Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Каква кола би ми препорачале до 75 коња или 75 киловати (како беше законот за до 21 година??)? До кај 12000-13000 евра
За киловати се однесува тоа, 75 kw или до 100 коња.
Да не ти одвојувам посебно, бидејќи незнам што поточно бараш од колата (спортска, фамилијарна...) на оваа страна можеш да ги видиш сите коли и нивните цени.
Мислам ќе одбереш нешто добро.:helou:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Како е законот за до 21 година каква кола може да се вози до колку кубика?
Ај нека пише некој повеќе за тоа не сум запознаен најдобро:)
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Како е законот за до 21 година каква кола може да се вози до колку кубика?
Ај нека пише некој повеќе за тоа не сум запознаен најдобро:)
За кубикажа мислам дека нема ограничување,а за моќност има...До 75 киловати возач почетник смее да вози...Ако колата ти е појака од 75KW тогаш....мила душа,ризик јак...:)
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Мислам дека не прават толку проблемиз а коњажата. Ја возам кола од 105kW а положив пред 4 месеци па до сега сум немал проблми за тоа али недај боже ти е работава со нашиве полицајци па ништо не е сигурно :D. А за после 11 мислам дека во 80% од случаите кога сопираат ако си почетник и си после 11 не ти бега казната/
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Мислам дека не прават толку проблемиз а коњажата. Ја возам кола од 105kW а положив пред 4 месеци па до сега сум немал проблми за тоа али недај боже ти е работава со нашиве полицајци па ништо не е сигурно :D. А за после 11 мислам дека во 80% од случаите кога сопираат ако си почетник и си после 11 не ти бега казната/
A те имат ли сопрено до сега?
Многу е глуп тој закон за коњските сили, ако те сопрат казната е 400 евра или 200 доколку ја платиш за 7-8 дена.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
A те имат ли сопрено до сега?
Многу е глуп тој закон за коњските сили, ако те сопрат казната е 400 евра или 200 доколку ја платиш за 7-8 дена.
новвиов закон Е ШИТ ! ! !
неам шо да додадам поглупо нешо не можеа да напраат... ако ти си запнал да напраиш беља ке напраиш и со фичо...само ај..
 

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
абе сакам да прашам со што да ја заштитам колата од корозија во долниот дел ако знае некој нека пише позз и фала однапред
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Што кола имаш има покажано корозија нешто по опширно пиши
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Ме имаат, али пред 11. Ме немаат после 11 со кола. А еднаш со мотор после 11 пред да направам 2 год искуство го окркав. Ми пишаа казна 400 евра.
 
C

cige

Гостин
Ме имаат запрено неколку пати после 11, и секогаш ми викаат "нареден пат ќе те пишам", ама не се откажувам, ќе си возам додека не ме изгорат:pos:, не ја бива викенд без кола, во саботата пак дури и бев пијан, ама многу врнеше и знаев дека нема полиција, така дечки возете без гајле:star:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ме имаат запрено неколку пати после 11, и секогаш ми викаат "нареден пат ќе те пишам", ама не се откажувам, ќе си возам додека не ме изгорат:pos:, не ја бива викенд без кола, во саботата пак дури и бев пијан, ама многу врнеше и знаев дека нема полиција, така дечки возете без гајле:star:
И така возеше?!
Ај за тебе што не те боли ич, тоа ОК...ама има и други во сообраќајот...
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Ме имаат запрено неколку пати после 11, и секогаш ми викаат "нареден пат ќе те пишам", ама не се откажувам, ќе си возам додека не ме изгорат:pos:, не ја бива викенд без кола, во саботата пак дури и бев пијан, ама многу врнеше и знаев дека нема полиција, така дечки возете без гајле:star:
E lesno e da se kaze vozete bez gajle, ama idi razberi se so dzandarive, posle 1 i pol mesec zad volanot dosega da cuknam u drvo sum nemal nikakvi problemi so niv.. :kez:
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Ме имаат запрено неколку пати после 11, и секогаш ми викаат "нареден пат ќе те пишам", ама не се откажувам, ќе си возам додека не ме изгорат:pos:, не ја бива викенд без кола, во саботата пак дури и бев пијан, ама многу врнеше и знаев дека нема полиција, така дечки возете без гајле:star:
Не поминувај под жележничка и под други мостови таму се кријат од дождот и стопираат едно 10 коли да исполнат лимит јас го јадев петокот кај динамик ме сопреа имаше сигурно 7 џандари ама срека другарот со кој бев знаеше еден полицаец и ме пуштија
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
2
Добра информација. Незнам што им стана на џандариве, на секој чекор се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom