Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Не се разбирам мн во автомобили па барам совет дали вреди да се купи Fiat Tipo 2016?
Ако правиме муабет за нови коли и кола во таа класа јас велам Да, го видов типото седнав во него и искрено мене многу ми се допаѓа.

Но од друга страна со тие пари би купил класа ипол кола но правиме моабет за половна кола.

Така да ако јас имам 12 илајди евра би земал кола половна класа повеќе и ќе добиеш многу повеќе во опрема.

Многу зависи дали сакаш нова или поволна.[DOUBLEPOST=1469396274][/DOUBLEPOST]
Не се разбирам мн во автомобили па барам совет дали вреди да се купи Fiat Tipo 2016?
Ако правиме муабет за нови коли и кола во таа класа јас велам Да, го видов типото седнав во него и искрено мене многу ми се допаѓа.

Но од друга страна со тие пари би купил класа ипол кола но правиме моабет за половна кола.

Така да ако јас имам 12 илајди евра би земал кола половна класа повеќе и ќе добиеш многу повеќе во опрема.

Многу зависи дали сакаш нова или поволна.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
Ако правиме муабет за нови коли и кола во таа класа јас велам Да, го видов типото седнав во него и искрено мене многу ми се допаѓа.

Но од друга страна со тие пари би купил класа ипол кола но правиме моабет за половна кола.

Така да ако јас имам 12 илајди евра би земал кола половна класа повеќе и ќе добиеш многу повеќе во опрема.

Многу зависи дали сакаш нова или поволна.[DOUBLEPOST=1469396274][/DOUBLEPOST]
Ако правиме муабет за нови коли и кола во таа класа јас велам Да, го видов типото седнав во него и искрено мене многу ми се допаѓа.

Но од друга страна со тие пари би купил класа ипол кола но правиме моабет за половна кола.

Така да ако јас имам 12 илајди евра би земал кола половна класа повеќе и ќе добиеш многу повеќе во опрема.

Многу зависи дали сакаш нова или поволна.
Pa ne mi menuva dali e nova ili polovna samo da e ponova 2010 negde a so kola bi kupil so tie pari?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.501
Ауди А4 ТДИ од 2009/10 година и господ ќе го видиш јас би земал без двоумење.
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2089109
Може да се најде подобра

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
I ja bi mu preporacal audi.moeto e b8.5, ist motor ista konjaza, potrosuvacka ko korsa :D,najmalku sho mi ima pokazano gradska ali bez soobracaj e 5.5 litri.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Некој да сподели искуство со чистење на хладњакот..Планирам да го извадам,да го испрскам со Арис,и добро со вода да го исперам..Пробав одвнатре,со тие средствата,и со сода бикарбона,нема чаре..Некој да каже дали ја работел истава процедура?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.931
Поени од реакции
35.804
Ако правиме муабет за нови коли и кола во таа класа јас велам Да, го видов типото седнав во него и искрено мене многу ми се допаѓа.

Но од друга страна со тие пари би купил класа ипол кола но правиме моабет за половна кола.

Така да ако јас имам 12 илајди евра би земал кола половна класа повеќе и ќе добиеш многу повеќе во опрема.

Многу зависи дали сакаш нова или поволна.[DOUBLEPOST=1469396274][/DOUBLEPOST]
Ако правиме муабет за нови коли и кола во таа класа јас велам Да, го видов типото седнав во него и искрено мене многу ми се допаѓа.

Но од друга страна со тие пари би купил класа ипол кола но правиме моабет за половна кола.

Така да ако јас имам 12 илајди евра би земал кола половна класа повеќе и ќе добиеш многу повеќе во опрема.

Многу зависи дали сакаш нова или поволна.
Колку повеќе опрема, толку поголеми главоболки во иднина ;)
Лесно е да ја купиш, тешко е да ја одржуваш во иднина, кога ќе ти свирнат за обичен сензор цена од 200+ евра ќе се пишманиш зошто не си ја зел новата.
Да не правиме муабет за другите потрошни делови (поголеми гуми, поскапи каиши, филтри), добро е да возиш убава кола од топ класа, но боли главата кога треба да се врши сервис.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Pa ne mi menuva dali e nova ili polovna samo da e ponova 2010 negde a so kola bi kupil so tie pari?
Можеби ќе имаш само ЕДНА прилика во животот да си дозволиш да возиш нова кола,па најпаметно ќе ти биде да ја искористиш.[DOUBLEPOST=1469474812][/DOUBLEPOST]
I ja bi mu preporacal audi.moeto e b8.5, ist motor ista konjaza, potrosuvacka ko korsa :D,najmalku sho mi ima pokazano gradska ali bez soobracaj e 5.5 litri.
Нема грешка за потрошувачката,уште да беше вистина.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Можеби ќе имаш само ЕДНА прилика во животот да си дозволиш да возиш нова кола,па најпаметно ќе ти биде да ја искористиш.[DOUBLEPOST=1469474812][/DOUBLEPOST]

Нема грешка за потрошувачката,уште да беше вистина.
Вистина е ,и јас имам Ауди А4 B6 серија ТДИ и потрошувачката е како корса ,а голема КС и брза е значи потрошувачката е тамам.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.501
Можеби ќе имаш само ЕДНА прилика во животот да си дозволиш да возиш нова кола,па најпаметно ќе ти биде да ја искористиш.[DOUBLEPOST=1469474812][/DOUBLEPOST]

Нема грешка за потрошувачката,уште да беше вистина.
Vistina e,bez koristenje na klima i bez stoenje u soobrakaj e tolku.Sekoj pat polnam cel rezervoar i ja meram.Obicno kaj mene e okolu 42-47mpg(mereno spored kilometraza) ili okolu 6-6.5 litri.Ova ti e gradska,popladne koa se vrakjam od rabota stalno sum zaglaven u soobrakaj.Nekolku pati nacekav u eden pravec da pokaze 5.5,imam slika ali me mrzi da ja stavam.
Imam kolega ima a4 od 2011,mu pokazuva 61mpg ili 4.5 litri i mereno spored pominata kilometraza ispagja tolku ali on voze na avtopat.
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Имам една мака на косата.ми напукна шофершајбната,од едно мало крукче се направи црта долга 20-25сантима од левата страна на шофершајбната.Ме интересира кај може да се поправи-колку се функционални оние windshield repair kit што ги продаваат на али експрес.
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Што знам на јутуб ги поправаат сигурен ли си дека не се поправа.Ок сепак фала на инфо.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.376
Поени од реакции
40.199
Не се разбирам мн во автомобили па барам совет дали вреди да се купи Fiat Tipo 2016?
Не вреди нова кола да купуваш, бар ја не би купил, за тие пари за типото моеш бомбона да најдеш половна и да ти останат тон пари за да ја одржуваш и да трошиш на други работи, и тоа не ти зборам за половна со милион километри туку за кола чувана и купена тука у мк со малце километри бензинец по можност ќе и ставиш плин и немаш гајле после.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
860
Поени од реакции
413
Не се разбирам мн во автомобили па барам совет дали вреди да се купи Fiat Tipo 2016?
Па види вака мое мислење ... Новото Типо од тоа што можев да го видам и да седнам во него е доста симпатична кола ... Но основниот модел 1.4 бензин 95кс има цена од 13 000 евра, најевтиниот дизел 1.3 е 15 000 евра ... Така да цената му е тука некаде со новата Шкода Октавија , а Октавија-та според мене е доста сериозна лимузина и до некаде и подобар избор ... Пак викам според мене ...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Дали има некој препорака за евтин постар теренец. Ми треба да има само клима и најважно да биде евтин за одржување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom