дестилирана вода однос 50/50.
   
  Последно уредено: 21 мај 2018
  На Mikja, eva11 и Ron0n им се допаѓа ова.
 15. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.598
  Допаѓања:
  1.599
  секако дека има врска бојата, стави иста боја и измери го колку е во минус или дотури концентрат малку или мешавина со дестилирана вода, зависи колку ти фали и колку ти е во минус антифризот, ако е стар 4-5 години нека го испуштат цел и стави си нова мешавина
   

Сподели преку: